İçeriğe Yönlendir

Her Kazadan Sonra Alt Takım Zarar Görür mü?

Turgut Hüseyn

Recommended Posts

Turgut Hüseyn

Sürekli kaza yapıyorum.
Hep arka demir tampona sinek gibi yapışıyorlar. Araca görünürde bir şey olmuyor orası ayrı. Ama haliyle araç biraz sallanıyor darbeden.

Bu durumda alt takım parçaları zarar görüyor mu?

458f19346-6929.jpg.3cfa35a0bcc79f33abd4e46f59fe525f.jpg

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Alt takımdan ziyade bence tampon demiri, şası uçları vs kontrol edin derim.

Alt takıma gelene kadar çok var.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Cavit Çırakoğlu
Turgut Hüseyn yazdı:

Sürekli kaza yapıyorum.
Hep arka demir tampona sinek gibi yapışıyorlar. Araca görünürde bir şey olmuyor orası ayrı. Ama haliyle araç biraz sallanıyor darbeden.

Bu durumda alt takım parçaları zarar görüyor mu?

458f19346-6929.jpg.3cfa35a0bcc79f33abd4e46f59fe525f.jpg

Sol arka jant göbeğinden bir araba çarpmıştı. Jant yamulmuştu. Alt takımlara hiç bir şey olmamıştı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Cavit Çırakoğlu yazdı:

Sol arka jant göbeğinden bir araba çarpmıştı. Jant yamulmuştu. Alt takımlara hiç bir şey olmamıştı.

Gözümün önünde oldu hoca hanımınki ise. Okula ben haber etmiştim diye. Hey gidi herhalde bi 7-8 sene oldu.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ersen şahin

Bu arabaya arkadan çarpacaklar alt takım bozulacak imkansız gibi bişey bence arazi aracı değilmi bu arazi araçlarının diğer araçlara döre alt takımının daha dayanıklı olması gerekmez mi 

Bu arada sürekli "sürekli kaza yapıyorum" cümlesini okuyunca hobi olarak mı yapıyor acaba diye içimden geçti 

Yorum bağlantısı
Koray Demir

Kazanın şekli, çarpan araç, vurma açısı ve şiddeti üzerinden oldukça farklı varyasyonlar var lakin belirttiğiniz şekilde oluşan tampon temaslı kazalarında alt takıma zarar vermesi zor gözüküyor. Bu arada araç üzerindeki lastiklerle ve kaliperlerle nasıl zınk diye durup arkadakileri presliyor orası da ayrı konu.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Gök

Sürekli kaza yapıyorum kısmını merak ettim kaç defa nasıl oldu bu olaylar

Bişe olmaz.alt takıma arkadan vurmayla bu arabaya

Yorum bağlantısı
İlkay Başaran

Birgün axorun biri denk gelmesin de. Fren dozajınız sert galiba.

Yorum bağlantısı
Cem Işık
İlkay Başaran yazdı:

Birgün axorun biri denk gelmesin de. Fren dozajınız sert galiba.

Tır sanırım @Sami Demirpaz’ın arabaya (bizon)çarpmıştı arkadan, sami araçla gitti, tır çekiciyle:)

Yorum bağlantısı
Ali Gök
Cem Işık yazdı:

Tır sanırım @Sami Demirpaz’ın arabaya (bizon)çarpmıştı arkadan, sami araçla gitti, tır çekiciyle:)

arkadaki yedek lastik ön panjura denk gelmiş axorun radyatörü patlatmıştı yağ soğutucuyla öyle olunca boşaldı yere sonrasında çekiciyle gittiydi :D 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Cem Işık yazdı:

Yaşlılık işte, hatırlayamadım bir an:)

Bizdeki axorlar yüksek ağır hizmet tipi. Far göğüs hizasında. Alçak olanlar doğru dediğin gibi.

Yorum bağlantısı
Ali Gök
İlkay Başaran yazdı:

Bizdeki axorlar yüksek ağır hizmet tipi. Far göğüs hizasında. Alçak olanlar doğru dediğin gibi.

büyük araçlar sıkıntı uzun süre aynaya bakarken tedirgin oldum :D 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Ali Gök yazdı:

büyük araçlar sıkıntı uzun süre aynaya bakarken tedirgin oldum :D 

Motordan kalan alışkanlık var bende. Kırmızı yandı duracağım mesela önce aynaya bakıyorum. Duramayacak bir kütle var mı arkamda diye. Tabi bu en öndeysem geçerli. Öndeki durduktan sonra pek seçenek kalmıyor. :)

Yorum bağlantısı
  • 6 ay sonra...
Doğan Arşiray

jeep Zj varken, korkuteli'nde arkadan çarptılar kaportada minör hasar oluştu ama araba sağa çekmeye başladı. çünkü şaseyi eğimişti darbe. çektirdik düzeldi. olmaz değil yani.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...