İçeriğe Yönlendir

Autobild 2023 Yaz Lastikleri Testi. 225/45 R18

Evren Erakçora

Recommended Posts

Selçuk Keleş

Kış lastiği anketimiz bir kışta 20 oydan 247 oya ulaştı, bence güzel bir gösterge oldu
Yaza doğru da yaz lastiği anketini açarız bakalım nolcak :) 

Yorum bağlantısı
Ü.Emre Kartal
Mehmet Göktürk yazdı:

Geçen yazı kış lastiği ile geçirdim kışlıklarla devamdayım..

Riskli bir durum, genelde kış lastiklerinin hız sınıfı T veya H olur. Birçok araçta v sınıfı lastik takılıdır fabrikasyon. Sebebi sadece o hızlarda kullanılması değil, yanak kalınlıkları vs farklı. 

Yazın uzun seyahatlerde üzerine otobanda kullandıysanız lastikler fazlaca ısınırlar. Kış lastikleri bu bakımdan risk getirir, patlayabilirler. Ayrıca fren mesafeniz uzar, yakıt tüketiminiz artar. Erken aşınma vs konusuna girmiyorum bile. 

Bazı araçlarda kışlık lastik modu var, 140 km civarında uyarı veriyor mesela. (T sınıfı kışlık lastiklere göre yapılıyor sanıyorum)

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Eğer ki vadesi dolmuş lastikleriniz varsa yazın kış lastiği daha iyi performans verebiliyor diye yorumlar okumuştum 😅

Yorum bağlantısı
İlkay Başaran

İzmirde yazın kış lastiği ile kaza kaçınılmaz gibi birşey oluyor. Asfalt cam gibi.

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Metin Uzunoğlu yazdı:

Eski lastikçim yaz kış kışlık lastik kullanıyor. 

Eskide kalması iyi olmuş hocam. Yazın kış lastiği çok kez gösterildiği gibi hem frenlemede hem de ani manevrada kötü. Buna bir de ıslak zemin eklersek çok tehlikeli şeyler çıkıyor. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...