İçeriğe Yönlendir

Hilux Fren Sorunu

Mustafa Çayır

Recommended Posts

Mustafa Çayır

93 model LN85 kasa kodlu hıluxum var. aha konusu şurda;

frenleri hep bi ayarsızdı ancak son zamanlarda çok saçmalamaya başladı. 1-2 gün kullanmayayım. sabahları ilk frende sol arka teker kilitliyor. havalar kuru iken çok sorun yok. ancak ıslak havalarda ilk fren son fren çok önemli değil. sürekli kilitlemeye başladı.

10 gün önce 90 derece döndüm yolda. bu tehlikeyi bir an önce savuşturmak istiyorum. 

diskler yeni. ön arka balatalar yeni. kampanalar yeni. kampana yayları yeni. tahminlerim şu yönde. küçükten büyüğe gitmek gerekirse;

dot3 değişebilir. fren limitörü. ve en son fren merkezi. 

fikirleriniz, düşünceleriniz altın değerinde. teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Mustafa Çayır yazdı:

93 model LN85 kasa kodlu hıluxum var. aha konusu şurda;

frenleri hep bi ayarsızdı ancak son zamanlarda çok saçmalamaya başladı. 1-2 gün kullanmayayım. sabahları ilk frende sol arka teker kilitliyor. havalar kuru iken çok sorun yok. ancak ıslak havalarda ilk fren son fren çok önemli değil. sürekli kilitlemeye başladı.

10 gün önce 90 derece döndüm yolda. bu tehlikeyi bir an önce savuşturmak istiyorum. 

diskler yeni. ön arka balatalar yeni. kampanalar yeni. kampana yayları yeni. tahminlerim şu yönde. küçükten büyüğe gitmek gerekirse;

dot3 değişebilir. fren limitörü. ve en son fren merkezi. 

fikirleriniz, düşünceleriniz altın değerinde. teşekkür ederim.

Fren merkezi diyorum

Yorum bağlantısı
Murat Azalma

Fren hidrolik yağından olmaz. yüksek ihtimal ile limitör arızalı. yağı bir tarafa hiç vermiyor olup , tek tarafa basınçlı gönderiyor olabilir. 

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Murat Azalma yazdı:

Fren hidrolik yağından olmaz. yüksek ihtimal ile limitör arızalı. yağı bir tarafa hiç vermiyor olup , tek tarafa basınçlı gönderiyor olabilir. 

Farklı tekerlerde farklı fren gücüne sebep olur mu?

Yorum bağlantısı
Murat Azalma
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Farklı tekerlerde farklı fren gücüne sebep olur mu?

Evet , limitör aracın yüküne bağlı yağ gidiş miktarını ayarladığı gibi , sağ sol olarakta gidişi etkiler. Tıkanma sebepli Bir tarafa veremiyorsa , diger tarafa fazla verir. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Talha Bilgi
(düzenlendi)

Belki çözümünüz olmayabilir ama başıma w163 ML 320 'de şu geldi, fren ayarsızlığı vardı. Yani bazen frene hafif dokununca bazen ise fren dip te iken sağlıklı frenleme yapıyordu bu ayarsızlığı hissetmeye kışın daha fazla hissetmeye başladığımda servise götürdüm, Fren yağ ve hortum ile birlikte beyne bağlanıp check yapacağız dediler... Sonra psikolojikmidir bilmem düzelmişti...

tarihinde Talha Bilgi tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Talha Bilgi
Omer Yildiizz yazdı:

Merhaba, servisin işi nasıl hallettiğini öğrenmek istedim.

Dediğim gibi mercedes logolu bir bilgisayara bağladılar, check vs yaptılar bi 15 dakika sürmüştü....

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...