İçeriğe Yönlendir

Filtre Sisteminde Bulamadığım Somunun Adını Bilen Var mıdır?

Deniz Kom

Recommended Posts

Deniz Kom

Merhaba arkadaşlar,

İş yerinde kullandığım bitki yetiştirme kabinlerinde, şebeke suyunun EC ve pH değerlerinin sıkıntılı olması nedeniyle ters ozmos su ile sulama yapıyorum. Ancak bir binadan diğerine taşınırken sistem söküldü ve yeni yerine getirilirken resimde mevcut olan ters ozmos hattını, musluğuna bağlayan somun setini kaybetmişler. Özetle beyaz boruyu, musluğa bağlayamıyorum. Dolayısıyla sistemi kullanamıyorum. 1 haftadır nalburlarda bu bağlantı parçalarını arıyorum ama adını bilmediğimden onlar da bulamıyor. En son çare epoksi ile yapıştıracağım ama o zaman da gerektiğinde çıkartmak imkansız olacak. 

Bu parçanın adını bilen, internette bulabileceğim bir yer önerebilecek var mıdır?

tersosmos.jpg

Yorum bağlantısı
İnan Çınar
(düzenlendi)

Su arıtmacılara  bakın.  Onlarda olması gereken bir parça.Bulamazsanız  tekrar buraya yazın. 

Kırmızı ok ile gösterilen parça   beyaz plastik boruyu   metal parçaya birleştiren parça. Bu parça sanırım  aradığınız. 

20221220_214650.jpg

tarihinde İnan Çınar tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • 9 ay sonra...
Doğan Arşiray

bana da bunu o küçücük yerde çevirip sıkabilecek bir tür boru anahtarı yada lokma ucu lazım...

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

bu plastik olan minik boruları tutmak için ama. metal somun farklı.

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan
Doğan Arşiray yazdı:

bu plastik olan minik boruları tutmak için ama. metal somun farklı.

IMG-852182977410659114.png

Metal yerine plastik yapmışlar sanki :unsure2:

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Çağlar Bayur
Doğan Arşiray yazdı:

yok, iki hortum takılıyken yandan yarığı olacak şekilde yanaşabilecek birşey lazım. aynı o2 sensörlerinin anahtarları gibi.

o zaman pense aaaaaa

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Çağlar Bayur yazdı:

o zaman pense aaaaaa

girmiyor el. iki hortumun arasında bir somun. 70 cm yukarıda duruyor yere göre. nasıl yetişeceksinki. 3d printerde yan tarafı açık somunu alacak şekilde yüksük şekilli birşey yaptım gücü yetmiyor sıkıca çevirmeye. anca boşluk alabiliyorum.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Doğan Arşiray yazdı:

girmiyor el. iki hortumun arasında bir somun. 70 cm yukarıda duruyor yere göre. nasıl yetişeceksinki. 3d printerde yan tarafı açık somunu alacak şekilde yüksük şekilli birşey yaptım gücü yetmiyor sıkıca çevirmeye. anca boşluk alabiliyorum.

dolabı kır

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...