İçeriğe Yönlendir

BTK İmei Kaydı Sonrası Şebeke Sorunu

Osman Ünal2

Recommended Posts

Osman Ünal2

Merhaba değerli arkadaşlar,

Yurt dışından getirmiş olduğum Apple marka telefonumu 06.12.2022 tarihinde E-devlet üzerinden kayıt altına alıp ödemesini gerçekleştirdim. Şuan kayıtlı cihazlarım olarak E-devlet sisteminde cihazım gözükmekte ancak 07.12.2022 tarihi itibariyle cihazda "Servis Yok" uyarısı almaktayım. Kendi üzerime olan hattımı başka bir cihazda kontrol ettiğimde herhangi bir sorun gözükmüyor. Daha önce böyle bir durumla karşılaşlan veya çözüm yönetimini bilen var mıdır? BTK'nın "120" numaralı iletişim numarasına ulaşamıyorum. 

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Operatörünüz ne diyor bu duruma?

Ben kayıt sonrası 24 saat kadar beklemiştim, ancak düzelmişti.

Yorum bağlantısı
Osman Ünal2
Sani Gerşon yazdı:

Operatörünüz ne diyor bu duruma?

Ben kayıt sonrası 24 saat kadar beklemiştim, ancak düzelmişti.

Abi selam, konuyu açtım 20 sn sonra kendiliğinden düzeldi şuan şebeke geldi. Ancak aynı şekilde yurtdışından getirdiğim başka bir cihazda böyle bir kesinti yaşanmamıştı. 

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
İsa Acar

Yeni telefon aldım, bu konu iyi oldu, teşekkürler :flowers: Geçmiş olsun :)  

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa YILDIRIM

Operatör değişikliğinde bile bazen şebekenin geç gelmesi yada SMS alma ve gönderme işlemlerinin bir süre olmaması gibi sorunlar da olabiliyor. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Gökhan Tuna

Siz e-devlet uzerinden odeme yapip kayit islemini gerceklestirdikten sonra cihaziniza ait IMEI numarasi operatorlerin EIR (equipment identity register) denilen sistemleri tarafindan alinarak beyaz listeye (white list) ekleniyor. Bu zaman zarfinda sebekede gri listede yeraliyorsunuzdur, beyaz listeye gecerken de biraz vakit gecer ve bazen cihazinizi kapatip acip sebekeye SA ben geldim demek iyi olabilir.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

IMEI sorgulama sistemi gibi IP sorgulama sistemleri de günde bir defa liste alıyor. Listede olanlara hizmet günlük veriliyor. 

Sürekli kontrol yapmıyor. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Deniz Kom

Servis sağlayıcı bir olaya ayıkıp listeyi güncelleyene kadar maalesef böyle hatalar olabiliyor. Ağdan kopup tekrar bağlanana kadar sürebiliyor. 

Yorum bağlantısı
Osman Ünal2

Tüm değerli bilgiler için teşekkür ederim 

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Durduk yere böyle bir olay başına gelenler için başıma gelen bir olayı ek bilgi diye sunayım. İmei klonlanmış olabiliyor. Faturam vardı da Allah tan işlettim. Tek sıkıntı sadece kendi hattımı takabiliyorum, telefonu satacak olsam o kişi de işlettirme yapacak.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Osman Ünal2
Metin Akbal yazdı:

Durduk yere böyle bir olay başına gelenler için başıma gelen bir olayı ek bilgi diye sunayım. İmei klonlanmış olabiliyor. Faturam vardı da Allah tan işlettim. Tek sıkıntı sadece kendi hattımı takabiliyorum, telefonu satacak olsam o kişi de işlettirme yapacak.

Selam abi, eğer yurtdışı kayıtlı cihazsa üzerinden düşürebiliyorsun. Alan kişi tekrar kayıt parası ödeyerek üstüne geçiriyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...