İçeriğe Yönlendir

Takviye Kablosu Tavsiye Linkleri

Mehmet Göktürk

Recommended Posts

Mehmet Göktürk

Herkese merhaba

Takviye kablosu olarak tavsiye edebileceğiniz link var mıdır? Yıllar evvel amerikadan getirdiğim vardı sonra kaybettim, çok güzeldi. öyle kaliteli bulamadım bir daha. 1500 amper yazan linklerden alsam yeterli olur mu? Önümüz kış ne olur olmaz bagajda tutalım. 

image.png.3bc16d13eb44f2c259cb0b41a4a51170.png

Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık

Hocam bahsettiğinizden kullanıyoruz bir sıkıntı yaşamadık.

Ama en güzeli kaynak kablosundan kendimiz yapmıştık. Maşalara bağladıktan sonra. En iyi aktarım onla oluyor.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Ben zamanında BİM'den almıştım ve işimi gördü.

Kablonun kalınlığına da aldanmamak lazım, plastiği kalın tutup (kaplaması) bakırı ince tutabiliyorlar.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
İbrahim Arslan

Hocam, piyasa mallarının çoğunun kablo kesiti sahte.

Dıştan 10 mm2 gözüküyor içi tamamı plastik,  bakırı en fazla 1,5mm2

En iyisi 16 veya 25mm2 kablodan kendinizin yapması.

Hazır alacaksanız mutlaka kablo bakır kesitini kontrol ederek alın.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Bu meseleleri biliyorum. ancak yapacak halim yok. varsa da malzemesine link lazım. Zaten o yüzden konu açtım. 

Sizlerden istediğim (varsa tabi bilgi) alıp da memnun olduğunuz ürün linki. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Mehmet Göktürk yazdı:

Bu meseleleri biliyorum. ancak yapacak halim yok. varsa da malzemesine link lazım. Zaten o yüzden konu açtım. 

Sizlerden istediğim (varsa tabi bilgi) alıp da memnun olduğunuz ürün linki. 

Hocam bir oto parçacısından aldığım kabloyu 8 yıldır bagajda taşırım, 2 kez kendi aracım, 8-10 kez de başka araçlar için kullandım, sorun yaşamadım. Yerli üretim olanlar iyi demişti parçacı. İnternetten almanın koşulu birinin daha önce alıp memnun kalmış olması, yoksa şirkete internetten kablo getirttik, ilk takviye denememizde yandı :D 

Yorum bağlantısı
Furkan Bakırel

Markaya çok dikkat etmek lazım zamanında A101 den aldığım kablonun iç kesiti fotoğrafta görüldüğü gibi 😀😀.IMG_20181231_093930.jpg.d66fb6a3f55658944d7c19bc518e0029.jpg 

• Mutlu 8
Yorum bağlantısı
Hacı Şenyurt
Mehmet Göktürk
Mahmut Yıldız

Koçtaş'tan almıştım, 10 sene oluyor. 5-6 kez kullandım ama kendime hiç kullanmadım. Hepsinde de iş gördü. Öyle kesit falan bakmamıştım, çalışana sorup onun iyi dediğini almıştım. 

Yorum bağlantısı
Ali Gök
Mahmut Yıldız yazdı:

Koçtaş'tan almıştım, 10 sene oluyor. 5-6 kez kullandım ama kendime hiç kullanmadım. Hepsinde de iş gördü. Öyle kesit falan bakmamıştım, çalışana sorup onun iyi dediğini almıştım. 

bende koçtaştan aldım  kime lazım olsa yeterli oldu

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
Ali Gök yazdı:

bende koçtaştan aldım  kime lazım olsa yeterli oldu

Koçtaş'tan 4 kollu bijon anahtarı da almıştım. Ondan da çok memnunum. Herkese 1 tane 4 kollu lazım. Ölü, sağ fark etmez. :)

Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu

Hocam kendiniz yapın daha ucuza ve kaliteye ulaşırsınız 4 adet pense ve 2 şer metre kablo  ve bir kaç makaron alacaksınız.

Tanıdığınız elektrik malzemesi satan yerden, üzerinden geçmesini istediğiniz amperi söylerseniz ona göre bakır kablo temin edeceklerdir.

Ben 16 mm TTR topraklama kablosundan yaptım. 24v çift 105 A Tır akülerinde kullanıyoruz bana mısın demiyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Koray Demir
Erdoğan Temur yazdı:

O fiyata yedek akü alınıp bagajda gezdirilir.

Yakın zamanda starterlerin fiyatı bu kadar değil idi bilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Erhan Doruk yazdı:

Böyle yapılmışı var. Fiyat iyi. 

Aku takviye kablosu İlan No: 1058120850

Elektrik kablosundan yapmış :D Kaç amper kaldırır @Servet Aydın

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Hasan Karabekiroglu yazdı:

Hocam kendiniz yapın daha ucuza ve kaliteye ulaşırsınız 4 adet pense ve 2 şer metre kablo  ve bir kaç makaron alacaksınız.

Tanıdığınız elektrik malzemesi satan yerden, üzerinden geçmesini istediğiniz amperi söylerseniz ona göre bakır kablo temin edeceklerdir.

Ben 16 mm TTR topraklama kablosundan yaptım. 24v çift 105 A Tır akülerinde kullanıyoruz bana mısın demiyor.

Silikon yumuşak kablo ve kaliteli uç almaya gidebilmem için 150 200 liralık benzin harcamam gerekir. Zaman ise cabası. Klasik elektrikçide olmaz onlar. Karaköy menevşe hana gidimeli.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Ben geçmiş zamanda bimden almış ve uzun süre sıkıntısız kullanmıştım. Son zamanlarda takviyelerde problem oluyordu, kablo bağlantılarında kararma olmuştu, bağlantıları yenileyip kullanmaya devam ediyoruz, serçe parmak kadar kablo var içinde.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Sani Gerşon yazdı:

Elektrik kablosundan yapmış :D Kaç amper kaldırır @Servet Aydın

Acele yoksa ve booster araç röpantide şarj yapıyorsa 2x1.5 mm kablo dâhi yeterli. 5 dakika bağlı kalan akü toparlar

Mehmet Göktürk yazdı:

Silikon yumuşak kablo ve kaliteli uç almaya gidebilmem için 150 200 liralık benzin harcamam gerekir. Zaman ise cabası. Klasik elektrikçide olmaz onlar. Karaköy menevşe hana gidimeli.

Hocam, bendeki maşalar bitti. 8 tane alayım bir seti size ait. Kablo satışım var. 50mm kesitli kablo yapayım 2 metre. Anlık 1200 amper transfer kapasitesi var 32v gerilimde

• Beğen 2
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
Servet Aydın yazdı:

50mm kesitli kablo yapayım 2 metre. Anlık 1200 amper transfer kapasitesi var 32v gerilimde

Neredeyse çekme halatı...

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...