İçeriğe Yönlendir

Ford Mondeo Mk2 1997 2000 Benzinli Egzoz Sorunu

Alihan Yeşil

Recommended Posts

Alihan Yeşil

Merhabalar öncelikle aracım 1997 model hatchback kasa mondeo mk2 aracımda nasıl yaptılarsa çift çıkış egzoz yapmışlar ikiside faal araba son 3 4 gündür gitmiyor 400 tl lik lpg ile eskiden 350km yapıyordu şimdi ise 200 yapıyor boşta basıyorum 3 bin deviri geçmiyor patırdama gibi ses geliyor araba bariz sıkışıyor gibi hissiyat veriyor dün yaşadığım Mersin’de egzozcuya gittim arka 2 tane kazanın focusa ait Orjinal olmadığını söyledi Orjinal tek çıkışlı 2 Kazanlı imiş lakin 3000 tl sadece fiyat çekti ilk başta izlemem gereken yol sizde o mudur yoksa orta susturucu iptali mi bilgi verirseniz sevinirim iyi günler dilerim 

Yorum bağlantısı
Murat Sahın

Egzoz bu anlattığınız sorunlara yol açıyor olsa en başından beri öyle olması gerekirdi. 

Mondeo konusunda üstat arkadaşlar yorumlar durumu konuyu gördüklerinde.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Alihan Yeşil

Tamam da belki yeni tıkanmış olma ihtimali olamaz mı sizce de ? 

Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Alihan Yeşil yazdı:

Tamam da belki yeni tıkanmış olma ihtimali olamaz mı sizce de ? 

Neden tıkansın ki? Yani bundan şüphelenmek için bir belirti var mı elinizde? Katalizör dağıtmış olabilir, ateşlemede arıza olabilir. Sensör arızası olabilir, enjektör arızası olabilir. Subaplar yanık/bozuk olabilir. Bir sürü sebep olabilir yani. Bütün bunların arasından direk egzoz üzerine gidiyorsunuz ama sebebi ne? Mesela ben lpg filtrelerine öncelik verirdim. Yani neleri denediniz de düzelmedi biz bu bilgilere vakıf değiliz. Daha detay verirseniz daha kolay olacaktır yönlendirmek.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alihan Yeşil

Hocam o zaman şöyle diyim sana kısaca haklısın aracın sübabları yeni değişti üst kapak yapıldı Orjinal buji buji kablosu delphi ateşleme bobini alındı lpg beyin enjektör filtresi benzin filtresi bu gibi şeyler yeni yapıldı iat selenoid valf Egr krank sensörü boğaz kelebeği temizliği ben yaptım bizzat kendim yaptım egzozcu ısrarla arka taraf dağılmış diyor bana bende öğrenmek için buraya yazdım 

Yorum bağlantısı
Emre Demir
Tamer Topaç yazdı:

Hoş geldiniz.

Aracınızdaki sorun egzoz ile ilgili değil. 

Orta susturucu olmadan aynı motor 1 ay kadar focus kullandım baya zevkliydi :) ,sorun ise sente kaynaklı olabilir .

Yorum bağlantısı
Tamer Topaç
(düzenlendi)
Emre Demir yazdı:

Orta susturucu olmadan aynı motor 1 ay kadar focus kullandım baya zevkliydi :) ,sorun ise sente kaynaklı olabilir .

Susturucusu hiç olmayanı denemelisin :crazy:

Benzinli Mondeo' da emiş klapeleri, ikinci kelebek dağılınca çekiş sorununa yol açıyordu.

tarihinde Tamer Topaç tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...