İçeriğe Yönlendir

General Mobile GM22?

Mustafa Tüfekçi

Recommended Posts

Mustafa Tüfekçi

3 ayrı modeli 3000 ile 6000 lira arasında.

Farki kullanıcılar varsa söyler mi 

Pro 

Plus 

Duz 22

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Senelerce GM kullandıktan sonra bir daha almamaya tövbe ettim.

Donanım konusunda, tamam anlıyorum, ne kadar ekmek o kadar köfte. Servis konusunda kusursuzlar.

Ama iş yazılıma gelince yarı yolda kalmamak elde değil. Kendi geliştirmediği için yazılımı maalesef çok başarısız. Bu sebeple hiç biri diyorum.

• Beğen 2
  • Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Mustafa Tüfekçi yazdı:

3 ayrı modeli 3000 ile 6000 lira arasında.

Farki kullanıcılar varsa söyler mi 

Pro 

Plus 

Duz 22

Pahalı olan model, gayet iyi kalitede gibi. Incelediğimde ekran kalitesinin ve telefonun gelen kalite hissinin çok iyi olduğunu düşünüyorum. 4900 tl iken bir tane alsaydım keşke.

Ali Gök yazdı:

xaomi al patron ateş ediyor daş gibi

mi 12 lite modeli gelmişti teknosaya, daha iyi kameras olan bir telefon bakıyordum, kamera ikonuna basınca açılmadı. tekrar deneyince kameraya bağlanamıyor tekrar başatın hatası çıktı. telefon 13.500 tl idi.  ter içinde uyanmışım.

Yorum bağlantısı
Osman Yavuz

GM ile tecrübem sacede 5 plus, 2016 yada 2017de almışımdır telefon hala çalışır durumda ancak atıl vaziyette. Ondan sonra 3. samsungu kullanıyorum hala gmnin şarj cihazını kullanıyorum.

Daha 15 gün önce samsung m13 aldım (fazla para vermemek için) tamamen çöp, samsung a30dan sonra (önceki telefonum) hissettiğim tek şey sadece fasa fiso..

epeye bakılırsa pro, alınamıyorsa plus alınabilir görünüyor. mediatek işlemcili telefonum olmadı ama ne kadar kötü olabilir. normal kullanımda piyasadaki her telefon 2 yıl götürür.

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Osman Yavuz yazdı:

GM ile tecrübem sacede 5 plus, 2016 yada 2017de almışımdır telefon hala çalışır durumda ancak atıl vaziyette. Ondan sonra 3. samsungu kullanıyorum hala gmnin şarj cihazını kullanıyorum.

Daha 15 gün önce samsung m13 aldım (fazla para vermemek için) tamamen çöp, samsung a30dan sonra (önceki telefonum) hissettiğim tek şey sadece fasa fiso..

epeye bakılırsa pro, alınamıyorsa plus alınabilir görünüyor. mediatek işlemcili telefonum olmadı ama ne kadar kötü olabilir. normal kullanımda piyasadaki her telefon 2 yıl götürür.

Oppo reno 2z kullanıyorum, 3. senenin içindeyim. 4 sene önceki model. Aldığımda ucuz bir telefon değildi. Ortanın üstünde bir yeri vardı.  Samsung a52 lerde kampanya oluyor. kamera haricinde o da belli belirsiz olmak üzere, dükkanlarda inceledim ve bir üstünlük göremedim. telefon işi çok ilginç bir kırılma noktasında belli ki.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Sani Gerşon yazdı:

Senelerce GM kullandıktan sonra bir daha almamaya tövbe ettim.

Donanım konusunda, tamam anlıyorum, ne kadar ekmek o kadar köfte. Servis konusunda kusursuzlar.

Ama iş yazılıma gelince yarı yolda kalmamak elde değil. Kendi geliştirmediği için yazılımı maalesef çok başarısız. Bu sebeple hiç biri diyorum.

Hala o kadar başarısızlar mı yazılım konusunda? 10 yılı geçmiştir, o zaman kullanmıştım, yazılım rezaletti, demek hiç gelişmedi...

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Murat Sahın yazdı:

Hala o kadar başarısızlar mı yazılım konusunda? 10 yılı geçmiştir, o zaman kullanmıştım, yazılım rezaletti, demek hiç gelişmedi...

Maalesef hiç ama hiç gelişmediler. Ama normal zira yazılım kendilerine ait değil. Google arayüzünü kullanıyorlar ve kendi arayüzü olmadığı için hiç bir müdahelesi olamıyor. 

GM5plus model telefona google android 8 çıkardı mesela, bunlar 7 kurup gönderiyordu. Neymiş, 8 desteklemiyormuş. Olur mu öyle şey :) 

• Beğen 2
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Sani Gerşon yazdı:

Maalesef hiç ama hiç gelişmediler. Ama normal zira yazılım kendilerine ait değil. Google arayüzünü kullanıyorlar ve kendi arayüzü olmadığı için hiç bir müdahelesi olamıyor. 

GM5plus model telefona google android 8 çıkardı mesela, bunlar 7 kurup gönderiyordu. Neymiş, 8 desteklemiyormuş. Olur mu öyle şey :) 

Anlaşıldı, gm almayacaz. :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray yazdı:

Pahalı olan model, gayet iyi kalitede gibi. Incelediğimde ekran kalitesinin ve telefonun gelen kalite hissinin çok iyi olduğunu düşünüyorum. 4900 tl iken bir tane alsaydım keşke.

mi 12 lite modeli gelmişti teknosaya, daha iyi kameras olan bir telefon bakıyordum, kamera ikonuna basınca açılmadı. tekrar deneyince kameraya bağlanamıyor tekrar başatın hatası çıktı. telefon 13.500 tl idi.  ter içinde uyanmışım.

redmi 10 s var bende . 1.5 sene flan oldu şarjı hala 2 güne yakın gidiyor aldığımdan beri kapayıp açmadım bile daha güncelleme harici çok memnunum

Ali Gök yazdı:

redmi 10 s var bende . 1.5 sene flan oldu şarjı hala 2 güne yakın gidiyor aldığımdan beri kapayıp açmadım bile daha güncelleme harici çok memnunum

tarlada  tozun toprağın içinde kaç sefer ıslandı sayamadım akşamları bişe için elime alıncada genelde benim oğlan telefon zararlı deyip elimden çekip çarpar yere  :D 

Yorum bağlantısı
Uğur Çimen

Garanti dışı durumlarda yedek parça sıkıntısı,yazılımsal sorunlar,cihazların neredeyse tüm modellerinde kronik arızalar.markadan uzak durun derim.Cihazların dış tasarımları çok iyi lakin iç malzemeler (özellikle darbe) çok dayanıksız.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Reisi bekliyorum asgarî ücret belli olsun yari maasla bisi alacam

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

gm22 plus gözü kapalı al taş gibi cihaz, bizim velette bile sorunsuz çalışabiliyor

Yorum bağlantısı
Alptuğ Özcan

Bende bu aralar hanıma telefon almayı planıyorum.

Ortalama 5.000 civarı birşeyler bakıyorum. 

2 model gözüme çarptı

-Xiaomi Redmi 10 128 GB

-Oppo A55 128 GB

Not : ilk çıktığı zaman almıştık hala Galaxy Note 3 kullanıyor :) 

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Alptuğ Özcan yazdı:

Bende bu aralar hanıma telefon almayı planıyorum.

Ortalama 5.000 civarı birşeyler bakıyorum. 

2 model gözüme çarptı

-Xiaomi Redmi 10 128 GB

-Oppo A55 128 GB

Not : ilk çıktığı zaman almıştık hala Galaxy Note 3 kullanıyor :) 

bu ikisi olacaksa oppo al geç.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alptuğ Özcan
Doğan Arşiray yazdı:

bu ikisi olacaksa oppo al geç.

Bu ikisinden birisi olacak diye bir şey yok abi. Dün yatarken göz ucuyla bakarken karşıma çıkan telefonlar

Neden Oppo al geç dedin?

İkisi arasında bazı farklar var.

image.png.6c1fc0f84559c7d845d5a555522a0e89.png

image.png.969a1a8e6a3db6c836214e8c669d6e9e.png

image.png.556d40b89fdfd5a5b01b4e6d12a1b430.png

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

çünkü donanımda sıfır problem ve işletim sistemleri çok iyi optimize edilmiş.

xiomi nin aynı para olmasının nedeni vergi politikaları. teknosaya gidip ucuz xiaomi leri incelersen ve opponun ucuzları ile karşılaştırırsan bunu çok net görebilirsin. orta ve üst sınıfta ise neredeyse hepsi aynı.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
(düzenlendi)

Hanımda gm 20 büyük kızımda 21 plus var, memnunlar ama düz kullanıcılar tabi, pek detayına girmezler.

tarihinde Köksal Yılmaz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

https://paylaskazan.n11.com/n11mgm-3QLAW3IZTJ

Alptuğ Özcan yazdı:

Bu ikisinden birisi olacak diye bir şey yok abi.

ZTE vita v30

zte markasını turkcell telefonlarıdan bilirsiniz belki. kalitesi gayet iyiymiş bu modelin.

https://technave.com/gadget/ZTE-Blade-V40-Vita-Review--A-budget-phone-with-an-attractive-design-31645.html

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Redmi aynı fiyata çok daha üstün performans sunmuş. Redmi her türlü alınır.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...