İçeriğe Yönlendir

C-Max Titanyum X Araçta Xenon Far Ayarı

Güven ZORLU

Recommended Posts

Güven ZORLU
(düzenlendi)

Merhabalar araçtaki far ayarı oldukça yere yakın ve sürüş için maalesef güvenli olmuyor ,far ayarı nasıl yapılır yardımcı olursanız çok sevinirim ,maalesef yaşadığım şehirde gösterebileceğim servis ve usta yok .

tarihinde Güven ZORLU tarafından düzenlendi
Cümle hatası
Yorum bağlantısı
Mehmet Muhip Yılmaz

Gece uçuşunda en temiz yöntemin makalesi vardı. O tarif ile yaptım ip gibi oldu :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hamit inan

Otopark yada düz bir yere çek. Duvardan 30 MT dolayında geride dursun. Far ayarından yüksekliği orta değere al. Kisa farin bitim noktası duvar ile zeminin kesişme noktasına gelecek şekilde iki farida ayarla. Hepsi bu

Yorum bağlantısı
Serkan Toker
Hamit inan yazdı:

Otopark yada düz bir yere çek. Duvardan 30 MT dolayında geride dursun. Far ayarından yüksekliği orta değere al. Kisa farin bitim noktası duvar ile zeminin kesişme noktasına gelecek şekilde iki farida ayarla. Hepsi bu

Orjinal xenonda far yükseklik ayarı yok ki benim bildiğim.. Ben 10 metre geriden karşı duvardaki 1 metre yükseklikteki çizgiye düzelmeyi biliyorum..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Serkan Toker yazdı:

Orjinal xenonda far yükseklik ayarı yok ki benim bildiğim.. Ben 10 metre geriden karşı duvardaki 1 metre yükseklikteki çizgiye düzelmeyi biliyorum..

Mekaniksel ayarı yap diyor

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Güven ZORLU
Mehmet Muhip Yılmaz yazdı:

Gece uçuşunda en temiz yöntemin makalesi vardı. O tarif ile yaptım ip gibi oldu :) 

Uçak teknisyeni olarak bu yöntemi ben bilmiyorum aydınlatma şansın varmıdır beni :)

Aydın Sert yazdı:

Merhaba,

Servise veya ustaya gerek yok bence.

Yıldız uçlu tornavidanız varsa, düz bir zemin üzerinde düz bir duvara 10 metre yaklaşın ve linkteki tarife göre yapın. Farın hemen üzerinde 2 adet ayar vidası var. Biri aşağı-yukarı diğeri sağa-sola.

https://www.otopratik.com.tr/faydali-bilgiler/elektrik/far-ayari-nasil-yapilir

Teşekkür ederim 

Yorum bağlantısı
Serkan Toker
Servet Aydın yazdı:

Mekaniksel ayarı yap diyor

Far ayarından yüksekliği orta değere al deyince ben düğme zannettim. 😌 Hala aynı yerdeyim Hamit hocam düğmeden bahsetti, ispatlayamam ama valla böyle.. 😄

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Hamit inan
Serkan Toker yazdı:

Hamit hocam düğmeden bahsetti, ispatlayamam ama valla böyle.. 😄

😂 Otomatik olduğunu unuttum xeonlarin çoğunun ama lakin velhasıl anlatmak istediğim anlaşıldı 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Serkan Toker
Hamit inan yazdı:

😂 Otomatik olduğunu unuttum xeonlarin çoğunun ama lakin velhasıl anlatmak istediğim anlaşıldı 

Yaşı biraz ilerledi, bizde mecburen idare ediyoruz. Zaten çoktan buraya yazdığını unutmuştur, biz birbirimizi anladık önemli olan hocam.. 😉😃

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Diagnos ile araca bağlanıp seviye ayarı ayarlanır, far üzerinden eliminen de son ayarı yapmak lazım. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Düz biz zeminde Duvara dik ve sıfır yanaşılır. 
İki fardaki mercek orta hizası duvarda işaretlenir. 

işaretlerin 10 santim altına birer işaret daha konur. Araç 10 metre geri çıkarılır. 

Manuel olanlarda seviye ayarı sıfıra getirildikten sonra 

Far üstündeki iki tane ayar vidasından far sağ sol ve yükseklik olarak ayarlanır. 
Xenon farlarda içerde seviye ayarı yoktur. Sıfıra alma yoktur. Ayar sadece far üstünden yapılır. 

Far ayarlandıktan sonra xenon farlı araçlarda yüke göre kendisi ayarlar ve her zaman doğru ayarda olur. 

Şu makale yol gösterecektir. 

https://www.geceucusu.com/topic/2417-far-seviyesi-nasıl-ayarlanır/

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
Mehmet Ozyurek yazdı:

Düz biz zeminde Duvara dik ve sıfır yanaşılır. 
İki fardaki mercek orta hizası duvarda işaretlenir. 

işaretlerin 10 santim altına birer işaret daha konur. Araç 10 metre geri çıkarılır. 

Manuel olanlarda seviye ayarı sıfıra getirildikten sonra 

Far üstündeki iki tane ayar vidasından far sağ sol ve yükseklik olarak ayarlanır. 
Xenon farlarda içerde seviye ayarı yoktur. Sıfıra alma yoktur. Ayar sadece far üstünden yapılır. 

Far ayarlandıktan sonra xenon farlı araçlarda yüke göre kendisi ayarlar ve her zaman doğru ayarda olur. 

Şu makale yol gösterecektir. 

https://www.geceucusu.com/topic/2417-far-seviyesi-nasıl-ayarlanır/

Linki tıklayınca açılmıyor sitede problem var galiba emmi

resim.png.16f12dccd3505ae9d01aca785cef9d5f.png

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Selçuk Bakış yazdı:

Linki tıklayınca açılmıyor sitede problem var galiba emmi

resim.png.16f12dccd3505ae9d01aca785cef9d5f.png

Güvenli diyip ilerleyin. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...