İçeriğe Yönlendir

Göz Kuruması

Mustafa Karahan

Recommended Posts

Mustafa Karahan

Merhabalar uzun zamandır gözlerimde kuruma vardı, gözlerim göz yaşı üretmiyordu ya da az üretiyordu. Doktora gittim suni göz yaşı verdi. Ama hala devam ediyor kuru göz hastalığı suni göz yaşı işe yaramıyor.

Böyle bir rahatsızlık bir çok insanda var artık. Özellikle de bilgisayar başında zaman geçirenler de daha fazla. Başına böyle bir rahatsızlık gelen var mı çözüm bulabildi mi?

Farklı doktorlar da aynı tedaviyi söylüyor sadece göz yaşı verip geçiyor. Suni göz yaşı ile bu durumu idare etmek taşıma su ile değirmen döndürmek gibi 

Yorum bağlantısı
Mehmet Muhip Yılmaz
(düzenlendi)

Kabuklu deniz ürünlerine bir alerjiniz yok ise Krill Yağı var.  Annem için kullandık çok çok iyi geldi. Yüksek Omega-3 içeriyor. Göz sağlığına iyi geldiğini okuyarak kullandık. Bir araştırın isterseniz inşallah şifa bulursunuz.  Bir çok marka adı altında satılıyor. Neptun tercih ettik. Göz uzmanınıza danışmanızı öneririm. 

tarihinde Mehmet Muhip Yılmaz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Süleyman Can

Ben de hem kuruluk hem yorgunluk vardı. Akşama doğru hayko cepkin gibi gözün teki kendi kendine kapanıyordu. Suni damla falan verdiler ama asıl çözüm fazla su içmek ve blue blocker gözlük almak oldu. Özellikle suyu zorla da olsa için baya fark edecektir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Sürmeli

Bende de var göz kuruluğu. Suni göz yaşı rahatlatsa da geçici çözüm sağlıyor. Antioksidanı yüksek beslenme, örneğin her akşam bol sumaklı salata yemek vs. işe yarayabilir diye okumuştum ama denemedim. Bir yöntem bilen olursa takipteyim

Yorum bağlantısı
Mustafa Yanar

Göz temizliği çok önemli, en son göz doktorum mutlaka sabah ve akşam göz yakmayan bebe şampuanı ile gözü ve çevresini çok bastırmadan yıkamanın göz sağlığı açısından iyi olacağını söylemiş bunu bir süre suni gözyaşı ile desteklemem gerektiğini söylemişti.Göz içinde zamanla taşlar, kirlilik ve yağlanma oluyor, güneş ve aşırı ışığı da düşünürsek gözler çok yıpranıyor, telefonu ve bilgisayarı mutlaka gece ışığı ayarında(mavi ışık filtresi) kullanın, güneş gözlüğü kullanın, bol havuç yiyin, özellikle aşırı ışık,  bilgisayar, telefon ve tv ile meşgulken gözlerinizi arada aç kapa yapmayı unutmayın.En değerli organlarımızdan biri de göz.

Yorum bağlantısı
Mehmet Dagdeviren
Mustafa Karaca yazdı:

Merhabalar uzun zamandır gözlerimde kuruma vardı, gözlerim göz yaşı üretmiyordu ya da az üretiyordu. Doktora gittim suni göz yaşı verdi. Ama hala devam ediyor kuru göz hastalığı suni göz yaşı işe yaramıyor.

Böyle bir rahatsızlık bir çok insanda var artık. Özellikle de bilgisayar başında zaman geçirenler de daha fazla. Başına böyle bir rahatsızlık gelen var mı çözüm bulabildi mi?

Farklı doktorlar da aynı tedaviyi söylüyor sadece göz yaşı verip geçiyor. Suni göz yaşı ile bu durumu idare etmek taşıma su ile değirmen döndürmek gibi 

Merakımdan soruyorum,kuru göz çok rahatsız ediyormu?

Yorum bağlantısı
Erhan Doruk

Suni gözyaşı işe yaramıyor. Bunun gözyaşına benzeyen bir ilacı var. Bende de çok kuruluk vardı. Bir dr un verdiği ilacı kullandım ve oldukça işe yaramıştı. Adını hatırlamıyorum ama dr a danışın bence. 

Yorum bağlantısı
Mustafa Karahan

@Mustafa AKSEKİOĞLU önerileriniz için teşekkür ederim. Kış ve Ankara gibi kurak bi yer olunca ekstra etkiliyor sanırım.

@Mehmet Muhip Yılmaz balık yağı takviyesi aldım doktor önermişti. Kuruluğa iyi gelir diye ama krill yağını duymamıştım. Aldığım balık yağı orzax marka ama bir işe yaramadı. Ama sizden de bunu duyunca sanırım farklı bir marka işe yarayabilir. Dememek lazım. Teşekkürler

Süleyman Can yazdı:

Gözlük kullanmıyorum ama su içmeye dikkat ediyorum. Bir işe yarıyor mu hayır 😊 gözlük kullanmıyorum göz yaşı da işe yaramıyor ya da anlık yarıyor  diyeyim. 

Murat Sürmeli yazdı:

Geçmiş olsun size de. İhmal etmeyin rahatsız edici bir durum oluyor ilerledikçe 

@Mustafa Yanar hergün olmasa da dalin şampuan ile yıkamaya çalışıyorum. Ama sanırım düzenli yapmak lazım.

@Mehmet Dagdeviren

Fazlasıyla rahatsız ediyor. Gözünüzü kapatın göz kapağı ile göz arasında kaygan bir tabaka yok sürekli yanma batma hissi. Hatta gece yattığım zaman gözümü kapattığım da kuruluk rahatsız ediyor. Işık yok gözler kapalı ama kuruluk hissi can yakıcı. Göz kuru olunca göz kapağını sıkıca kapatıyorsunuz bazen acısından dolayı ama bu sefer de sıktığınız için ağrı oluyor... Say say bitmez sıkıntısı 

Yorum bağlantısı
Süleyman Can
Erhan Doruk yazdı:

Suni gözyaşı işe yaramıyor. Bunun gözyaşına benzeyen bir ilacı var. Bende de çok kuruluk vardı. Bir dr un verdiği ilacı kullandım ve oldukça işe yaramıştı. Adını hatırlamıyorum ama dr a danışın bence. 

Bana lipotears vermişti. Krem gibi ama değil gibi de. Yatmadan önce gözün içine sıkıp yatınca rahatlatıyor. 

Ek olarak forumda dark mode olmamasından dolayı beyaz ışık da kuruluk yapar özellikle akşamları.

Yorum bağlantısı
Mustafa Karahan
Süleyman Can yazdı:

Suni göz yaşı gün içinde kullanıyorum bir de gün içinde göz kuruluğu olduğu için göz yoruluyor gece yatmadan ağrı kesici damla damlatıyordum o da bi yere kadar fayda etti ama ağrı kesici damla bitince iş başa döndü 

Yorum bağlantısı
Tayfun Aydın

Annemde de var aynı durum. Lazer operasyonu geçirdi şimdi ve azaldığını söylüyor. Ancak şu var ki 2-3 kere 10dk süre ile tek gözü tamamen kapanmıştı. Bunun üzerine gidip operasyon oldu.

Yorum bağlantısı
Mustafa Karahan
(düzenlendi)

@Tayfun AydınO farklı bir şikayet sanırım. Çok şükür bende öyle bir durum olmadı. 

tarihinde Mustafa Karaca tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Eren Gökmen
Süleyman Can yazdı:

Bana lipotears vermişti. Krem gibi ama değil gibi de. Yatmadan önce gözün içine sıkıp yatınca rahatlatıyor. 

Ek olarak forumda dark mode olmamasından dolayı beyaz ışık da kuruluk yapar özellikle akşamları.

Forumda dark mode var. Sayfanin en altinda "Tema" dan koyu veya acik renk secilebiliyor. Ya da bir cok internet tarayicisinin kendi koyu modu var

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Benim gözümde de bir sorun var akşamları kuruluk hissediyordum. 

Son doktor ziyaretimde doktorum bebe şampuanı ile masaj yapmamı söylemişti. Uyguluyorum. Başlayalı gözüm çok iyi. 

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Rıdvan Ergün

Gözlerinizi mavi ışıktan koruyun.

Iphone kullananlar için "night shift" android kullananlar için " göz rahatlığı kalkanı" özelliğini açık tutmalarını öneririm Laptopların da bir çoğunda "gece ışığı" menüsü oluyor. oradan mavu ışığı kısarak ekranı sarıya yakın ir ışıkta kullanırsanız. şikayetlerinizin % 90'ı geçecektir. 

Ayrıca Mehmet Bey'in söylediği bebe şampuanı ile yıkamak da gözlere iyi geliyor. Ama göz kuruluğunun bu kadar yaygın olmasının  sebebi sürekli baktığımız ekranlar.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mustafa Karahan

Bu hafta sonu tekrar başka doktora gideceğim inşallah bir çözüm bulabilirim. Bir çok şeye dikkat ediyorum ama rahatsızlık devam ediyor halen

Yorum bağlantısı
Rıdvan Ergün
Mustafa Karaca yazdı:

Bu hafta sonu tekrar başka doktora gideceğim inşallah bir çözüm bulabilirim. Bir çok şeye dikkat ediyorum ama rahatsızlık devam ediyor halen

Mavi ışığı kesip, gözlerinizi bebe şampuanı ile yıkamaya başladınız mı?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Bebe şampuanı net olarak işe yarıyor arkadaşlar.. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Ben ilk gördüğümü almıştım, unibaby 

Ancak eşim dalin alsaydın keşke demişti. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer

Emmi kullanıp duruluyormusun ? Yada ne bilim Nasıl uyguladın ?

Mehmet Ozyurek yazdı:

Ben ilk gördüğümü almıştım, unibaby 

Ancak eşim dalin alsaydın keşke demişti. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Alpay Sumer yazdı:

Evet.. gözlerimi ovalayıp duruluyorum. başka bir uygulama yöntemi var mı bilmiyorum.. 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
Alpay Sumer yazdı:

Çift kova yöntemi yok mu yani? :D

Mehmet Ozyurek yazdı:

Evet.. gözlerimi ovalayıp duruluyorum. başka bir uygulama yöntemi var mı bilmiyorum.. 

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Selçuk Bakış yazdı:

Çift kova yöntemi yok mu yani? :D

O ne :)

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...