İçeriğe Yönlendir

Hyundai i10 1.0 D-CVVT Style Lpg - Genel Sorular

Mert Emre ŞAMCI

Recommended Posts

Mert Emre ŞAMCI
Süleyman Can yazdı:

Motor komple sıfırlanmamış, bir çok parça değiştirilmiş. Değişen contalara bakılırsa hararet yapmış ve motor bloğunun dayanıklılığı ne durumda belirsiz. Bu kadar bakım yapılmış araca 2 ay sonra hortum patlatır hararet yapar fark etmezsiniz derken de istemsiz olarak gelecekten bir mesaj vermiş :biggrin:

Vavacars benzeri iştirakler de garantili araç satıyor. 230 civarına seçenekler de var. İlla macera arıyorum derseniz seçim sizin.

Hocam vavaya baktım bütçeme uygun maalesef araç yoktu. Adamın demek istediği sizden kaynaklanan bir sorun olmadığı sürece destek sağlarız diyor. Yoksaki 10.000km deki aracada hararet yaptırıp o şekilde kullanmaya devam edebilirsin. Vallahi artık kısmet nasip diyip alacaz galiba :D

Yorum bağlantısı
Alptuğ Özcan
Mert Emre ŞAMCI yazdı:

Hiçbir masrafı yok aracın gerek yok masrafa balatalar en az 10 bin daha gider bujilerinide biz değiştirdik dedi.

İ10'un balataları 10.000 TL mi tutuyormuş :shok:

Mert Emre ŞAMCI yazdı:

Adamın demek istediği sizden kaynaklanan bir sorun olmadığı sürece destek sağlarız diyor.

Bu tür ucu açık cümleler hiç güven vermez bana.

Her türlü "kullanıcı hatası" deyip kitleme potansiyelleri var diye düşünürüm

Hayırlısı olsun 

Yorum bağlantısı
Burak Kuşçu

Araç kredi ile alınacak ve bütçe malum olduğu için pek fazla alternatif yok gibi görünüyor. Bir noktadan başlamak lazım borcu bitince daha iyi bir seçeneğe geçilebilir. 

Başımızda hararet kaynaklı bir olay geçti geçtiğimiz yıl aşağıda paylaştım farklı motor ama satın alırsanız kontrollü şekilde kullanmanızı öneririm. 

Kuzenimde 1.4 i20 var hararet kaynaklı komple motor yapıldı araca ( 40.000 km de) 6 ay sonra üst radyatör hortumu patlattı, garantiden yapıldı.

Motorun 12. ayında bu sefer alt radyatör hortumu patladı. Bunu da ücret karşılığı değiştirdiler. Benim yorumum 1.4 motor biraz hararete yatkın gibi duruyor çünkü aynı araçtan arkadaşımın ablasında var onlarda 90 bin km de aynı sebeple motor yaptırdı. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Arabanın parçalarının değişmiş olması iyi bir şey. Ama arabanın kendisi sıkıntı. 

ben olsam daha eskide olsa yaris falan bakardım. 

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Mert Emre ŞAMCI yazdı:

bursa uludağ otomotive aracı çeker orada sıfır rektifiye yaptırırım temiz yapıyorlar

Bu tartışılır. Sadece videolarından bir çok hata yakalıyorum. Görmediğimiz neler oluyordur.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Alptuğ Özcan yazdı:

İ10'un balataları 10.000 TL mi tutuyormuş :shok:

Bu tür ucu açık cümleler hiç güven vermez bana.

Her türlü "kullanıcı hatası" deyip kitleme potansiyelleri var diye düşünürüm

Hayırlısı olsun 

10 bin km daha gider balatalar demek istenmiş :) 

Bana hiç bir cümle güven vermez. Alıp 15 dk sonra dönsen ve "kullanıcı hatası" dese, yada "banane" dese hak iddia edilemez.

Mert Emre ŞAMCI yazdı:

Hocam vavaya baktım bütçeme uygun maalesef araç yoktu. Adamın demek istediği sizden kaynaklanan bir sorun olmadığı sürece destek sağlarız diyor. Yoksaki 10.000km deki aracada hararet yaptırıp o şekilde kullanmaya devam edebilirsin. Vallahi artık kısmet nasip diyip alacaz galiba :D

Bu araba alım satımlarında şunu öğrendim, bir araç türevlerinin en ucuzu ise ve görsel bir kusuru yok ise gizli kusuru vardır, ya koşarak uzaklaşılır ya kaçarak. 250-260 bin tl edecek arabayı bu servis müdürü sizi çok mu sevdi de 210'a bırakıyor?

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mert Emre ŞAMCI
Burak Kuşçu yazdı:

Araç kredi ile alınacak ve bütçe malum olduğu için pek fazla alternatif yok gibi görünüyor. Bir noktadan başlamak lazım borcu bitince daha iyi bir seçeneğe geçilebilir. 

Hocam çok doğru söylediniz. Hatta borcu bitmeden para biriktirebilirsem yandan üzerine 40-50 koyup 6-7 ay sonrada satabilirim. Maalesef alternatifim yoktu. Yoksa gönlümde 2004 model 316Ti vardı ancak krediye uygun değiller. Yada daha farklı araçlarda olabilirdi ancak alternatif krediden dolayı dediğiniz gibi pek yok maalesef. Ben obd ile kullanıyorum harareti noktasına kadar takip ediyorum sürüş tarzımda ekonomik ve sakin. Motoru yorma zorlama gibi durumlarımda yok ki zaten zorlanabilecek bir motor yapısı yok araçta.

Yorum bağlantısı
Alptuğ Özcan
Murat Sahın yazdı:

10 bin km daha gider balatalar demek istenmiş :) 

Şimdi tekrar okuyunca hakkaten öyle denmek istenmiş :D 

Benim aklım paraya gitti nedense 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mert Emre ŞAMCI
Murat Sahın yazdı:

Bu araba alım satımlarında şunu öğrendim, bir araç türevlerinin en ucuzu ise ve görsel bir kusuru yok ise gizli kusuru vardır, ya koşarak uzaklaşılır ya kaçarak. 250-260 bin tl edecek arabayı bu servis müdürü sizi çok mu sevdi de 210'a bırakıyor?

Hocam sizler yanlış bakıyorsunuz sanırsam. KM benimle aynı kaportası benimkinden çok daha güzel 225 yazmış 220 ye bırakır. Trameride benimkinden çok daha düşük. 

250-260 etmiyor yani.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-hyundai-cok-temiz-hyundai-i10-tum-bakimlari-yapildi-1059757662/detay

Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Mert Emre ŞAMCI yazdı:

Hocam sizler yanlış bakıyorsunuz sanırsam. KM benimle aynı kaportası benimkinden çok daha güzel 225 yazmış 220 ye bırakır. Trameride benimkinden çok daha düşük. 

250-260 etmiyor yani.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-hyundai-cok-temiz-hyundai-i10-tum-bakimlari-yapildi-1059757662/detay

Bazı tecrübeleri bizzat yaşayıp edinmek gerekir :) 

Hayırlı olsun diyelim şimdiden.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mert Emre ŞAMCI
Murat Sahın yazdı:

Bazı tecrübeleri bizzat yaşayıp edinmek gerekir :) 

Hayırlı olsun diyelim şimdiden.

Yaşayıp göreceğiz. Uludağ otomotiv yolu görünmeden 1 sene idare etse beni yeter :D

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

En güzel müşteri kendini ikna edip gelen müşteridir. Hakkında hayırlısı olsun. Benim hiç içime sinmedi.

• Beğen 1
  • Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Mert Gülkokan yazdı:

uludağ otomotiv adamlar efsane desem

videolarını izlerken çok keyif alıyorum

Teknolojiye meydan okuyorlardı son izlediğimde, halen devam mı? :D 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mert Emre ŞAMCI
Köksal Yılmaz yazdı:

En güzel müşteri kendini ikna edip gelen müşteridir. Hakkında hayırlısı olsun. Benim hiç içime sinmedi.

Hocam benimde tam içime sinmedi zaten ama yapacak bir şey yok. Alternatif yok. Belli bir süre diken üstünde olacağız gibi.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Mert Gülkokan yazdı:

arıza çözme konusunda başarılı geliyorlar bana

Motor mekaniği ve yürüyen yapıyorlar sadece.

Geçen bir fiat gelmiş, km saati yanıp sönüyor. Belli ki proxy istiyor. Elektrikçiye yönlendiriyorlar.

En ufak elektriksel arızalarda elektrikçiye yönlendiriyor. Yani motor mekanik ve yürüyen harici bi arıza varsa, yine usta usta gezeceksin. Halbuki onlar bu işten anlıyorsa, onlar götürsün ustaya, koysun üstüne kârını, sorunsuz teslim etsin müşteriye...

Unutmadan, geçen bi motor bölmesi temizliği yapıyorlardı motor çıktıktan sonra, tel fırça ile kazıyorlardı sağı solu :D 

Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Mert Gülkokan yazdı:

aynen biraz değişikler ama yine de arıza çözme konusunda başarılı geliyorlar bana

en hassas noktalarında tampona örttükleri malzeme 

aracın dışı çizilip kirlenmesin diye

Sani Gerşon yazdı:

Motor mekaniği ve yürüyen yapıyorlar sadece.

Geçen bir fiat gelmiş, km saati yanıp sönüyor. Belli ki proxy istiyor. Elektrikçiye yönlendiriyorlar.

En ufak elektriksel arızalarda elektrikçiye yönlendiriyor. Yani motor mekanik ve yürüyen harici bi arıza varsa, yine usta usta gezeceksin. Halbuki onlar bu işten anlıyorsa, onlar götürsün ustaya, koysun üstüne kârını, sorunsuz teslim etsin müşteriye...

Unutmadan, geçen bi motor bölmesi temizliği yapıyorlardı motor çıktıktan sonra, tel fırça ile kazıyorlardı sağı solu :D 

Valla ben arabamı sokmam o dükkana, bence siz de sokmazsınız. :D 

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Selim Bilgin yazdı:

ömü yotubta takipçisi ççöökkkk

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Mert Emre ŞAMCI
(düzenlendi)

Abiler son olarak şu mantıkta yaklaşıyorum. 

Aracın baskı balata şanzıman sorunsuz zaten.

Alt takım aynı şekilde sorunsuz.

Kaportada ufak tefek keyfi şeyler var. 

Soğutma sistemide sorunsuz gibi duruyor.

En büyük olay motorda. Motorda sorun açarsa 25 civarına uludağ otomotivde :D yaptırırım diye düşünüyorum. Bu şartlar altında düşündüğümüzde çokta dert edilecek bir şey yok gibi duruyor. Birde şu olay var. Belki 2 sene bineceğim motor 2 sene tek kuruş masraf bile açmayacak. Kötü senaryosunda da bursa yolları taştan

@Sani Gerşon@Çağlar Bayur

tarihinde Mert Emre ŞAMCI tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

yok zaten piyasada ne 2.el ne o.el de birşey yok. beklentiyi karşılayacak birşey bulunmuş ise alınır, o ayrı konu

Yorum bağlantısı
Mert Emre ŞAMCI
Çağlar Bayur yazdı:

yok zaten piyasada ne 2.el ne o.el de birşey yok. beklentiyi karşılayacak birşey bulunmuş ise alınır, o ayrı konu

Yukarıdaki mantığıma ne diyorsun abi. 

En büyük korkumuz motor. Oda en kötü senaryoda düzgün kaliteli bir yerde atmosferik benzinli ve küçük motor olduğu için 20-25 civarına rektifiye ettirir yıllarca bineriz. Bu mantıkta bakınca sorun kalıyor mu :D

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Selim Bilgin yazdı:

Şahin'im varsa olabilir :biggrin:

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

yapıştır gitsin, lpg de her yerde çözülür, marstan inmedi sonuçta

Sani Gerşon yazdı:

Şahin'im varsa olabilir :biggrin:

şahinS kahve torpido :wub:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mert Emre ŞAMCI
Çağlar Bayur yazdı:

yapıştır gitsin, lpg de her yerde çözülür, marstan inmedi sonuçta

Bunu bana dedin diye ümid ediyorum abi :D Vallahi amacım ikna olmak değil ama mantıksızda konuşmuyor gibiyim. Araç motor dışında kusursuz. Motorda belki 5 sene sorun çıkarmaz belki 5 dakka sonra çıkarır onuda bilemiyoruz. En kötü senaryomuzda motoru güzelce rektifiye ettirip devam etme fikri saçma mı olur.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mert Emre ŞAMCI yazdı:

Bunu bana dedin diye ümid ediyorum abi :D Vallahi amacım ikna olmak değil ama mantıksızda konuşmuyor gibiyim. Araç motor dışında kusursuz. Motorda belki 5 sene sorun çıkarmaz belki 5 dakka sonra çıkarır onuda bilemiyoruz. En kötü senaryomuzda motoru güzelce rektifiye ettirip devam etme fikri saçma mı olur.

tabi konu sahibi olarak biz misafiriz, 2.elde memnuniyet : beklentiyi karşılayanı bulma işidir, mesela ben de kahve rengi torpidolu şahinS bulursam mutlu olurum, ama i10 ile mutlu olmam onun gibi.

Yorum bağlantısı
Erol Güven

Ben şahsen bu işe girmezdim kendi tercihim. Eğer içinde en ufak araçla ilgili kuşku varsa hiç bulaşma tercih elbette sizin. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...