İçeriğe Yönlendir

Defender Ambulans Dönüşümü

Mehmet Göktürk

Recommended Posts

Mehmet Göktürk

eski hali aşağıda

bi başka versiyon

öncek

• Beğen 8
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

İlk videoyu izledim. 
Banyo çok yer kaplıyor.  Onun dışında çok güzel. 

Yorum bağlantısı
Ahmet Ekici

Defender ve toyotanın ambulansları hastane ve sağlık ocaklarında vardı eskiden. Tahminim beni yanılmıyorsa yıl 98-99 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Ahmet Ekici yazdı:

Defender ve toyotanın ambulansları hastane ve sağlık ocaklarında vardı eskiden. Tahminim beni yanılmıyorsa yıl 98-99 

Doğru. .bizim köye de vermişlerdi bir tane. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Evcin

Wc ve banyo için ayrılan yer bence de çok büyük ve maalesef gereksiz. Genelde depo olarak kullanılıyor :) 

Avrupa bir motokaravanda görmüştüm,  kullanılacağı zaman odaya dönüşüyor kullanılmadığı zaman da bir kenara toplanıyor duvarları alandan kazanmak için öyle olması daha kullanışlı olur.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Fatih Evcin yazdı:

Wc ve banyo için ayrılan yer bence de çok büyük ve maalesef gereksiz. Genelde depo olarak kullanılıyor :) 

Avrupa bir motokaravanda görmüştüm,  kullanılacağı zaman odaya dönüşüyor kullanılmadığı zaman da bir kenara toplanıyor duvarları alandan kazanmak için öyle olması daha kullanışlı olur.

gerçi depo olarak kullansan da olur. bence öyle kullanılmalı. Zaten depo yok. tavana bi askı borusu al sana gardrop. tuvalete gidecek bi durum özel olursa boşaltırsın.

Yorum bağlantısı
Fatih Evcin
Mehmet Göktürk yazdı:

gerçi depo olarak kullansan da olur. bence öyle kullanılmalı. Zaten depo yok. tavana bi askı borusu al sana gardrop. tuvalete gidecek bi durum özel olursa boşaltırsın.

Ayakkabılar vs. genelde orada duruyor :) 

karavanbanyo.jpg.336bae474a5eb9742d23bd01dcd27fae.jpg

Bu da çekmeceli modeli hocam.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Burak Kuşçu

Bir süredir takip ediyorum bir tane bulup alıp karavana çevirmek aslında hem bir hobi hem de ticari bir beklenti ile böyle işlere girişmeye çalışıyorum.

Sosyal medyada dün karşıma çıktı. Hollandalı bir kadın ambulans kasa defenderı karavana çevirmiş. Aslında şaşırdığım nokta ise arabanın 93 model otokar üretimi olduğunu özellikle sayfasında belirtmiş. Sarı site ilanlarında otokar yapımı değildir diye vurgulayarak ilan girenler varken hangisinin daha makbul olacağı biraz kafamı karıştırdı. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Burak Kuşçu yazdı:

Bir süredir takip ediyorum bir tane bulup alıp karavana çevirmek aslında hem bir hobi hem de ticari bir beklenti ile böyle işlere girişmeye çalışıyorum.

Sosyal medyada dün karşıma çıktı. Hollandalı bir kadın ambulans kasa defenderı karavana çevirmiş. Aslında şaşırdığım nokta ise arabanın 93 model otokar üretimi olduğunu özellikle sayfasında belirtmiş. Sarı site ilanlarında otokar yapımı değildir diye vurgulayarak ilan girenler varken hangisinin daha makbul olacağı biraz kafamı karıştırdı. 

Otokar yapımı daha kötüdür diye bir durum yok. Aynı araç aynı motor aynı parçalar. yabancı hayranlığı sadece.

Bu ara bi tane satılık var fiyatlar epey düştü.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Bahadır TÜFEKCİ

Motokaravan sürekli kullanmayacak biri için gereksiz masraftır. Ülkemizde motokaravanlar için sigorta ve vergi saçma sapan bir noktada zaten. Yeni trend pickup üstü karavanlar. Motokaravan ve çekme karavanın artı özelliklerini bir araya getiriyor. 

IMG_20240209_181328.jpg

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Bahadır TÜFEKCİ yazdı:

Yeni trend pickup üstü karavanlar. 

Yerli üretici var mı bunda. 

Yorum bağlantısı
Bahadır TÜFEKCİ
(düzenlendi)
Mehmet Ozyurek yazdı:

Paylaştığım görseldeki karavan yerli, arkadaşlarım üretiyor.  Bu ay sonunda Antalya'da fuar var, orada inceleyebilirsiniz. 

tarihinde Bahadır TÜFEKCİ tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Mehmet Ozyurek yazdı:

Var şile yolunda bi tane istanbula giderken

Defender farklı bir araçtır sevmiyorsanız bulaşmayınız.

Bazı yönlerden zordur. Gitmez durmaz vb.

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Aam bunun için de bir çift kabin almak lazım :)

Yorum bağlantısı
Bahadır TÜFEKCİ
Mehmet Ozyurek yazdı:

Aam bunun için de bir çift kabin almak lazım :)

O zaman çekme karavan ideal tercih... :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek
Mehmet Göktürk yazdı:

Gitmez durmaz vb.

Abi en önemli iki özelliği saydın bile:)

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Burak Kuşçu
Bahadır TÜFEKCİ yazdı:

Motokaravan sürekli kullanmayacak biri için gereksiz masraftır. Ülkemizde motokaravanlar için sigorta ve vergi saçma sapan bir noktada zaten. Yeni trend pickup üstü karavanlar. Motokaravan ve çekme karavanın artı özelliklerini bir araya getiriyor. 

216465008_EkranAlnts.JPG.ae070a622ed50b63c63136e313e30b56.JPG

Motokaravan ile ilgili söylediklerinize kesinlikle katılıyorum. Çekme karavan biraz sürüş kabiliyeti istiyor bence bu yüzden yönelim biraz daha fazla.

Kasaya montajlanan bu sistemler bence biraz tarz ve alışkanlık meselesi, Daha önceden farklı marka 2 adet çekme karavanım oldu. Çekme karavan bana oldukça pratik geliyor sadece bazen manevra yapmak zorluyor. Kendim pickup kullanıyorum bu tarz sistemleri de fuarlarda çok inceledim. Sistem montajı yapılmış arabaların arka makaslarında ciddi bir yük olduğu belli. Her ne kadar bu amaçla tasarlanmış araçlar olsa da uzun süreli maruziyette problem olacağını düşünüyorum. Beraberinde rüzgar direnci ve yol tutuşunda azalmada olacaktır. Sonuçta ağırlık merkezi yukarıya taşınmış oluyor. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Eliniz alet tutuyorsa defender ambulans olabilir. Yoksa benim önerim eski bir ford transit olur.

Yorum bağlantısı
Bahadır TÜFEKCİ
Burak Kuşçu yazdı:

Motokaravan ile ilgili söylediklerinize kesinlikle katılıyorum. Çekme karavan biraz sürüş kabiliyeti istiyor bence bu yüzden yönelim biraz daha fazla.

Kasaya montajlanan bu sistemler bence biraz tarz ve alışkanlık meselesi, Daha önceden farklı marka 2 adet çekme karavanım oldu. Çekme karavan bana oldukça pratik geliyor sadece bazen manevra yapmak zorluyor. Kendim pickup kullanıyorum bu tarz sistemleri de fuarlarda çok inceledim. Sistem montajı yapılmış arabaların arka makaslarında ciddi bir yük olduğu belli. Her ne kadar bu amaçla tasarlanmış araçlar olsa da uzun süreli maruziyette problem olacağını düşünüyorum. Beraberinde rüzgar direnci ve yol tutuşunda azalmada olacaktır. Sonuçta ağırlık merkezi yukarıya taşınmış oluyor. 

Bende kendi yaptığım 4. çekme karavanı kullanıyorum. Örnekte paylaştığım pickup araç ve üzerine yüklenen karavanın tasarımından bitişine kadar detaylarına vakıfım. Ağırlık zaten aracın taşıma kapasitesinin üzerinde olmamalı. Yani pickup orjinal aksamı ile sorunsuz taşıyabilmeli. Arka makas üzerindeki yükü azaltmak adına makas ve şasi arasına körük koymak endişelendiğiniz noktayı tamamen çözüyor. (Uyguladık). Yük varken hava basarsın, yük yokken havayı boşaltırsın. Paylaştığım karavan yaklaşık 10bin km lik bir teste sokuldu. Araçta yada karavanda bir problem yaşanmadı.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...