İçeriğe Yönlendir

Başıma Gelen İlginç Fan Sorunu

Ozkan çoban

Recommended Posts

Ozkan çoban

Öncelikle iyi akşamlar, Aracıma sabah yedek su deposunda bulunan max çizgisi civarına kadar antifiriz ekledim ve yaklaşık 40-50 km kadar yol yaptım (seyir esnasında dijital ekrandan soğutma suyu derecelerini kontrol ettim hiçbir anormal durum olmadı sıkıştırmama rağmen vs) sonrasında evime gelip aracı çektiğimde soğutma suyu 105 c ye gelince fan açtı ve normalde kısa sürede kapanan fan bu sefer kapanmadı araçtan inip kaputu açtım elimi motorla fan kısmına uzattığımda soğuk hava geliyordu fan çalıştığı esnada) ve bu arada soğutma suyu derecesini gözlemliyorum 105 c de kalmış sonrasında direkt araca bindim ve seyre çıktım direkt olarak ısı düşmeye başladı normal olarak ve fan kapandı sonrasında bir yere çektim kaputu açtım araç tekrar 105 c ye gelip fan açtı ve elimi fan ile motor kısmına uzattığımda sıcak üflüyordu zaten kısa sürede fan kapandı ve 95 c ye düştü birkaç defa bu şekilde test ettim ilk kısımdaki sorun bir daha yaşanmadı uzun lafın kısası neden böyle bir şey olmuş olabilir acaba başına gelen veya bilgisi olan yardımcı olursa sevinirim saygılarımla..

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Devirdaim ve termostat kontrol edilebilir. Bana sanki yeterli devirdaim yapamıyor, su radyatöre ulaşamıyor gibi geldi.

Ama termostat da kapalı kalıyorsa, yine radyatöre su ulaşmaz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ozkan çoban
Sani Gerşon yazdı:

Devirdaim ve termostat kontrol edilebilir. Bana sanki yeterli devirdaim yapamıyor, su radyatöre ulaşamıyor gibi geldi.

Ama termostat da kapalı kalıyorsa, yine radyatöre su ulaşmaz.

Oğuzkan Erışık yazdı:

Bence büyük olasılıkla devirdaim. 

Öncelikle teşekkür ederim, yaklaşık 2 ay önce termostat gövde kısmıyla birlikte değişti,yedek su deposu kapağıyla birlikte değişti soğutma suyu değişti antifiriz dışındaki parçaları orj olarak parçacımızdan temin ettik devirdaim kontrolünü de şöyle yapmıştık yedek su deposu üst hortumundan çıkan soğutma suyu basınçlı bir şekilde geliyor ve devirdaim değişeli km aklımda yok ancak 1 yıl kadar oldu, bunların dışında benim aklıma takılan şey araç tam soğukken antifiriz eklemesini yaptım yani araç 16-17 saat bekledi bunluk bir durum yok değil mi

Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık

Antifiriz eklemeyle olacak bir durum değil bence. Sani abinin dediği gibi termostat arızası da olabilir. Onunla beraber Hararet müşürünü kontrol edebilirsiniz. Belki yanlış ölçmüştür.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...