İçeriğe Yönlendir

Yurtdışından Getirilen Telefonun Kayıt İşlemleri

Mehmet Dagdeviren

Recommended Posts

Çağlar Bayur

yerli telefon iyidir GM aldık memnunuz eksiği yok herşeyi ypabiliyor

Yorum bağlantısı
Mehmet Dagdeviren
Çağlar Bayur yazdı:

yerli telefon iyidir GM aldık memnunuz eksiği yok herşeyi ypabiliyor

Abi Sen Yapma :)

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mehmet Dagdeviren yazdı:

Abi Sen Yapma :)

alo diyor oyunları açıyor sms te atıyor daha ne olsun, ipone gibi yan odadaki sesleri de iletmiyor

• Beğen 1
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
H.Cenk Bayrakçı

Bir soru da ben sorayım. Pasaporta kayıt yaptırmak için yurtdışına çıktıktan sonra en fazla ne kadar süre var? 6 ay- 1 Yıl? Örneğin ben geçen sene Azerbaycan'a gittim Mayısta? 1 yıl içinde aldığım bir telefonu pasaportuma kaydettirebilir miyim? Büyük bir bilgi kirliliği var bu konuda. Her kafadan ses çıkıyor.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Çağlar Bayur yazdı:

ipone gibi yan odadaki sesleri de iletmiyor

Ajan telefonu bu.. 

Ortam dinlemesi için kullanılıyor. 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Erdem Doğan
H.Cenk Bayrakçı yazdı:

Bir soru da ben sorayım. Pasaporta kayıt yaptırmak için yurtdışına çıktıktan sonra en fazla ne kadar süre var? 6 ay- 1 Yıl? Örneğin ben geçen sene Azerbaycan'a gittim Mayısta? 1 yıl içinde aldığım bir telefonu pasaportuma kaydettirebilir miyim? Büyük bir bilgi kirliliği var bu konuda. Her kafadan ses çıkıyor.

e devlette yazar kayit hakkiniz varsa.

Bir sitede söyle yaziyor;

Yurtdışı telefonun kaydetme süresi ne kadar? Yurtdışına gidip geldikten sonraki 1 yıl içerisinde sadece kendi adınıza kayıt yapabiliyorsunuz. Yurtdışından dönüşünüzün üzerinden 1 yıldan fazla geçmişse, telefonu kaydettirebilmek için yeniden yurt dışında gidiş dönüş yapmanız gerekiyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hasan Sancak
H.Cenk Bayrakçı yazdı:

BDK aradım sordum hocam net bilgi 1 yıl geçmesi yeterli. Ben temmuz ayında giriş-çıkış yaptım. Aralık ayında kaydettirirken sormuştum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek
Hasan Sancak yazdı:

BDK aradım sordum hocam net bilgi 1 yıl geçmesi yeterli. Ben temmuz ayında giriş-çıkış yaptım. Aralık ayında kaydettirirken sormuştum.

4 ay yazıyor internette ama kesin bilgi e devletten sorgulayınca kayıt yaptırabilirsiniz şeklinde görünüyorsa hak vardır.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Emre Şimşek yazdı:

4 ay yazıyor internette ama kesin bilgi e devletten sorgulayınca kayıt yaptırabilirsiniz şeklinde görünüyorsa hak vardır.

o 4 ay telefonun ilk açma tuşuna basılması sonrası geçen süredir?

Yorum bağlantısı
Emre Şimşek
Çağlar Bayur yazdı:

o 4 ay telefonun ilk açma tuşuna basılması sonrası geçen süredir?

Yurtdışı cihaza her imei için her yıl 4 ay veriyor btk. Bi arkadaş çift hatlı telefon almış, 4 ay bi tarafa 4 ay diğer tarafa takıyor simi, Son 4 ay da eski telefonuyla idare ediyormuş. Tahmin etmişsindir evet, o da Kayserili 😅

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Emre Şimşek yazdı:

Yurtdışı cihaza her imei için her yıl 4 ay veriyor btk.

sonraki yıl yeniden açılıyor mu?

Yorum bağlantısı
Emre Şimşek
Çağlar Bayur yazdı:

sonraki yıl yeniden açılıyor mu?

Açılıyormuş. Açılmış bu sene yine.

• Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Emre Şimşek yazdı:

Açılıyormuş. Açılmış bu sene yine.

bilemedim aslı astarı varsa 3 aypon alırdı herkes, bizdeki kapandı , kapanış o kapanış

Yorum bağlantısı
Emre Şimşek
Çağlar Bayur yazdı:

bilemedim aslı astarı varsa 3 aypon alırdı herkes, bizdeki kapandı , kapanış o kapanış

Bu sene denediniz mi hiç?

Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
Emre Şimşek yazdı:

Bu sene denediniz mi hiç?

Kayserili olmadığı için bilmez...

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Mahmut Yıldız
Emre Şimşek yazdı:

Yurtdışı cihaza her imei için her yıl 4 ay veriyor btk. Bi arkadaş çift hatlı telefon almış, 4 ay bi tarafa 4 ay diğer tarafa takıyor simi, Son 4 ay da eski telefonuyla idare ediyormuş. Tahmin etmişsindir evet, o da Kayserili 😅

Şerefsizim aklıma gelmişti. :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı

Arkadaşımdan yurtdışından gelen telefon alacaktım. Kayınbiraderine getirmiş ama onun kaydettirme imkanı yokmuş. Sana vereyim demişti, ama kayınbiraderi almış. Nasip değilmiş. 

Yorum bağlantısı
Emre Şimşek
H.Cenk Bayrakçı yazdı:

Arkadaşımdan yurtdışından gelen telefon alacaktım. Kayınbiraderine getirmiş ama onun kaydettirme imkanı yokmuş. Sana vereyim demişti, ama kayınbiraderi almış. Nasip değilmiş. 

Kaydettirme imkanı yokmuş ama neden almış ki kayınbiraderi?

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
Emre Şimşek yazdı:

Kaydettirme imkanı yokmuş ama neden almış ki kayınbiraderi?

Satıp para kazanma, gayri meşru yollarla kayıt ya da 8 ay içinde kayıt ikmanı çıkmasını beklemek gibi nedenler olabilir. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek
Mahmut Yıldız yazdı:

Satıp para kazanma, gayri meşru yollarla kayıt ya da 8 ay içinde kayıt ikmanı çıkmasını beklemek gibi nedenler olabilir. 

Vicdansız kayınbiraderler

• Mutlu 4
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Benim de Nisan'da Hollanda'ya gitme durumu var. Oradan bir tane alsam tax free işi nasıl oluyor, ona bakıyorum. Bir de telefonu illa kendim mi almak zorundayım. Otele kargolatsam çok mu karışır iş?

Yorum bağlantısı
Erdem Doğan
Mahmut Yıldız yazdı:

Benim de Nisan'da Hollanda'ya gitme durumu var. Oradan bir tane alsam tax free işi nasıl oluyor, ona bakıyorum. Bir de telefonu illa kendim mi almak zorundayım. Otele kargolatsam çok mu karışır iş?

Kendiniz alirken tax free formu doldurmalarini istiyorsunuz. Pasaport bilgilerine göre bir fis veriyorlar. Ortalama %10 gibi iade alinabiliyor. Verilen fisle beraber havalimaninda tax office e gidiyorsunuz. Orada formu doldurup iadeyi nasil istedigizi seciyorsunuz. Nakit (biraz kesintili) yada karta iade gibi. Sonrasinda memur cihazi görmek isteyebilir. Bu yüzden bagaja vermeyin yaninizda olsun. Sonrasinda formu onaylatip zarfa koyup bir kutuya atiyorsunuz. Birkac hafta sonra iade geliyor.

Ek bilgi, telefonu kutusundan cikartin TR ye girerken. Eger kutulu yeni cihaz olarak gumrukte farkedilirse, hem TC nize kayit ediliyor hem de vergi aliniyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
Erdem Doğan yazdı:

Kendiniz alirken tax free formu doldurmalarini istiyorsunuz. Pasaport bilgilerine göre bir fis veriyorlar. Ortalama %10 gibi iade alinabiliyor. Verilen fisle beraber havalimaninda tax office e gidiyorsunuz. Orada formu doldurup iadeyi nasil istedigizi seciyorsunuz. Nakit (biraz kesintili) yada karta iade gibi. Sonrasinda memur cihazi görmek isteyebilir. Bu yüzden bagaja vermeyin yaninizda olsun. Sonrasinda formu onaylatip zarfa koyup bir kutuya atiyorsunuz. Birkac hafta sonra iade geliyor.

Ek bilgi, telefonu kutusundan cikartin TR ye girerken. Eger kutulu yeni cihaz olarak gumrukte farkedilirse, hem TC nize kayit ediliyor hem de vergi aliniyor.

Globalblue sitesinde Hollanda için % 21 vergi yazıyor. Bunun tamamı iade olmuyor mu? 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...