İçeriğe Yönlendir

Mondeo Direksiyon Kutusu

Hikmet Türker

Recommended Posts

Hikmet Türker

Merhaba arkadaşlar;

Tam tarihi bilmememle beraber ortalama 4 sene önce direksiyonda boşluk var diye İstanbul’da kurumsal bir firmada direksiyon kutusu tamir edildi. Direksiyon eskisine göre sert olmuştu ve çok daha geç topluyordu kendini. Durum servise bildirdiğimde normal olduğunu hiçbir zaman orijinali gibi olamayacağı bilgisini verdiler. Balıkesir’de olduğum içinde o şekilde kullandım. Şuan tekrardan ses geliyor ve boşluk olduğu söylendi. Yılbaşı için İstanbul’a geldim bugün.Hazır gelmişken yaptırmak istiyorum.Aynı yere gitmek istemiyorum. Birinci tercih Maslak veya Atatürk sanayi olabilir.Direksiyon kutusu tamiri için Öneri alabilirmiyim.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

ses yapan kutu layığı ile tamir olmaz, ilk tamiri kurtarır lakin bir dahaki imkan olmaz, sıkılık ta o yüzden maalesef. mesela yağ kaçırması bambaşka bir şeydir. o birkaç kez tamir olabilir

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hikmet Türker
Çağlar Bayur yazdı:

ses yapan kutu layığı ile tamir olmaz, ilk tamiri kurtarır lakin bir dahaki imkan olmaz, sıkılık ta o yüzden maalesef. mesela yağ kaçırması bambaşka bir şeydir. o birkaç kez tamir olabilir

Şuan yenisinin çok uçuk rakamlarda olacağı zannediyorum.Revizyonlu veya ikinci el seçeneklerini değerlendirmek zorundayım. Sizce en makul olanı nedir.

Yorum bağlantısı
Hikmet Türker
Çağlar Bayur yazdı:

çıkması kapalı kutu lakin ses yapmıyorsa alınır kullanılır

Haklısınız ne çıkacağı nasıl kullanıldığı belli değil. Şansa kalır artık. Tavsiye edebileceğiniz bir yer varmı peki. Yaptırmadan gitmek istemiyorum çünkü Balıkesir’de ikinci el temin etme veya tamir ettirme şansımız yok. Onlarda söküp Bursa veya İstanbul’a gönderiyorlar. Tabi bu süre zarfında araç yatımak zorunda serviste.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

eskişehir de face de çok var diye okudum parça konusunda başka tanıdığım yok çıkma olarak

Yorum bağlantısı
Hikmet Türker
Çağlar Bayur yazdı:

eskişehir de face de çok var diye okudum parça konusunda başka tanıdığım yok çıkma olarak

İlginiz için çok teşekkür ederim Çağlar bey.

Yorum bağlantısı
Hikmet Türker
Harun Kocaçalışkan yazdı:

Yan sanayi alın.

Yarın maslağa gidip araştırıcam bakalım olmadı son çare dediğiniz gibi yan sanayi bakabilirim

Yorum bağlantısı
Mustafa Yanar
(düzenlendi)

Ses direksiyon kutusundan mı geliyor yoksa direksiyon pompasından mı geliyor, sertlik problemi pompa ile alakalı olabiliyor hatta ses de yine pompayla ilgili oluyor. kutuda boşluk oluyor ya da yağ kaçırma oluyor. Ben İzmir'de bir ay kadar önce boşluktan dolayı direksiyon kutusunu tamir ettirdim pompaya da dokundurmadım direksiyon hafif sert ama çok sert olmadığı için dokundurmadım, direksiyon ustası sertliğin pompadan kaynaklandığını söyledi pompanın da tamir edilebildiğini söylediler. tamir ettirdiğim yer sadece direksiyon tamiri yapıyor hem elektrikli hem hidrolik her türlü direksiyonu ve direksiyonla ilgili pompa vs  tamir ediyorlar tüm torna işlemlerini falan kendileri yapıyor dışarıya parça göndermiyorlar sadece keçe  vs parçaları dışarıdan alıyorlar tamir olmayacak durumdaysa da zaten söylüyorlar. Çağlar abinin dediği gibi 2 defa revize biraz sıkıntılı çünkü keçeleri çıkarırken ya da diğer parçaları sökerken kutunun iç kısmı zarar görebiliyor yani içeride kılcal Bir çizik olsa bile sıkıntı yaratabiliyor Kaçak yapabiliyor yani hassas bir iş.

tarihinde Mustafa Yanar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mustafa Yanar

Ben geçen yıllarda araştırmıştım reklam olursa moderatör arkadaş silebilir Koç direksiyon vardı �stanbul'da onu bulmuştum İzmir'de de MW direksiyon işlemi yaptırdığım yer pek boş kalmıyor randevulu giderseniz aha iyi olur İzmir'deki yere.

Yorum bağlantısı
Hikmet Türker

Tıkırtı şeklinde ses yapıyor bozuk yolda. Lifte kaldırıp baktığımızda sağ taraftaki kutudan çıkan kolda oynama vardı. Kolu ileri geri yapınca tık tık diye ses geliyor.

Yorum bağlantısı
Mustafa Yanar
Hikmet Türker yazdı:

Tıkırtı şeklinde ses yapıyor bozuk yolda. Lifte kaldırıp baktığımızda sağ taraftaki kutudan çıkan kolda oynama vardı. Kolu ileri geri yapınca tık tık diye ses geliyor.

Rot kolundan kaynaklanıp kaynaklanmadığını iyi bir rot balansçı ya da ford mekanikçisi anlar, rot kolu da aynı sesi yapar, ben rot kolu rot başı vs parçaları değiştirdim boşluk geçmeyince direksiyon kutusuna yöneldim.

Yorum bağlantısı
Hikmet Türker

Yarın tekrardan bi kontrol ettireyim fakat hiç zannetmiyorum çünkü kolun direksiyon kutusuna doğru ileri geri oynadığını gördüm. Umarım dediğiniz gibi olur.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...