İçeriğe Yönlendir

Corolla 2021 Far Aydınlatması Güçlendirme

Necat Ertan

Recommended Posts

Necat Ertan

2021 Hybrid aracımda HIR2 9012 tipli ampul kullanılıyor.   Bu farların aydınlatmasını güçlendirme ve mümkünse daha beyaza yakın bir tona döndürme imkanı var mı?  Önceki aracıma serviste beyaz far kiti diye necvox marka bir ampul takmışlardı.  Sonuç görüş önemli ölçüde azalmıştı.  

Bu konudaki tavsiyelerinizi rica ederim.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

far tasarımından çıkacak olan aydınltmada pek şansın yok gibi , bir de ışık beyazlaştıkça yol aydınlatman azalır

Yorum bağlantısı
Necat Ertan

Çağlar Abi, bu fara uygulanacak halojen farlarda da yapıldığı gibi osram night breaker gibi yüksek performans ürünleri yok mu acaba?  Rengi değişmesede ışığın gücü artsa en azından.

Yorum bağlantısı
Hacı Şenyurt

Çok kaliteli led ler var. Ama tane fiyatı en az 750 idi. 2022 de tabi. Onun dışına far camları sürekli temizlenmeli şartıyla gayet güzel aydınlatıyor. Standart 9012 olan. Ama  temiz tutulmaz ise şaka gibi 10 metreyi zor aydınlatıyor. 

Yorum bağlantısı
Necat Ertan
Hacı Şenyurt yazdı:

Çok kaliteli led ler var. Ama tane fiyatı en az 750 idi. 2022 de tabi. Onun dışına far camları sürekli temizlenmeli şartıyla gayet güzel aydınlatıyor. Standart 9012 olan. Ama  temiz tutulmaz ise şaka gibi 10 metreyi zor aydınlatıyor. 

Fiyatı önemli değil, marka model belirtebilir misiniz?

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Gözlere odaklan necat abi. Bol bol balık havuç yemeli. Yoksa mümkün değil :) 

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Servet Aydın yazdı:

Necat bunu kullan.

TRY 923.81  32% İndirim | 2 adet 6500K 360 derece kör nokta 100W kuvars tüp LED H1 H7 H4 H11 HB3 HIR2 canbus araba far ampulü 12000LM otomatik ışık 12V
https://a.aliexpress.com/_EvfB87j

Stok yok gözüküyor belirtilen modelde.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Corolla farını müşterimiz Farba yapıyor. Aydınlatma başarılı. Büyük ihtimalle ayarsız farlar veya göz problemi başlıyor

Sani Gerşon yazdı:

Stok yok gözüküyor belirtilen modelde.

Tip olarak bakılabilir. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Erdem Doğan
Çağlar Bayur yazdı:

far tasarımından çıkacak olan aydınltmada pek şansın yok gibi , bir de ışık beyazlaştıkça yol aydınlatman azalır

Çabi gelip olmaz dedi mi diye bakmaya gelmiştim, evet demiş. O zaman oluru var bu işin.

• Mutlu 5
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Erdem Doğan yazdı:

Çabi gelip olmaz dedi mi diye bakmaya gelmiştim, evet demiş. O zaman oluru var bu işin.

bi corolla ile seyahat et, sonra bakarız çaresine

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Gözlere odaklan necat abi. Bol bol balık havuç yemeli. Yoksa mümkün değil :) 

bamya da az ışıktaki görüşü arttırıyor.

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Necat Ertan
(düzenlendi)

Valla olmadı şöyle geceyi gündüze çeviren farları olan bir arabamız 😎

tarihinde Necat Ertan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Cem Işık

Kodiaq aracımda aynı dertten müzdariptim, lazer dahil her ampulü denedim. Led takınca kesilme çizgisi sorunu yaşadım. Led mercek taktırdım en son, fabrikasyon ledli gibi güzel bir sonuca ulaştım nihayet. Tavsiye ederim herkese :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Murat Azalma
(düzenlendi)

Abi yüzlerce araca taktık. Bizzat 2020den bu yana corolla araçlarımızda kullanıyoruz. Tavsiye ederim.  HIR2 9012 Ampul kodu. 

20230123_093517.jpg

20230123_093526.jpg

tarihinde Murat Azalma tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Murat Azalma
Servet Aydın yazdı:

Işık deseni nasıl? Mercekli halojen mi far

Mercekli halojen far var. uzun kısa tek ampul. 

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Murat Azalma yazdı:

Abi yüzlerce araca taktık. Bizzat 2020den bu yana corolla araçlarımızda kullanıyoruz. Tavsiye ederim.  HIR2 9012 Ampul kodu. 

20230123_093517.jpg

20230123_093526.jpg

iyi güzel ama pahalı. Pahalı olsun ama ömrü de uzun değil. Toyota’da oto far kapanmıyor. Kapatmak için her çalıştırmada kolu parklara çevirmek gerekiyor. O zaman da stoplarda ampül yanıyor sürekli. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Azalma
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

iyi güzel ama pahalı. Pahalı olsun ama ömrü de uzun değil. Toyota’da oto far kapanmıyor. Kapatmak için her çalıştırmada kolu parklara çevirmek gerekiyor. O zaman da stoplarda ampül yanıyor sürekli. 

muadil piyasa ürünlerine göre pahallı. fakat ömrü iyi , 2020 martta taktığımız far henüz bozulmadı. yine 20 yılında diğer araca kasım ayında taktiğimizda bozulmadı. biraz şans olabilir 2 takım ile ömür kıyaslanmaz elbette. ama aydınlatma bence çok başarılı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Murat Azalma yazdı:

Mercekli halojen far var. uzun kısa tek ampul. 

Bi-halojen👍

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Celal Aydın
Cem Işık yazdı:

Kodiaq aracımda aynı dertten müzdariptim, lazer dahil her ampulü denedim. Led takınca kesilme çizgisi sorunu yaşadım. Led mercek taktırdım en son, fabrikasyon ledli gibi güzel bir sonuca ulaştım nihayet. Tavsiye ederim herkese :)

Bi Led Projektör dönüşümü mü Cem abi?

Yorum bağlantısı
Cem Işık
Celal Aydın yazdı:

Bi Led Projektör dönüşümü mü Cem abi?

Aynen 3 inch bi led projektör takıldı benim arabaya, orijinal halojenli hali ile arada uçurumlar var resmen . 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Celal Aydın
Cem Işık yazdı:

Aynen 3 inch bi led projektör takıldı benim arabaya, orijinal halojenli hali ile arada uçurumlar var resmen . 

Çok istiyorum ben de. 5-6k fiyat istiyorlar, ama değer gerçekten. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...