İçeriğe Yönlendir

Hidrolik Direksiyon

Mustafa Kayaoğlu

Recommended Posts

Mustafa Kayaoğlu

Aracın hidrolik direksiyon pompasını söküp içindeki oringleri ve keçeyi değiştirdim. Yerine geri taktığımda direksiyon baya sertti. Bu sistemin havasını nasıl alırım 

Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Mustafa Kayaoğlu yazdı:

Aracın hidrolik direksiyon pompasını söküp içindeki oringleri ve keçeyi değiştirdim. Yerine geri taktığımda direksiyon baya sertti. Bu sistemin havasını nasıl alırım 

Tamircide gördüğüm, hidrolik deposunun kapağını açıp direksiyonu bir kaç kez tam sağ ve tam sol olacak şekilde çeviriyorlar ve sonrasında eksilirse yağ ekleyip kapatıyorlar. 

Daha garanti bilgi için arkadaşlar yorum yapacaktır. 

Bahsettiğiniz işlemi kendiniz mi yaptınız?

Yorum bağlantısı
Coşku Mert

normalde hava olsa da hissedilecek bir sertlik olmaz. baska bir sorun vardir. pompa onarimi yapilirken yanlis takilan parca montaj hatasi vs. olabilir

Yorum bağlantısı
Mustafa Kayaoğlu
Murat Sahın yazdı:

Tamircide gördüğüm, hidrolik deposunun kapağını açıp direksiyonu bir kaç kez tam sağ ve tam sol olacak şekilde çeviriyorlar ve sonrasında eksilirse yağ ekleyip kapatıyorlar. 

Daha garanti bilgi için arkadaşlar yorum yapacaktır. 

Bahsettiğiniz işlemi kendiniz mi yaptınız?

Evet

Coşku Mert yazdı:

normalde hava olsa da hissedilecek bir sertlik olmaz. baska bir sorun vardir. pompa onarimi yapilirken yanlis takilan parca montaj hatasi vs. olabilir

Yaptıktan sonra sarzliyla cevirdim pompa basiyodu. Yerine takincada bidondan hava sesi geliyo ama tam anliyamadim bende

Yorum bağlantısı
Coşku Mert

oyle test sağlıklı olmaz. arac üstünde olusan basinci saglayip yagli şekilde test etmen lazim. o da pompacilarda olur ancak

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...