İçeriğe Yönlendir

C-max 2011 Hız Sabitleyici Sorunu (P0564 Arıza Kodu)

Mustafa Tul

Recommended Posts

Mustafa Tul

Merhaba,

Aracımda hız sabitleyici çalışmıyor. Önceleri arada kafasına göre çalışıyordu ama daha sonraları hiç çalışmadı. Bilgisayara bağlandığında aşağıdaki arıza kodları görünüyor. Henüz herhangi bir işlem yapmadım ama forumdan direksiyon altına kontak spreyi sıkınca çalışabilir yazmış. Bu koda göre arıza tam olarak nerede oluyor, yardımcı olabilirseniz sevinirim.

P0564 - SÜRÜŞ HIZINI AYARLAMA FONKSİYON KESİNTİSİ

P056482 - SÜRÜŞ HIZINI AYARLAMA FONKSİYON KESİNTİSİ

Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı

Öncelikle geçmiş olsun. 

Eski aracımda benim başıma gelmişti. Benimkinde bazen devreye girmiyordu. Yetkili serviste yazılım güncellemesi ile halledilmişti benim problemim.  Ancak sizin problemde elektirk arızası var gibi.  Sprey sıkmakla geçmeyebilir.  Tahminlerim: Hız sabitleyici kontrol düğmelerine giden hasarlı bir elektrik konnektörü olabilir. Sigortalar kontrol edilmeli, hız sabitleyicinin butonları arızalı olabilir. Kablo kaynaklı kısa devre olabilir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Tul
H.Cenk Bayrakçı yazdı:

Öncelikle geçmiş olsun. 

Eski aracımda benim başıma gelmişti. Benimkinde bazen devreye girmiyordu. Yetkili serviste yazılım güncellemesi ile halledilmişti benim problemim.  Ancak sizin problemde elektirk arızası var gibi.  Sprey sıkmakla geçmeyebilir.  Tahminlerim: Hız sabitleyici kontrol düğmelerine giden hasarlı bir elektrik konnektörü olabilir. Sigortalar kontrol edilmeli, hız sabitleyicinin butonları arızalı olabilir. Kablo kaynaklı kısa devre olabilir.

Teşekkürler cevabınız için. sanırım komple sökülüp bakılmadan hallolmayacak.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...