İçeriğe Yönlendir

Focus 1 1.6 İtici Sesi Sorunu

VAHİT YALÇINKAYA

Recommended Posts

VAHİT YALÇINKAYA

Ford Focus 1.6 16 V 2002 model Zetec SE Motorlu aracıma kapakcıda subab ayarı yaptırdım iticiler ölçüldü söküldü ayarı yapıldı takıldı ama sonrasında iticiler şıkır şıkır ötmeye başladı 10 gün oldu halen ses kesilmedi yapılan yere geri götürdüm alışınca sesi keser dedi sizin  tavsiyeleriniz ve yorumlarınız nedir??

Yorum bağlantısı
Mehmet Dagdeviren

Şu zamana kadar alışınca sesi kesilir diyen hiçbir ustanın söylediği gerçekleşmedi benim kullandığım araçlarda,o ses hep devam etti.Umarım sizin sorununuz düzelir.

İş bilmeyen ustalar yüzünden çok çektim zamanında.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Demir
Tamer Topaç yazdı:

Alışınca ses gider miymiş? Ya alışamazsa ne olurmuş :biggrin:

Alışmak sevmekten zor gelebilir :)

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Zatene kapakcinin yaptığı iş onları alıştırma diye biliyorum. 

Yorum bağlantısı
Tamer Topaç
Emre Demir yazdı:

Alışmak sevmekten zor gelebilir :)

Zoru severiz, imkansız zaman alır :crazy:.

Yorum bağlantısı
Sermet Gündoğdu

İticiler sağlamsa eğer içleri yağ dolduğunda sesi kesmesi lazım benim bildiğim ki o da uzun sürmez zaten. Motor yağı ne kullanıyorsunuz?

Yorum bağlantısı
Murat Sahın

Alışınca muhabbetine bayılıyorum. Hiç alıştığını görmedim. İş bittiğinde ses geliyorsa gelmeye hep devam etti bende şimdiye kadar. Konsültasyonda fayda görüyorum. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mustafa Tüfekçi yazdı:

Zatene kapakcinin yaptığı iş onları alıştırma diye biliyorum. 

o alıştırma bu alıştırma değil

VAHİT YALÇINKAYA yazdı:

Ford Focus 1.6 16 V 2002 model Zetec SE Motorlu aracıma kapakcıda subab ayarı yaptırdım iticiler ölçüldü söküldü ayarı yapıldı takıldı ama sonrasında iticiler şıkır şıkır ötmeye başladı 10 gün oldu halen ses kesilmedi yapılan yere geri götürdüm alışınca sesi keser dedi sizin  tavsiyeleriniz ve yorumlarınız nedir??

usta dükkanda mı yaptı, üst kapak rektifiyeciye mi gitti?

ilk sorun ne idi ? neden ihtiyaç duyuldu?

Yorum bağlantısı
Coşku Mert
(düzenlendi)

araçta otomatik yağlı iticiler yok mu? subap ayarı yapılmıyor benim bildiğim.

bir de iticileri içi yağ dolu mu yağsız mı taktı acaba? yağsız taktıysa yağ dolana kadar ses yapar ısınınca kesilir. yağ dolu takıldıysa sesin kesileceğini hiç sanmıyorum

tarihinde Coşku Mert tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
VAHİT YALÇINKAYA
Çağlar Bayur yazdı:

o alıştırma bu alıştırma değil

usta dükkanda mı yaptı, üst kapak rektifiyeciye mi gitti?

ilk sorun ne idi ? neden ihtiyaç duyuldu?

Kapakcı kendisi yaptı söktü taktı topladı rölantide düzgün çalışmıyordu titreşimli çalışıyordu kompresör ölçümü yapıldı değerler fena değildi 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
VAHİT YALÇINKAYA
Çağlar Bayur yazdı:

sente ayarı veya egzantrik mili dönmesi de olabilir mi acaba diye aklıma gelenler

Sente ayarı Kaçıklığı sebeb olmuş olabilirmi? 

Yorum bağlantısı
Tamer Topaç
VAHİT YALÇINKAYA yazdı:

Sente ayarı Kaçıklığı sebeb olmuş olabilirmi? 

Çekiş nasıl?

Yorum bağlantısı
VAHİT YALÇINKAYA
Tamer Topaç yazdı:

Çekiş nasıl?

Yani çok değişen birşey olmadı ne rölantide ne çekişte hatta yakıtı arttı bile yanına bu sıkıntıları çektiğimizde cabası yaptırmadan kafam daha rahattı😤

Murat Sahın yazdı:

Alışınca muhabbetine bayılıyorum. Hiç alıştığını görmedim. İş bittiğinde ses geliyorsa gelmeye hep devam etti bende şimdiye kadar. Konsültasyonda fayda görüyorum. 

Aynen öyle ne yazıkki olacak birşey anında çözülür yok gittikce düzelir kullandıkça açılır sen bir kaç gün kullan düzelir falan hep hikâyeden şeyler 

Yorum bağlantısı
Tamer Topaç

Genelde şöyle oluyor maalesef. Aracı tamir için bırakıyorsunuz. Yapıldı diye alıyorsunuz. Aracı aldıktan sonra, ya sizdeki gibi sorunlar devam ediyor ya da, başka bir yerlerden başka sesler, tuhaflıklar oluşmaya başlıyor.

Verilen cevaplar hep aynı. Ben ona dokunmadım, bunların hepsi böyle, alışınca gider, o bir şey değil idare eder vs vs.

Sonrasında 3 liralık iş 15-20 liraya çıkıyor. Kaybettiğiniz vakit ve yaşadığınız stres cabası.

Ama maalesef ki yine aynı yere götürmek zorundasınız. Başka bir yere götürseniz yine cebinizden para çıkacak. Tabi 3-5 defa gittiğiniz ustacığın tutumu da cabası.

Bu arada yakıtın artmaması, tam aksine azalması gerekiyor. Bir şeyler yanlış yapılmış. Ve bu sebeple sesli çalışıyor. İnşallah sübaplar tamamen gitmez. Bence aracı kullanmayın, direkt götürün.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
VAHİT YALÇINKAYA
Tamer Topaç yazdı:

Genelde şöyle oluyor maalesef. Aracı tamir için bırakıyorsunuz. Yapıldı diye alıyorsunuz. Aracı aldıktan sonra, ya sizdeki gibi sorunlar devam ediyor ya da, başka bir yerlerden başka sesler, tuhaflıklar oluşmaya başlıyor.

Verilen cevaplar hep aynı. Ben ona dokunmadım, bunların hepsi böyle, alışınca gider, o bir şey değil idare eder vs vs.

Sonrasında 3 liralık iş 15-20 liraya çıkıyor. Kaybettiğiniz vakit ve yaşadığınız stres cabası.

Ama maalesef ki yine aynı yere götürmek zorundasınız. Başka bir yere götürseniz yine cebinizden para çıkacak. Tabi 3-5 defa gittiğiniz ustacığın tutumu da cabası.

Bu arada yakıtın artmaması, tam aksine azalması gerekiyor. Bir şeyler yanlış yapılmış. Ve bu sebeple sesli çalışıyor. İnşallah sübaplar tamamen gitmez. Bence aracı kullanmayın, direkt götürün.

Tek sıkıntı şuan için ses geliyor başka anormal birşey yok çok hafif yakıt arttı ben sente ayarına yoruyorum yarın götürüp göstercem inşallah farklı bir şey çıkmaz 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...