İçeriğe Yönlendir

Ön Cam Silecek Çiziği Giderme?

Murat Sahın

Recommended Posts

Murat Sahın
(düzenlendi)

Aracımın ön camında şoför tarafında silecek çizikleri mevcut.

Çok rahatsız etmiyordu ama kış gelip günler kısalınca rahatsız etmeye başladı gece far parlamaları.

Bunun Ankara'da düzgün onarımını yapacak bildiğiniz bir yer var mı?

tarihinde Murat Sahın tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Oğuzkan Erışık yazdı:

Çok para isterler. Seryum oksit alıp kendimiz yapalım ?

Ne kadar çok? Ben cam değiştirmeyi düşündüm aslında ama yağmur sensörü falan olunca vazgeçtim, birde cam orjinal.

Seryum oksit alıp kendimiz yapma işini becerebilir miyiz ki? Becerebilirsek olabilir aslında. 

Yorum bağlantısı
Süleyman Can

Benim araçta da arka camda yarım daire şeklinde çizik var. Pergel ile çizilmiş gibi sanırım silecek arasına sıkışan taş çizdi. Takipteyim.

Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık
Murat Sahın yazdı:

Ne kadar çok? Ben cam değiştirmeyi düşündüm aslında ama yağmur sensörü falan olunca vazgeçtim, birde cam orjinal.

Seryum oksit alıp kendimiz yapma işini becerebilir miyiz ki? Becerebilirsek olabilir aslında. 

Yaparız abi neden yapamayalım. Sen vakit ayır yeter

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

2019’da yaptırmıştım. 400 lira vermiştim. Cam rezidanslı idi yoksa o kadar paraya yeni cam vardı. Ama değmişti. Sökme işi olmadan mükemmel olmuştu. Bugün çok daha pahalıdır. Camı değişsen daha iyi. 

kendin yapsan, uygulamada tecrübe yoksa sonuçları kötü olabilir. Biraz izleyip yapılır ama

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Oğuzkan Erışık yazdı:

Yaparız abi neden yapamayalım. Sen vakit ayır yeter

Senelik izindeyim :D 

Gerçi bu daha yoğun, dadılık yapıyorum :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık
Murat Sahın yazdı:

Senelik izindeyim :D 

Gerçi bu daha yoğun, dadılık yapıyorum :) 

Kışın senelik izin mi kullanılırmış. 

Ayarlayalım hallederiz abi. 

Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık

Şaka bir yana ostimde örs ticaret var. Çok kaliteli bir firma. Oradan bir fikir almak lazım abi. Tansu abinin dediği gibi yanlış bir işlemle daha kötü olur. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Adem Kazıl

bi önceki aracımda 30 cm çiziği seryum oksit ile gidermiştim, şmidiki aracımdada var üşenmediğim bi vakit onuda halledicem, 25-50 gr seryum oksit, polisaj makinesi ucu keçe uç olsun kendiniz yapabilirsiniz profesyonel birine gerek yok 30 cm çizik için 1 saat uğraştım maskeleme yapmamıştım 2 saat temizlik sürdü maskeleme çok önemli, seryum siyah plastiklerden çıkıyor ama uğraştırıyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Oğuzkan Erışık yazdı:

Kışın senelik izin mi kullanılırmış. 

Ayarlayalım hallederiz abi. 

Mecbur kalınca kullanılır, valide ufak bir ameliyat oldu, çocuklar ortada kaldı. Benim de 2021'in izinleri bile içerde duruyordu, 10 gün patlattım çocuk avutuyorum.

Mert Gülkokan yazdı:

çok zor iştir detaycılar bile bu işi yapmak istemiyor ben yaptırdım ve hologramlar gitmişti

Yapan bir yer bulacağım artık. Silecek çiziklerini giderebilseler yeter zaten bana. 

Camı erteleyeceğim mecburen, sabah kaldırımın sivri köşesine marşpiyeli vurdum, sağlam da vurdum, gidip onu yaptıracağım haftaya... 

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
Murat Sahın yazdı:

Mecbur kalınca kullanılır, valide ufak bir ameliyat oldu, çocuklar ortada kaldı. Benim de 2021'in izinleri bile içerde duruyordu, 10 gün patlattım çocuk avutuyorum.

Yapan bir yer bulacağım artık. Silecek çiziklerini giderebilseler yeter zaten bana. 

Camı erteleyeceğim mecburen, sabah kaldırımın sivri köşesine marşpiyeli vurdum, sağlam da vurdum, gidip onu yaptıracağım haftaya... 

Silecek izinden fazlasını giderecek yer camın parasından fazlasını talep eder. Cam çok serttir boyada çizik almaya benzemiyor. 

Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık
Murat Sahın yazdı:

Geçmiş olsun abi.

Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Oğuzkan Erışık yazdı:

Geçmiş olsun abi.

Eyvallah kardeşim sağolasın.

Köksal Yılmaz yazdı:

Silecek izinden fazlasını giderecek yer camın parasından fazlasını talep eder. Cam çok serttir boyada çizik almaya benzemiyor. 

Bakalım ne fiyat verecekler. Bence de çok isterler.

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Murat Sahın yazdı:

Eyvallah kardeşim sağolasın.

Bakalım ne fiyat verecekler. Bence de çok isterler.

ön cam 3,5 saat sürmüştü bende

İş bittiğinde adam da bitmişti

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
(düzenlendi)
Mahmut Yıldız yazdı:

Normal cam pastası çıkarmaz mı silecek izini?

Cam pastasına bağlı(içeriğine). Bazıları kireç vb şeyleri temizleyenlere de cam pastası diyebiliyor. Camda çizik ayrı kategori. Seryumla bile oldukça uğraştırıcı, sanılmasın ki seryum olunca tüm dertler bitiyor :D 

tarihinde Köksal Yılmaz tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Sene olmuş 2023. Cam çiziğine basit çözüm bulamayan teknolojiye nanet olsun :)

ne zaman camdan plastik camlara geçiş olacak acaba

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

ne zaman camdan plastik camlara geçiş olacak acaba

tüv de ağır kusur plastik ön cam

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Çağlar Bayur yazdı:

tüv de ağır kusur plastik ön cam

orijinali plastik olarak tescillenir o zaman

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

orijinali plastik olarak tescillenir o zaman

yok öyle bir tescil , tüv de net ağır kusur, bu haypırcılarda hep bir macera aksiyon....

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Çağlar Bayur yazdı:

yok öyle bir tescil , tüv de net ağır kusur, bu haypırcılarda hep bir macera aksiyon....

Ne güzel işte. Hafifletir arabayı. Zamanında farlar da camdı

Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık
(düzenlendi)
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Ne güzel işte. Hafifletir arabayı. Zamanında farlar da camdı

Zamanında yaya güvenliği bu kadar önemsenmiyordu sanırım abi.

tarihinde Oğuzkan Erışık tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ramazan Turan

Benim oldu, maalesef tırnak değiyorsa çizik giderilmiyor, çok uğraştım, çok değişik bir pasta, sıvılar, tozlar denendi. Sonrasında o cama taş geldi çatladı, ben yine ısrar ettim çatlağı tamir ettirdim ama o da ilerleme durmadığı için kaskodan değişime gidilmişti.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...