İçeriğe Yönlendir

1.5 Ecoboost Motoru Nasıl Bilirsiniz?

Okan Erdemir

Recommended Posts

Okan Erdemir

Mondeo alma arifesindeyim 

Kronik, yakıt özelliklerde 1.5 ecoboost motor nasıldır

2.0 tdci tercih edeyim yok sa 1.5 ecoboost mu

Teşekkürler 

Yorum bağlantısı
Harun Kocaçalışkan

1.5 ecoboost 10-11 lt civarı yakıt tüketiyor. Bildiğim kadarıyla bu motorların ömrü tamamen kullanıcıya veya bakımlarına bağlı. Ayrıca motor revize olmuyor sanırım yenisini takıyorlar. 

2.0 tdci iyidir ama powershift şanzıman hakkında pek bilgim yok. 

Yorum bağlantısı
Süleyman Can

Konunun uzmanları yazarlar şimdi. Benim bildiğim 1.5 ecoboostun iki farklı beygirlerde versiyonu var. Yüksek hp olan da ekstra kronik arızalar vardı sanırım.

Yorum bağlantısı
Tamer Topaç

Hangi model Mondeo.

Özetle,

1,5 EcoBoost sorunlu değil (1,6 EB' nin uzak doğu pazarı için üretilmiş ve iyileştirilmiş versiyonu) Tork konvertörlü 6 ileri tam otomatik vitesi var.

1,6 EcoBoost (182 HP Focus' larda sorunlar yaşandı. MK4 ve MK5 Mondeo sorunsuz)  Tork konvertörlü 6 ileri tam otomatik vitesi var.

2,0 TDCİ Sorunsuz bir motor (115-130-140-150-163-177-210 HP' lik versiyonları var) 5 ileri tam otomatik, 6 ileri tam otomatik, 8 ileri tam otomatik, 6 ileri Power Shift (Yağlı tip çift kavrama 2,0 TDCİ' de kullanılan versiyonda pek sorun yaşanmadı).

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Okan Erdemir

2.0 dizellerde titaniuma ek konfor ve tekno paketli bulmak zor. bulduklarında uçuk fiyatlar çekiyor. 200k km civarında termostat hortumundan dolayı conta yakma oluyor. kronik diye biliyorum. 

1.5 ecoboost için ilanlarda  3-4 tane sandık motor takılan denk geldim o yüzden şüphedeyim. genel olarak hararet yüzünden

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
İsa Acar

Tüm yorumlar bu kadar mı yani? 1.5 ecoboost mondeo alıyor muyuz yoksa almıyor muyuz şimdi? 😁

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

1.6 da radyatör hortumu patlatıyordu. Onu biliyorum 

• Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

ben sevmedim o motoru. atmosferik bişey bulun uzun ömürlü.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...