İçeriğe Yönlendir

Kuga Sarsıntılı Çalışma Sorunu

Mehmet Atlıhan

Recommended Posts

Mehmet Atlıhan

Arkadaşlar, Havalar eksi dereceye düştüğünden beri araç ilk çalıştırmada çok sarsıntılı çalışıyor. Sonrasında hiç sorun yok, Gün içerisinde normal, sabah ilk marş da zorlanıyor.( Akü yeni) Kuga dizel 2016 2.0 150ps, 

Bir kaç kere ön ısıtma yapınca daha kolay çalışıyor. 

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Muhtemelen kızdırma bujilerinden bir veya daha fazla devre dışı kalmış. Tabi havaların -20 olmadığını varsayıyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Atlıhan

Sa şuan - 2/-4 arası, Bu sabah bir kaç kere kontağı açıp kapayıp denedim. Her seferinde on ısıtma diye yazdı,Normal şartlarda her seferinde ön ısıtma yaparmiydi acaba!! 

Yorum bağlantısı
Tamer Topaç

Kızdırma bujilerinden birinde sorun olabilir. 2-3 defa yarım kontak yapıp çalıştırmak faydalı. hava çok soğuk olduğu için, ne kadar ısıtıcı var ise devreye giriyor. Ön cam ısıtma da dahil. Bu da biraz zorluyor akü ve aküyü besleyen sistemi.

Yorum bağlantısı
Deniz Kom

Ben Megane 3 kullanırken aynı problemi kızdırma bujilerinden yaşamıştım. Kışın ilk marşı zor alıyordu, bir iki defa kontaj açıp kapatırsam kolay oluyordu. Kızdırma bujisini değiştirdiğimde problem ortadan kalkmıştı. 

Yorum bağlantısı
Mustafa Şahin2
Mehmet Atlıhan yazdı:

Sa şuan - 2/-4 arası, Bu sabah bir kaç kere kontağı açıp kapayıp denedim. Her seferinde on ısıtma diye yazdı,Normal şartlarda her seferinde ön ısıtma yaparmiydi acaba!! 

Kızdırma bujileri her zaman açlışır. Yazın hava sıcak olduğu için yazıyı veya kızdırma ışığını görmezsiniz bile. havalar soğudukça bu süre uzar

Yorum bağlantısı
Kutluay Selçuk

egr ile eksoz manifoldunda kurum birikmeside ilk çalıştırmalarda sıkıntı çıkartıyor.

Yorum bağlantısı
Mehmet Atlıhan
(düzenlendi)

Bugün 4, 5 kere kontağı açıp kapadım. Çok kolay çalıştı.Her açıp kaçtığım da ön ısıtma yazdı Eğer bujiler sağlam olsaydı birkereden sonra ön ısıtma yapmaz mı idi acaba, Araç 61bin kmde

tarihinde Mehmet Atlıhan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...