İçeriğe Yönlendir

Fren Lambası Sürekli Yanıyor !

Murat Öngür

Recommended Posts

Murat Öngür

Merhaba geçenler fark ettim fren lambası sürekli yanıyor + olarak park lambaları da frene basınca yanıyor :)  arabaya mevcut ledlerini çıkarıp başka marka taktım yalnız bu yeni ledler de hata giderici olarak kullanılan küçük balas lardan yok , acaba ledler den mi yapıyor ? 

Sizce başka bir sebebi olabilir mi ? benim aklıma led lerden başka bir seçenek gelmedi , bu arada araçta herhangi bir arıza kodu vs yok 

Yorum bağlantısı
Cem Işık
Murat Öngür yazdı:

Merhaba geçenler fark ettim fren lambası sürekli yanıyor + olarak park lambaları da frene basınca yanıyor :)  arabaya mevcut ledlerini çıkarıp başka marka taktım yalnız bu yeni ledler de hata giderici olarak kullanılan küçük balas lardan yok , acaba ledler den mi yapıyor ? 

Sizce başka bir sebebi olabilir mi ? benim aklıma led lerden başka bir seçenek gelmedi , bu arada araçta herhangi bir arıza kodu vs yok 

Ya ledler kısa devre yaptırıyor ya da farklı bir kısa devre var araçta. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

led ler en ufak akımı görünce bile yanar, bazı arabalarda olağan sonuç oluyor bu, canbus tipi olursa bunu engeller

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Led stop ve sinyaller benim gözümü çok alıyor nedense. Yanınca kör oluyorum sanki. Etraftaki diğer şeyler soyutlanıyor. Bi soğukluk var ama çözemedim

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Led stop ve sinyaller benim gözümü çok alıyor nedense. Yanınca kör oluyorum sanki. Etraftaki diğer şeyler soyutlanıyor. Bi soğukluk var ama çözemedim

fabrikasyon facia derece aydınlık olan frenler var, bunun bir uluslararsı standartı olmalı

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Çağlar Bayur yazdı:

fabrikasyon facia derece aydınlık olan frenler var, bunun bir uluslararsı standartı olmalı

arkadan merceksiz led ile gelen şahini bile korkutur onlar

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

arkadan merceksiz led ile gelen şahini bile korkutur onlar

şahinlere laf yok ülkenin gururu, tekerlerine taş değmesin

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Murat Öngür

Ön deki ledleri değiştirdim sorun düzelmedi, arkalarda da var belki onlardan dır , ama soğuk havada daha fazla ugrasamadim. Arkaları da değiştirip deneyeceğim.

Not : yeni taktiğim ledler canbus tipi . 

Yorum bağlantısı
Murat Öngür
(düzenlendi)

Şimdi ustam ile görüştüm , ampullerden herhangi birisi bozulmuş , frenlerden şase alıyor dedi ,Ampul kesmesi deniyormuş, ampulün bozulması demek illa yanmaması demek değil dedi , ama hangisi onu kestiremiyorum ya tek tek deneyeceğim yada servise gidince bakacak.

Ampul kesmiştir dedi

tarihinde Murat Öngür tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...