İçeriğe Yönlendir

Şanzıman

Caner ötgen
Çözüme git Mehmet Ozyurek tarafından,

Recommended Posts

Caner ötgen
(düzenlendi)

Merhabalar yardımcı olursanız sevinirim aracım Audi A3 2008 1.6 FSI benzinli olan motora sahip 6 ileri vites özelliği vardır 3 den 4 e vites atınca boşta ara gaz çeker gibi bir durum söz konusudur ayağımın gaz pedalinda iken gaz pedalından çekince ya 5. Vitese atıyor veyahut 4 atıp küt diye vuruyor arada da sanki araba yeni calistirilmis gibi vitesin D olduğunu göstermiyor seyir halindeyken videoyu yüklemiyorum şimdiden teşekkür ederim ☺️

Screenshot_2022-12-01-17-41-16-356_com.miui.videoplayer.jpg

IMG_20221122_163058.jpg

tarihinde Caner ötgen tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Erdem Dertsiz

Merhaba,

Öncelikle şanzıman yağı, kablo tesisatı ve sensörler konrol edilmeli. 

Ayrıca DSG basınç tüpü kontrolü ile tekrardan şanzıman adaptasyonu yapılıp kontrol edilebilir.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ramazan Turan

Benim golf ile aynı şanzıman galiba, Aisin 09g kodlu otomatik... Selenoid tamiri yapılması gerekebilir, düzelmezse beyin tamiri veya değişimi...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Gök
Erdem Dertsiz yazdı:

Merhaba,

Öncelikle şanzıman yağı, kablo tesisatı ve sensörler konrol edilmeli. 

Ayrıca DSG basınç tüpü kontrolü ile tekrardan şanzıman adaptasyonu yapılıp kontrol edilebilir.

dsg değildir bu şanzıman fsı mış motor

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Tamer Topaç

Yalnızca ısınınca mı yapıyor? Alınan hatalar silinebiliyor mu? Sırasıyla bir beyincinin bakması lazım. Sonrasında yağ seviye kontrol ve değişim, selenoid değişim.

Yorum bağlantısı
Caner ötgen
Mehmet Ozyurek yazdı:

Şanzıman yağ seviyesine bakıldı mı ?

Merhabalar hocam yeni değişti 5 litre koyuldu

Tamer Topaç yazdı:

Yalnızca ısınınca mı yapıyor? Alınan hatalar silinebiliyor mu? Sırasıyla bir beyincinin bakması lazım. Sonrasında yağ seviye kontrol ve değişim, selenoid değişim.

Sürekli yapıyor selonoid değişmedi 

Ramazan Turan yazdı:

Benim golf ile aynı şanzıman galiba, Aisin 09g kodlu otomatik... Selenoid tamiri yapılması gerekebilir, düzelmezse beyin tamiri veya değişimi...

Teşekkür ederim hocam bulunduğum ilde yoktur bunu yapabilecek sadece öncesinde fikir bilgi almak çünkü geldiğimiz noktada kimseye güven olmuyor sağlam parçayı bile değiştiriyorlar da

Yorum bağlantısı
Ramazan Turan

Ankara ve İstanbul’da ATCO şanzımancılık ilgileniyor. İstanbul’da bir firma daha vardı onda bu şanzımanın yedek parçası da var o da Doğan Otomatik şanzıman detayını bilmiyorum. Bende de 2. Viteste vuruntu başladı, bakım yaptırdığı. Usta  Samsun’da bir usta önerdi gittim saha önce de baktım dedi. Zaman olunca bırakacağım. 

Yorum bağlantısı
Caner ötgen
Ramazan Turan yazdı:

Ankara ve İstanbul’da ATCO şanzımancılık ilgileniyor. İstanbul’da bir firma daha vardı onda bu şanzımanın yedek parçası da var o da Doğan Otomatik şanzıman detayını bilmiyorum. Bende de 2. Viteste vuruntu başladı, bakım yaptırdığı. Usta  Samsun’da bir usta önerdi gittim saha önce de baktım dedi. Zaman olunca bırakacağım. 

Teşekkür ederim üstad ben de Mersin'e gitmeyi düşünüyorum Ankara 850 km İstanbul 1350 km mesafede mersin şuan da 400 km en yakın yer olarak 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...