İçeriğe Yönlendir

Araç Sorgulamasında Farklı Çıkıyor

Fatih Karaa
Çözüme git Çağlar Bayur tarafından,

Recommended Posts

Fatih Karaa

Merhaba arkadaşlar geçen ay 2010 Mondeo 2.0 dize aldım. Şase numarasını etis forddan sorguladığım zaman 140bg duratech motor gözüküyor ama benim araç QXBA yada AZBA motor var nedendir?Screenshot_20221015-111734.jpg.2397000a6537de71ae1e7bb8d1652f42.jpg

Yorum bağlantısı
Ü.Emre Kartal

Dizel olan duratorq benzinli olan duratech olması lazım. 

Motor kodu model yılında bile değişebiliyor. Bence bir sorun yok

Yorum bağlantısı
Fatih Karaa

Sistemde duratorq yazıyor ama internette aradığım zaman motorun resmini duratorq farklı çıkıyor benim motor farklı resimdekinden. Motorun yanında bir kaç barkod var 7G9Q veya D4204T gibi oradan öğrenebilirmiyim tam olarak sizce bu kodları sorgulayacağım bir yer var mı?

Yorum bağlantısı
Çağatay Kılınç

2.0 dizel demişsiniz dolayısıyla motor duratorq ekranda da zaten öyle yazıyor ama siz duratech yazmışsınız mesajda. Araçta bir sorun yok etis doğru görünüyor.

Yorum bağlantısı
  • Çözüm
Çağlar Bayur
Fatih Karaa yazdı:

internette aradığım zaman motorun resmini duratorq farklı çıkıyor benim motor farklı resimdekinden.

belki transittekinin görseli çıkıyordur

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ersen şahin

Sizinki yine bi nebze iyi geçenlerde arkadaş Kango almak için biriyle konuştu anlaştı plaka sogusu yaptık araç Megan 2 olarak çıktı 

Şase no istedik sorgulattık araç yine Megan 2 olarak çıktı bir türlü kangoyu tutturamadık

Yorum bağlantısı
Ümit Türk
Ersen şahin yazdı:

Sizinki yine bi nebze iyi geçenlerde arkadaş Kango almak için biriyle konuştu anlaştı plaka sogusu yaptık araç Megan 2 olarak çıktı 

Şase no istedik sorgulattık araç yine Megan 2 olarak çıktı bir türlü kangoyu tutturamadık

Aynı şey clio almak üzere iken jetta çıkmıştı. Son anda yırttık. Satan arkadaş ihaleyi sigortacıya yıkıyor. Ne kadar doğru bilemem. 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ersen şahin yazdı:

plaka sogusu yaptık araç Megan 2 olarak çıktı 

trafik sigortası hatalı kesilmiştir

Yorum bağlantısı
Ersen şahin
Çağlar Bayur yazdı:
Ersen şahin yazdı:

plaka sogusu yaptık araç Megan 2 olarak çıktı 

trafik sigortası hatalı kesilmiştir

Peki abi şase numarasını girdiğimiz zamanda aynı şey çıkıyor

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Ümit Türk yazdı:

Aynı şey clio almak üzere iken jetta çıkmıştı. Son anda yırttık. Satan arkadaş ihaleyi sigortacıya yıkıyor. Ne kadar doğru bilemem. 

Doğru.. 

Meganı doblo olarak yapabiliriz.. 

SBM sorgusundan gelen sonuç çok önemli değil. 

Ersen şahin yazdı:

Peki abi şase numarasını girdiğimiz zamanda aynı şey çıkıyor

Sbm'den sorguluyorsan.. yani 5664 ten sorguluyorsan. şasiden de plakadan da sorgulasan aynı sonucu getirir.. 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

bu tramer şase vs sorgu işinden gelen bilgiler ile araç tercihiniz çok etkilenmesin hiçbir şey ifade etmez. hele kasko yoksa küülliyen hiçbir anlamı olmaz. sms ten karşı taraf para kazanır orası ayrı , kazanlan para da hangi şirkete gidiyor ben onu merak ediyorum.

Yorum bağlantısı
Ümit Türk
Mehmet Ozyurek yazdı:

SBM sorgusundan gelen sonuç çok önemli değil.

Neden ? 

Yanlış bilgi girmenin cezası olmalı bence.  Neden yanlış girsin ki. Tüm bilgiler önünde. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Ümit Türk yazdı:

Neden ? 

Yanlış bilgi girmenin cezası olmalı bence.  Neden yanlış girsin ki. Tüm bilgiler önünde. 

Doğru olmama ihtimali olduğu için önemli değil.. 

Yanlış araç girmenin cezası olsun tabi. Ama yok. acenteler kafasına göre giriyor. Bazen doğru araç kodu listesinde olmuyor, tanımlatmaya uğraşmıyor. Bazen hile yapmak işine geliyor.. 

Yani yani işine gerekli özeni göstermeyen bir acente, yada menfaatleri her şeyin üstünde olan bir acente. 

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...