İçeriğe Yönlendir

EFI Döküm Manifold LPG Enjektörleri

Mustafa Alatay

Recommended Posts

Mustafa Alatay

Kıymetli ustalarım,

Aracımdaki lpg enjektörleri işaretlediğim kısımlarda 2+2 olacak şekilde montaj yapılmış. Eskileri kaçırma yaptığı için ve lpgcilerde değişime tonla para istedikleri için internetten sipariş edip değişimi kendim yapmayı planlıyorum 2+2 olanlar fiyat olarak daha pahalı olduğu için 4 lü takım olanından alıp montaj yapmak istiyorum,

Bi konuda kafam karıştı

Hava borusundan dolayı lpg enjektörünü tam ortalı olarak yerleştirmek mümkün değil, işaretli yerlerde sağ veya sol tarafa koyacak olursam her bir enjektörden manifolda giden lpg hortum uzunlukları farklı olacak.

Bu 4 adet ince hortumun aynı uzunlukta mı olması lazım? dediğim gibi 4lü enjektörü takıp farklı uzunlukta hortum kullansam genel çalışma / performans açısından bir sorun yaşar mıyım?

Nasıl bir çözüm önerirsiniz?

Yardımlarınızı için şimdiden teşekkür ederim

FB_IMG_1671451626022_edit_153648121210929.jpg

Yorum bağlantısı
Mustafa YILDIRIM
(düzenlendi)

Coşku kardeşimizin bir çalışması vardı. Sizin yapmak istediğiniz çalışma bu galiba

tarihinde Mustafa YILDIRIM tarafından düzenlendi
ekleme
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

var olan sistemdeki enjektör dirençleri önemli daha üst direnç olursa gaz tepkimeniz ve tüketimniz negatif olarak etkilenir.

Yorum bağlantısı
Mustafa Alatay
Çağlar Bayur yazdı:

var olan sistemdeki enjektör dirençleri önemli daha üst direnç olursa gaz tepkimeniz ve tüketimniz negatif olarak etkilenir.

Üstündeki enjektörler 3 ohm, aynısını kullanacağım sadece kütüğü 4 lü olacak ustam 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Alatay
Mustafa YILDIRIM yazdı:

Coşku kardeşimizin bir çalışması vardı. Sizin yapmak istediğiniz çalışma bu galiba

Aslında sorumun tam karşılığı bir çalışma ve süper olmuş, yapabilsem şahane olur amma gerekli malzeme takım yok maalesef  

Yorum bağlantısı
Mustafa YILDIRIM
Mustafa Alatay yazdı:

Aslında sorumun tam karşılığı bir çalışma ve süper olmuş, yapabilsem şahane olur amma gerekli malzeme takım yok maalesef  

Gerekli malzeme yoksa başka sorunlara da neden olabilirsiniz. Araç ile onarım konusunda merakınız varsa anahtar takımı oluşturabilirsiniz. Başka işlemlerde de her zaman lazım olur.  

Yorum bağlantısı
Mustafa Alatay
Mustafa YILDIRIM yazdı:

Gerekli malzeme yoksa başka sorunlara da neden olabilirsiniz. Araç ile onarım konusunda merakınız varsa anahtar takımı oluşturabilirsiniz. Başka işlemlerde de her zaman lazım olur.  

Coşku bey işlem yaparken delme diş açma işlemleri matkap kılavuz vs kullanmış, bu tarz detaylı malzeme idi kastettiğim, takım çantam anahtarlarım normal alyan vs mevcut :good1:

Yorum bağlantısı
Coşku Mert
Mustafa YILDIRIM yazdı:

valla bu calismayi burda paylastigimi bile unutmusum, youtube linkini ekleyecektim link elimde kalmasin ekleyeyim bari :)

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Hamit inan

2 ohm enjektör 4 lu kütük alacaksın. 4mm iç çapa sahip 3mm et kalınlığı olan silikon hortum alacaksın tüm dertlerin bitecek. Eski konularda detaylı vardı. Aratırsan işine yarar. Gerisi kendini yormak

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...