İçeriğe Yönlendir

Vestel Çamaşır Makinesi Su Sızıntısı

Aydın Sert

Recommended Posts

Aydın Sert

Selam dostlar,

Vestel marka CKA-XXL 9614 TGE kodlu 9KG yıkama 6KG kurutma özellikli olan makinemizden fotoğraftaki kısımdan su sızıyor. Uzun zamandır yıkama sırasında su sızıntısı oluyordu. Ben hortumlardan şüphelenip hepsini kontrol ettim. Fakat bu kısımdan sızdığını yeni fark ettik. Körük lastiğinin tam alt orta kısımdan sızan su o bölgeyi de pas yapmış ve çürütmüş. Ufak bir araştırma sonucu hem lastiğim hem de ön panelin değişebildiğini gördüm. Parçaları servis ya da online sitelerden temin etsem kendim değiştirebilir miyim? Ya da farklı bir öneriniz olur mu?

PHOTO-2023-02-21-12-01-08.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Aydın Sert
Çağlar Bayur yazdı:

dolgu tamir vs ile halledilemez mi acaba çelik macun gibi

Abi Dyson siyah silikon da geldi aklıma ama??

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Geçen bizim evdeki cihazın lastik söküm videosunu izledim, çamaşır makinesini baştan yapsam daha kolay olur herhalde. Youtube'da videosuna baktınız mı hiç?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Aydın Sert
Sani Gerşon yazdı:

Geçen bizim evdeki cihazın lastik söküm videosunu izledim, çamaşır makinesini baştan yapsam daha kolay olur herhalde. Youtube'da videosuna baktınız mı hiç?

Baktım. Lastiği dıştan tutan çelik çember var. Ön panelin ise alttan ve üstten vidaları var. Ayrıca kapak menteşeleri vs. Malzemelerim var, sökebilirim diye düşünüyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

vestel yetkili servisi bunu beğendi :D

Aydın Sert yazdı:

..sökebilirim diye düşünüyorum.

• Mutlu 5
  • Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Aydın Sert yazdı:

Abi Dyson siyah silikon da geldi aklıma ama??

denemekten zarar gelmez, ya tutarsa

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Oktay Demirağ

Ürünün garantisi yok muydu ? Ek garanti de alınabiliyordu online aracılığı ile yanlış hatırlamıyorsam.

Yorum bağlantısı
Aydın Sert
Oktay Demirağ yazdı:

Ürünün garantisi yok muydu ? Ek garanti de alınabiliyordu online aracılığı ile yanlış hatırlamıyorsam.

Uzatılmış garanti dahil bitti hocam. Makine 9 yıllık.

Yorum bağlantısı
Hamit inan

Pası temizle içten boşluk var ise esnek kauçuk gibi  birşeyi bally ile yapıştır. Titreşim sert olan şeyleri dağıtır. Daysin falanda zamanla salar orada

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Hamit inan
Çağlar Bayur yazdı:

ben de diyorum bally i ayrı neden seviyorum diye.

Millet tüp ile çikolata alır yalardi ben tüp bally alır ne yapistirsam diye arardım o derece 😁😂

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

eski usatalar bally fırçasını bally nin içinde bırakırdı kapağı kapatıp

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Erol Güven

Sıkıntılı yer sökmek kolay olabilir lakin takmak oldukça sıkıntılı geçmişte tecrübe ettim sonrasında servis evin yolunu tuttu.

Yorum bağlantısı
Aydın Sert

Lastiği söktüm, pas tahmin ettiğimden de fazla. Sanırım ön panel komple değişecek. Riske girmemek adına servise kayıt açtırdım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

eskinin beyaz eşyası yok artık. 50 senelik çalışan buzdolabı var bizde. Şimdikiler 10 15 sene arası kesin bozuluyor.

Yorum bağlantısı
Aydın Sert

Lastikte yırtık delik yok.

Servis elemanı yıla bağlı pas ve deformasyon oluyor dedi. Bu sebeple su sızıp çürütüyor dedi.

Şuan görünen ön panelin çürüğü.

En kötü senaryoya göre, ön panel, gövde ve lastik değişiminin maliyeti 2500 civarı olur dedi.

Makinenin güncel fiyatı 15.000 TL.

Hemen servis kaydı açtırdım :vroom:

Yorum bağlantısı
Aydın Sert
Mert Gülkokan yazdı:

2020 de bekodan üst seviye çamaşır makinasını 3bin tl ye almıştım

10 kg 1200 devir a+++

Servisteki arkadaş benimle aynı sorunu yaşayan bir müşterinin makinesini gösterdi. Onunda ön panel ve gövde değişiyormuş. Bu standart bir makine, şuan 10 bin TL dedi.

Benimki 9KG yıkama/6KG kurutma özellikli. Bu sebeple pahalı bence tamir ettir kullan dedi. Fiyatını görünce ikna oldum hemen.

Yorum bağlantısı
Erdem Bozkurt

2012 yılında soğutmada kullanmak için vestel klima aldım,hayal kırıklığı yaşamaktan öte ağlattı,çalışıyor onca değişen parçaya rağmen :)

değişen parçalar

1-iç ünite plastik aksam-flaplar vs

2-dış ünite kartı,kutusundan arızalı çıktı

3-iç ünite motoru-kartı

4-kumanda,alıcısı

5-iç ünite sensörü

6-belki vardır aklıma gelmiyor

değişebilecek sanırım birtek komprösör kaldı

yerli ürünlere herdaim sıcak bakarım,vestel en zayıf halka malesef,belki benim şansım yok

konumuz çamaşır makinası ama vestel markasını görünce dayanamadım :biggrin:

size vestelle mutluluklar dilerim kolay gelsin...

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Aydın Sert

01 Martta makinem tamir edilip teslim edildi. Gövde ve deterjan haznesi pas sebebiyle değişti. Geçen gün hanım makine su sızdırıyor dedi. Eskisi kadar olmasa da ufak bir sızıntı vardı. Dedim bir daha yıkama yapalım belki gider hortumunu takamamışlardır oradan geliyordur. İkinci yıkamada da geldi sızıntı şeklinde ama hortumlardan değil. Makinenin tam orta alt kısmından geliyor. Neyse ardım servisi bir daha kayıt açtırdım. Dün gelmişler 4 kere çalıştırıp sıkma yapmışlar hızlandırılmış şekilde sızıntı yok. Dedim çamaşır yıkama esnasında geliyor, eleman boşken daha fazla gelmesi lazım dedi. Neyse tamam dedim. Akşam yine çamaşır yıkarken su geldi. Aradım şimdi kayıt oluşturdum tekrar. Gelmeden önce çamaşır atacağım makineye. 

Ayrıca; gram ses olmayan makine onarımdan sonra ses yapmaya başladı. Durulama ve sıkma yaparken ses geliyor. Dün bunu da söyledim. Kazandaki rulmandan geldiğini söyledi. Dedim onarımdan önce yoktu. Biz sökerken fark ettik diyor. Dedim ses olsa servise gitmişken onu da yaptırırdım zaten :angry: 

• Üzgün 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Vestel fırınım var, hediye geldi. Pişirmeye çok iyi pişiriyor ama gerisi tırt. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Mahmut Yıldız yazdı:

Vestel fırınım var, hediye geldi. Pişirmeye çok iyi pişiriyor ama gerisi tırt. 

Başka ne yapmasını bekliyorsun :)

Servisi mi yapamıyor.. 

• Mutlu 5
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...