İçeriğe Yönlendir

Kara Nakil Araçlari Için Sefer Görev Emri

Hasan Yıldız
Çözüme git Erhan Doruk tarafından,

Recommended Posts

Hasan Yıldız

MSB den aradilar yarin arabayi getir tegmen olarak baslatalim dediler.😀 

Şaka bir yana dün E-Devlet ten bir mesaj geldi "Araciniza sefer gorev emri cikmistir, emirin tebligi icin enyakin yakin notere gidiniz"  E devlet üzerinden kontrol ettim evet aracimin sefer görev emri var.Aracim 2015 Kadjar arazi vitesi yok ve 4x2...

Biraz arastirma yaptim, seferberlik  durumunda araba cok onemli degil ama mesala satis esnasinda emrin kaldirilmasi vs. islemler var, zaman kaybi ve külfet, veya tatbikat olmasi durumunda 6 saat icin de aracin tum avadanlik,ilk yardim cantasi ve en az yarim depo dolu olarak teslim edilmesi gerekiyor.Aksi takdirde 6 aydan 2 yila kadar hapis ve 50 bin tl den az olmayacak para cezasi varmis. Teslim edilirken aracin rayic bedelini gosterir belge duzenleniyormus, gunluk kira odemesi ve hasar var ise tazmin ediliyormus.

Ben kamuda kolluk kuvveti olarak gorevli bir devlet memuruyum. Seferberlik durumunda zaten kurumumda gorevli olacagim icin sefer gorev emri bana verilemiyor hatta daha evvel var ise iptal ettiriliyor.  Konuya hakim arkadaslara sorum , durumumdan dolayi bu emri kaldirmam mumkun mu?

• Şaşkın 2
Yorum bağlantısı
  • Çözüm
Erhan Doruk
(düzenlendi)

Aracı başka bir ile satışını yapıp tekrar üstüne alırsan sefer görev emri iptal olur. Bunu nakil oldu diye bildirmen gerekiyor tabi 

tarihinde Erhan Doruk tarafından düzenlendi
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Eskiden sadece G sınıfı araçlara çıkartıyorlardı. Şimdi M1'lere de çıkartıyorlarsa, mantık olarak tüm binek araçlar için sefer görev emri basabilirler.

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Mahmut Yıldız yazdı:

Benim araç da kadjar, mesaj falan gelmedi. 

Sizin kadjar sözleşmeli olabilir :) 

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

araç arızalı ise ne olacak mesela? bir sürü arızalı araba var sanayide mesela. motor yok. şanzıman yok. ne bileyim bozuk yani.

Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Doğan Arşiray yazdı:

araç arızalı ise ne olacak mesela? bir sürü arızalı araba var sanayide mesela. motor yok. şanzıman yok. ne bileyim bozuk yani.

İkame araç veriyoruz o zaman :crazy:

İkame bin ladin vardı bi ara ne oldu o bu arada

• Mutlu 5
Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı
Hasan Yıldız yazdı:

MSB den aradilar yarin arabayi getir tegmen olarak baslatalim dediler.😀 

Şaka bir yana dün E-Devlet ten bir mesaj geldi "Araciniza sefer gorev emri cikmistir, emirin tebligi icin enyakin yakin notere gidiniz"  E devlet üzerinden kontrol ettim evet aracimin sefer görev emri var.Aracim 2015 Kadjar arazi vitesi yok ve 4x2...

Biraz arastirma yaptim, seferberlik  durumunda araba cok onemli degil ama mesala satis esnasinda emrin kaldirilmasi vs. islemler var, zaman kaybi ve külfet, veya tatbikat olmasi durumunda 6 saat icin de aracin tum avadanlik,ilk yardim cantasi ve en az yarim depo dolu olarak teslim edilmesi gerekiyor.Aksi takdirde 6 aydan 2 yila kadar hapis ve 50 bin tl den az olmayacak para cezasi varmis. Teslim edilirken aracin rayic bedelini gosterir belge duzenleniyormus, gunluk kira odemesi ve hasar var ise tazmin ediliyormus.

Ben kamuda kolluk kuvveti olarak gorevli bir devlet memuruyum. Seferberlik durumunda zaten kurumumda gorevli olacagim icin sefer gorev emri bana verilemiyor hatta daha evvel var ise iptal ettiriliyor.  Konuya hakim arkadaslara sorum , durumumdan dolayi bu emri kaldirmam mumkun mu?

Aman aman, bir de araçsız kalıyorsunuz. Enteresan bir durum. :shok:

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...