İçeriğe Yönlendir

Lastik Tamir Kiti Danışma

Ersev Kaya

Recommended Posts

Ersev Kaya

Merhabalar.

Her sene lastiklerine 3-4 defa vida, çivi giren birisi olarak artık lastikçiye para vermek istemiyorum (4 lastik değişimi 250 lira olmuş, zoruma gitti).

Bu nedenle de aşağıdaki ürünlerden alayım, kendim tamir edeyim diye düşünüyorum. Daha önce tüp olanını almıştım. 4-5 sene kullandım.

Bu ürünleri önerir misiniz?

Lastikçi de benim yapacağımın aynısını yapıyor sonuçta.

Bir tane bunda.

https://www.amazon.com.tr/UTRUGAN-Tubeless-Bisiklet-Lastiği-Vulkanize/dp/B08CC114CG/ref=sr_1_31?keywords=lastik+tamir+kiti&qid=1673347444&sr=8-31

https://www.trendyol.com/modauyum/arac-lastik-tamir-kiti-fitil-ve-tamir-aparatlari-p-35536139

Bir de yedek diye düşünüyorum. Sonuçta sürekli lâzım olacak.

https://www.n11.com/urun/dis-lastik-tamir-fitili-kisa-7804973?magaza=bayraktaroto

Yorum bağlantısı
Celal Aydın
(düzenlendi)

Siz dıştan fitil yaparsınız, sağlıklı olmaz. İşinin ehli bir lastikçinin yaptığı işlem, içten fitil, mantar fitil ya da soğuk kaynak olur, ömürlük olur.

Dıştan fitil yapan lastikçiye denk geldiyseniz, kaçın oradan :)

En güzeli iki adet lastik tamir köpüğü, bir adet şarjlı veya çakmaklık girişli hava pompası.

Yolda bırakmaz yarılmadığı sürece.

Her türlü lastikçiye çıkar yol.

tarihinde Celal Aydın tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

çivili lastik almak lazım :D böylece doğası gereği, fazladan çivinin zararı değil yararı olacaktır. konu kilit.

• Teşekkür 1
  • Mutlu 7
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Fitillerde balans problemi olduğunu duymuştum, içten tamir edilmediği sürece diğer yöntemler çok sağlıklı olmayabilir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

bu kiti alın. yolda kalmamak ve lastik değişmeden devam için iyi. Ancak birkaç gün içinde lastikçiye gidip mantar yaptırın aynı yeri. 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu

Bu tür fitilli yamalar lastik yapısı ve balans için sıkıntılı hatta sakıncalıdır. Lastik tamircisi akrabam bu fitili Otomobile yapanlara cellat derdi. Aracınızda Birtane 12v pompa ve tüp sprey bulundurun yeterli olur .

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Her sene 3-4 ise çok değil. Bence pompa alın acil durum için. Sonra ucuz lastikçi bulun bence. 100 liraya yama yapıyorlar bağcılarda. Artı balans

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Selçuk Bakış yazdı:

Fitillerde balans problemi olduğunu duymuştum, içten tamir edilmediği sürece diğer yöntemler çok sağlıklı olmayabilir.

minicik fitil kaç gram olabilir ki balans yapsın. bence asıl, düzgün olan balansı bozmadan iş görmesi çin dışarıdan yapılan fitil gibisi yok. kaç kez yaptırdım hiç problem yaşamadım ben.

Yorum bağlantısı
Murat Öngür

Dıştan yapılan yama yolda kalma ihtimalini ortadan kaldırır ama içten yapılan yama kadar sağlıklı olmuyor , heleki biraz ucu kalsa ses yapıyor, lastiğin aerodinamik yapısını bozuyor.

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

dışarıda kalan kısım hemen eriyip gidiyor. düzgün yapamamışlardır. desenin arasında taş giriyor normal kullanımsa ses mi duyuyorsunuz?

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
Doğan Arşiray yazdı:

minicik fitil kaç gram olabilir ki balans yapsın. bence asıl, düzgün olan balansı bozmadan iş görmesi çin dışarıdan yapılan fitil gibisi yok. kaç kez yaptırdım hiç problem yaşamadım ben.

Abi kurşunlar 25gr civarında diye hatırlıyorum :)

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Selçuk Bakış yazdı:

Abi kurşunlar 25gr civarında diye hatırlıyorum :)

5gr var :) 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

artık her lastikçinin tamiri zaten bu fitller ile yapılmakta

lakin çok sağlam bilek istiyor bu fitiller

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Çağlar Bayur yazdı:

artık her lastikçinin tamiri zaten bu fitller ile yapılmakta

lakin çok sağlam bilek istiyor bu fitiller

yoo benim lastikçi fitil yapmaz hayatta.

not:merdiven altı

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

yoo benim lastikçi fitil yapmaz hayatta.

not:merdiven altı

pres mi basıyor lastiğe ..çöp

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Bu kiti al Ersev :)

Aldıktan sonra bir daha patlamaz zaten.. 

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ersev Kaya

İşteyim.

Sabah gelirken 35 hava basmıştım. Şuan hava sıfır. 

Kompresör ile hava bastım, bekliyorum. 

Sabah da böyle olursa ayvayı yedik.

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Ersev Kaya yazdı:

İşteyim.

Sabah gelirken 35 hava basmıştım. Şuan hava sıfır. 

Kompresör ile hava bastım, bekliyorum. 

Sabah da böyle olursa ayvayı yedik.

iş yeri ya da ev şantiye sahası mı? Nerede giriyor bu vidalar?

Yorum bağlantısı
Ersev Kaya

İşyerinde açık otopark.

Ama evde 50 metre mesafede inşaat var. Sanırım bunu oradan kaptım.

Normalde evler sobalı olduğu için soba küllerini çöpe dökenler var. Ben de çöp konteynerlerinin anından geçerken muhtemelen çiviler-vidalar aradan geliyordur. Yoksa bana göre başka bir açıklaması yok.

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Ersev Kaya yazdı:

İşyerinde açık otopark.

Normalde evler sobalı olduğu için soba küllerini çöpe dökenler var. Ben de çöp konteynerlerinin anından geçerken muhtemelen çiviler-vidalar aradan geliyordur. Yoksa bana göre başka bir açıklaması yok.

kül içinde çiviler vidalar olur tabi. Orayı paypas yapacak güzergah varsa tercih edilebilir. Yoksa, yavaş geçilebilir. En kötü üstteki tamir kiti. Ya da ucuz ama yama yapan lastikçi

Yorum bağlantısı
Ersev Kaya
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

yama yapan lastikçi

Yılda 3-4 defa lastikçiye gideceğime tamir köpüğü alırım daha iyi.

Ben lastik değiştiriyorum 250 lira, peşin veriyorum.

Şirket araçları lastik değiştiriyor, 1 ay sonra ödemesini yapıyor o da 250 lira.

O yüzden lastikçilere para vermek istemiyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu

Değil şantiye toprak yoldan sahi geçmiyorum ama akıllı vidalar o kadar akıllıki sadece oto lastiklerini seçiyorlar.

Tansu Kalafatoğlu yazdı:

iş yeri ya da ev şantiye sahası mı? Nerede giriyor bu vidalar?

Ersev Kaya yazdı:

İşyerinde açık otopark.

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ersev Kaya yazdı:

Yılda 3-4 defa lastikçiye gideceğime tamir köpüğü alırım daha iyi.

lakin bu köpükler geçici yolda kalmamak için kullanılır, yani lastikçiye her şekilde gidilecek bir de köpüğün lastik içinden temizlenmesi gerekir, bazı hallaerde yapışır kalır ise lastik balans tutmaz bilginize

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...