İçeriğe Yönlendir

Ford Fiesta - Yüke Binince Sallama

Sercan Süer

Recommended Posts

Sercan Süer

Merhabalar

2005 model fiesta 1.4 tdi sahibiyim.197.000 de arabam.baski balata 100.000 den beri degismedi öncelikle bu bilgiyi vermek istedim.

Sorunum şu

4 ve 5 viteste sabit hizda hafif eğimli yol cikarken sabitlersem gazi 2 bin devire sallama yapıyor devir saati cok az oynuyor.

Ama düz yolda veya yokus assagi yapmıyor.

Vitesi bosa alip denedim yine yapmiyor yani rot balanstan degil.4 ve 5 viteste 120 130 gideyim yine sallama yok.sabitlersem 2 bin devirde yuke binerse titreme yapıyor. Uzun yolda full yüklü dag bayir 400. Yol yaptim hic problem cikmadi gebzeye geldim 80km hizda on  sol tekerlik cikti dedim oyle salladi normalde ileri geri hafif sallıyor.aks diyenler var baski balata sizin görüşlerinize almak istedim

Yorum bağlantısı
Ü.Emre Kartal

2000 devir düşük kalıyor, motor şanzımanı döndüremiyor ve haliyle vuruntu oluyor. 

Volant yüzeyi de bozuksa daha fazla hissettirir

Yorum bağlantısı
Mustafa YILDIRIM

Aks kaynaklı titreşim. Benzer şekilde aracımızda titreme oluyordu. Aks komple değiştirilince sorun çözülmüştü.

Yorum bağlantısı
Mustafa Erkan

Tahminimi aks kafasından yana kullanıyorum. Daha yeni bir transporter araçta başımıza geldi. Belli bir hıza gelince (50 -60 km gibi ) kafa sallama yapıyor, sonra hızlanınca kayboluyordu. Akslar değişti ve sorun çözüldü.

Yorum bağlantısı
Behlül Baş

Direkt şanzıman içinden de olabilir.

Ya da iç aks kafası

Yorum bağlantısı
Mustafa YILDIRIM

Bu arızanın en kısa sürede çözülmesi gerekir. Çünkü oluşan sarsıntı ön düzendeki diğer parçalara da zarar vererek daha büyük masraf açabilir.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

bence maf egr veya enjektör, motor yüke binince denk gelen bir devirde çekiş gücü sabit olmuyor

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...