İçeriğe Yönlendir

Opel Astra Arıza

Mehmet Dagdeviren

Recommended Posts

Mehmet Dagdeviren

Herkese Merhaba

Opel Astra 2017 model 1,6 benzinli J kasa aracımla yolda giderken bir anda ESP ışığı yandı ve motor ışığı yanıp sönmeye başladı,araçta titreme ve çekişten düşüş var,yokuşta bayılıyor sizce neden olabilir.

Yorum bağlantısı
Arif Aykın

Merhaba;

Öncelikle aracınızda sadece benzinde mi kullanım var lpg de mevcut mu?

Yorum bağlantısı
Mehmet Dagdeviren
Arif Aykın yazdı:

Merhaba;

Öncelikle aracınızda sadece benzinde mi kullanım var lpg de mevcut mu?

Merhaba

Benzin+LPG mevcut

Yorum bağlantısı
Arif Aykın

Burada benim başıma gelen ve aynı zamanda @Metin Akbal başına gelen olaylar mevcut. Aracı öncelikle bilgisayara bağlatıp baktırmak lazım. 

Biliyorsunuzdur bu araçlarda genelde yaşanan problem var bu da subap eritme mevzusu km değişkenlik gösterebiliyor fakat olma olasılığı daha önce değişmediyse yüksek ihtimal subaplardan olabilir. :( 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Enes Ayan
(düzenlendi)

Sorun bobin gibi görünüyor. 

tarihinde Enes Ayan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Arif Aykın
(düzenlendi)

Benim aracımda bu sefer problem olunca benden önceki sahibinin yaptırdığı yeri aramıştım yaklaşık 8-10 bin aralığında işlem ücreti tuttuğunu belirtmişti. Arabayı bilgisayara bağlattığınızda daha net cevap verilebilir ve kompresyon testinde. Direkt şu bu demek zor. İsterseniz eliniz yatkınsa sizde sıra sıra işlemleri yapabilirsiniz.Buji değişimi ve bobin değişimini sonra izlersiniz. Ben bobini delphi 1465 tl ye aldım bujileri 4 ay önce 350 tl almıştım GM marka.

tarihinde Arif Aykın tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Dagdeviren

Hepinize teşekürler arkadaşlar  dediğiniz gibi bubi bobin değişti 2000 Tl girdi :)

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Mehmet Dagdeviren yazdı:

Hepinize teşekürler arkadaşlar  dediğiniz gibi bubi bobin değişti 2000 Tl girdi :)

Olay çoktwnıyaşanmış bitmiş miydi yazdığınızda :) 

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur yazdı:

esp lambası ile alaksını düşünemedim?

opel demiş markaya :D  

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Arif Aykın
Çağlar Bayur yazdı:

esp lambası ile alaksını düşünemedim?

Abi bizim araçlarda ateşleme tarzı arıza meydana geldiğinde ESP hatası vermekte :nea:

Mehmet Dagdeviren yazdı:

Nasıl oldu bu kadar çabuk değişim ?

Yorum bağlantısı
Mehmet Dagdeviren
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Olay çoktwnıyaşanmış bitmiş miydi yazdığınızda :) 

Bitmiş bişeyi neden yazayım orasını anlayamadım.

Arif Aykın yazdı:

Abi bizim araçlarda ateşleme tarzı arıza meydana geldiğinde ESP hatası vermekte :nea:

Nasıl oldu bu kadar çabuk değişim ?

Aracı sabah 8.30 da ustaya bıraktım aradı beni 2000 Tl masrafı olduğunu söyledi.

buji ve bobin değişecekmiş

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Arif Aykın yazdı:

Benim aracımda bu sefer problem olunca benden önceki sahibinin yaptırdığı yeri aramıştım yaklaşık 8-10 bin aralığında işlem ücreti tuttuğunu belirtmişti. Arabayı bilgisayara bağlattığınızda daha net cevap verilebilir ve kompresyon testinde. Direkt şu bu demek zor. İsterseniz eliniz yatkınsa sizde sıra sıra işlemleri yapabilirsiniz.Buji değişimi ve bobin değişimini sonra izlersiniz. Ben bobini delphi 1465 tl ye aldım bujileri 4 ay önce 350 tl almıştım GM marka.

Bahsettiğiniz subap problemi tekrarlıyor mu yani? Ben o şekilde anladım ama, diyelim subaplar bozuldu, değiştirdiniz, belirli bir süre sonra tekrardan bozuyor mu?

Mehmet Dagdeviren yazdı:

Aracı sabah 8.30 da ustaya bıraktım aradı beni 2000 Tl masrafı olduğunu söyledi.

Geçmiş olsun, latife ediyor Tansu, hani konu açılmış, aynı gün bir kaç saat sonra sorun çözülmüş ya, genelde uzun süre arıza aranır :) 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Arif Aykın
Murat Sahın yazdı:

Bahsettiğiniz subap problemi tekrarlıyor mu yani? Ben o şekilde anladım ama, diyelim subaplar bozuldu, değiştirdiniz, belirli bir süre sonra tekrardan bozuyor mu?

Geçmiş olsun, latife ediyor Tansu, hani konu açılmış, aynı gün bir kaç saat sonra sorun çözülmüş ya, genelde uzun süre arıza aranır :) 

Sonuçta kul yapısı diyelim inşallah tekrarlamaz :D Usta ile görüştüğümde nadir de olsa bazen tekrarladığını, gerekli kontrollerinin yapılmasını ama bahsettiğim şikayetlerin başka şeylerinde sebep olabileceğini belirtti. ben zaten en uygun yoldan başlayacağım diye niyetlenmiştim. Bu sebepten önce bujileri değiştirdim tekrarladı şimdi bobin değiştirdim yine tekrarlarsa Ankara yolları göründü demektir :( 8-10 bin benim araç için değil çelik subap maliyeti olduğu için yazdım. 

Mehmet Dagdeviren yazdı:

Youtube da çokça gördüğüm bir firma var oraya mı getirdiniz? Yorumlar çok iyi ve garantili iş yapıyor. Birinin aracını yapmışlar mesela geçenlerde tekrar subaplarda sorun olmuş ücretsiz tekrar işlemlerin tamamını yaptılar. 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Dagdeviren
Arif Aykın yazdı:

Sonuçta kul yapısı diyelim inşallah tekrarlamaz :D Usta ile görüştüğümde nadir de olsa bazen tekrarladığını, gerekli kontrollerinin yapılmasını ama bahsettiğim şikayetlerin başka şeylerinde sebep olabileceğini belirtti. ben zaten en uygun yoldan başlayacağım diye niyetlenmiştim. Bu sebepten önce bujileri değiştirdim tekrarladı şimdi bobin değiştirdim yine tekrarlarsa Ankara yolları göründü demektir :( 8-10 bin benim araç için değil çelik subap maliyeti olduğu için yazdım. 

Youtube da çokça gördüğüm bir firma var oraya mı getirdiniz? Yorumlar çok iyi ve garantili iş yapıyor. Birinin aracını yapmışlar mesela geçenlerde tekrar subaplarda sorun olmuş ücretsiz tekrar işlemlerin tamamını yaptılar. 

Babamın yıllardır götürdüğü Sadece Opele bakan bi ustası var ikitelli organize sanayi sitesinde sabah oraya bıraktım aracı.Bu arada araç babamın.

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Çağlar Bayur yazdı:

esp lambası ile alaksını düşünemedim

Abi olayı sadece yol tutuş fren ABS vs hatası olarak algılamamak lazım. Araç güçten düşünce de ECU motor aktarma tekerler vs arası kurulan iletişimde arıza ışığı ile birlikte ESP hatasıda veriyor. Ama mesela oksijen sensörü hatasında sadece arıza ışığını yakıyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Metin Akbal yazdı:

Abi olayı sadece yol tutuş fren ABS vs hatası olarak algılamamak lazım. Araç güçten düşünce de ECU motor aktarma tekerler vs arası kurulan iletişimde arıza ışığı ile birlikte ESP hatasıda veriyor. Ama mesela oksijen sensörü hatasında sadece arıza ışığını yakıyor.

akü kaç amper bunlarda?

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Çağlar Bayur yazdı:

akü kaç amper bunlarda?

Orijinali 60 tan küçük benzinli de.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...