İçeriğe Yönlendir

Yeni Arabam: Solido İtaliano 2.0 JTD

Ebrar Tüfek

Recommended Posts

Ebrar Tüfek
(düzenlendi)

Ocak 13 de sağ salim teskereyi aldım, askerde biriktirdiğim para ile bir araba alma niyetim vardı, Zafira duruyor, o da şuan ilanda, satıp daha binmeye heves ettiğim arabalara yöneleceğim, bir süre ilanlara baktım, tam arabayı aldım malum deprem olayları yaşandı, herkes bu kadar üzgün iken konu açmak istemedim, 

Arabamız Fiat Scudo, 2.0 JTD 109 hp motor’a sahip, bu arabayı neden tercih ettim, aile kalabalık 8 kişi çok rahat şekilde yolculuk yapabilir, Önde 1 şöför + 2 yolcu, ortada 2 en arkada 3 lü koltuk var, hepsi sökülüp takılıyor, koltukları söküp arka alan komple yük taşımak için kullanılabilir, çocukken bizde 1.9TD motorlusu vardı 7 yıl bindik, çocukluğum en güzel zamanlarımın geçtiği arabadır. kliması yok ama çıkma komple tesisatı kompresörü bütün malzemeleri kuzenimde var yazın ihtiyaç doğrultusunda klimayı takarım. Plakası soyadım iyi denk geldi.

80 litre yakıt deposu var, uzun yolda kasmadan 1000 km üzeri çok rahat gidiyor, hypermile sürüş ile yakıt tüketimi denemedim,

Havalar ısınmaya yakın portatif ocak, bi musluk 12v pompa, bide güzel bi yatak ile campervan tarzı yapıp gezeceğim,

şuan gece 4 de kalkıp garsonları dükkana götürüyor sonra restoranta erzak malzeme almak için hâl’e gidiyor, akşam eve gelip bizimkileri sağa sola götürüyor, evin bütün yükünü sırtına almış durumda, biraz elimiz ısınsın restorasyon projesi başlayacak :) 

Eski sahibi Sanayide tamirci bi arkadaşımıza müşteri olarak geliyor, komşu güzel bi fiyat teklif edip arabayı alıyor, bende ondan aldım. Dost işi güzel ticaret oldu, bütün masraflarıyla beraber 105.000 tl ye geldi, şahin doğan 150 200 istenilen piyasada 105 bin lira ile en mantıklı işi yaptığımı düşünüyorum :D 

Km takıntısı olanlar kalp krizi geçirmesin, araba 394.xxx km de :) ticariye girmemiş hususi araç, kamyonet ruhsatlı. Tamirci komşu Motor şanzıman enjektör pompa komple rektefiye etti, motor mekanik sıfır diyebiliriz. 

7ECBD094-F7BE-4452-A5AD-303D86E49225.jpeg.7875309f3398c0100e04cf30bf3d2c34.jpeg5E0BEF84-18A8-4040-9EB1-1D10595B8711.jpeg.546984bd820e415007593e72a6438489.jpegE66BBB50-047B-43A6-97F7-74BEC067E8A5.jpeg.69927db4704fa7c67a5cc927dec3e79b.jpegCC8FE7D9-2DBF-4475-B02C-4D64A3F2CD87.jpeg.34e9676a2bf5eaec4987e1253acc2a44.jpeg249E6B86-E932-4E69-AE6F-F5BF897A772C.jpeg.dd8ffcd5a21e19cadae01d0303c576d9.jpeg

tarihinde Ebrar Tüfek tarafından düzenlendi
  • Beğen 16
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

:nazar: nasıl ruhsat sınıfı o? 7+1 kamyonet??? komple rektifiye edip 105 e mi verdi

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Çağlar Bayur yazdı:

:nazar: nasıl ruhsat sınıfı o? 7+1 kamyonet??? komple rektifiye edip 105 e mi verdi

Ruhsatta 4+1, reel de 7+1, muayene zamanı arka 3 lüyü söküp dükkanın deposuna kaldırarak konuyu çözeceğiz :D 

Aynen öyle abi, kaç senelik komşumuz, temsili bi kâr ile sattı diyelim. Sanayide bana çok uygun hasarlı arabalar düşüyor, Zafira hala kapıda, nakit keş yok alamıyorum şuan. Sarı sitedeki fiyatlarla alakası yok sanayide dönen arabaların. Motor hasarlı araba, sahibinin yaptıracak parası yok, ölü fiyat teklif ediyorlar, ekonomik sebeplerden dolayı çoğu kabul ediyor, sıfır tl işçilik, indirimli yedek parça fiyatlarıyla masrafı yarıdan az maliyetle halledip üstüne ciddi kâr koyarak satıyorlar. 

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ebrar Tüfek yazdı:

Ruhsatta 4+1, reel de 7+1, muayene zamanı arka 3 lüyü söküp dükkanın deposuna kaldırarak konuyu çözeceğiz

sen askerdeyken, ruhsatta yazan koltuk sayısı tutsa bile bağladılar, bu tip vasıtalara dikkat ediyorlar aklında olsun

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Hayırlı olsun tipi sevmek ile sevmemek arasında bir model 😅 gülerek kullan, tam amacına uygun vasıta.

Yorum bağlantısı
Hamit inan
Ebrar Tüfek yazdı:

Eski sahibi Sanayide tamirci bi arkadaşımıza müşteri olarak geliyor

Hayırlı olsun biladerim. Damla oto deme sakın :)

Yorum bağlantısı
Bahadır Taşpolat

Hayırlı uğurlu olsun güle  güle kullan inşallah  :nazar:

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Çağlar Bayur yazdı:

sen askerdeyken, ruhsatta yazan koltuk sayısı tutsa bile bağladılar, bu tip vasıtalara dikkat ediyorlar aklında olsun

Dikkat ederim abi, teşekkür ederim.

Selçuk Bakış yazdı:

Hayırlı olsun tipi sevmek ile sevmemek arasında bir model 😅 gülerek kullan, tam amacına uygun vasıta.

Teşekkürler, tipi evet dediğiniz gibi ama bu bütçe ile anca bu kadar oldu :D 

Hamit inan yazdı:

Hayırlı olsun biladerim. Damla oto deme sakın :)

Sağol abim yok orası değil :) 

Bahadır Taşpolat yazdı:

Hayırlı uğurlu olsun güle  güle kullan inşallah  :nazar:

Teşekkür ederim :) 

Alpay Sumer yazdı:

Haýırlı olsun 🧿

Sağol abi :) 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Aytac Sakal

Hayırlısı Olsun Kazasız Belasız,

Sanırım Scudoların Samsun ile bir bağı var Samsuna ilk gittiğimde en çok dikkatimi çeken şey Kırmızı Scudo dolmuşlar olmuştu çok fazla vardı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık

Hayırlı olsun kardeşim keyifle kullan

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Aytac Sakal yazdı:

Hayırlısı Olsun Kazasız Belasız,

Sanırım Scudoların Samsun ile bir bağı var Samsuna ilk gittiğimde en çok dikkatimi çeken şey Kırmızı Scudo dolmuşlar olmuştu çok fazla vardı.

Teşekkürler, Samsun’da bu araçlar dolmuş olarak kullanılıyor, ticaride 500 binin altındakini bulmak imkansız, aynı şekilde de Antalya’da Sarı renkli olanları var onlar da hep taksiden çıkma galiba, Samsun’da bi kere tadını alan eninde sonunda bidaha sahip oluyor bu arabaya.

Zafer Bakar yazdı:

Hayırlı uğurlu olsun inşallah.

Teşekkürler.

Murat Sahın yazdı:

Hayırlı olsun Ebrar. 

Sağolasın abi

Oğuzkan Erışık yazdı:

Hayırlı olsun kardeşim keyifle kullan

Teşekkür ederim abi, Zafira var satılık :) 

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Onur Doğan

Hayırlı olsun kazasız belasız.. Araç tam camper, yazın keyfi alınır mis gibi binilir :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tamer Topaç

:nazar: Hayırlı olsun Ebrar. Kazasız belasız kullanın. İyi bir alış veriş olmuş.

Ruhsata dikkat et.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alptuğ Özcan

Hayırlı olsun Ebrar.

Zamanında çok bindim bunlara okula gidip gelirken. Yüklüyken konforlu oluyordu diye hatırlıyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İsa Acar

Hayırlı olsun, güzel günlerde kullanın :) 

Kimse istemez ama kaza bela anında, araçta fazla koltuk çıkması durumunda, yasal yönden sıkıntıya uğrayabilirsiniz diye düşünüyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
(düzenlendi)

Hayırlı olsun Ebrar, yaptığı işe bakılırsa 1 milyon km ye kadar sizde gibi.

tarihinde Köksal Yılmaz tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Hayırlı olsun Ebrar, güle güle kullan.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Evcin

hayırlı uğurlu olsun.

400.000 km bu araba için çok değildir diye düşünüyorum. Zaten malum şartlardan dolayı km takıntısı eskisi gibi değil :) kim ne bulursa alıyor.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Onur Doğan yazdı:

Hayırlı olsun kazasız belasız.. Araç tam camper, yazın keyfi alınır mis gibi binilir :)

Teşekkürler, tatilde camper tarzında bişeyler yapacağız tak çıkart sadece tatilde kullanmalık :) 

Tamer Topaç yazdı:

:nazar: Hayırlı olsun Ebrar. Kazasız belasız kullanın. İyi bir alış veriş olmuş.

Ruhsata dikkat et.

Teşekkür ederim abi evet broadway parasına geldi hemen hemen.

Alptuğ Özcan yazdı:

Hayırlı olsun Ebrar.

Zamanında çok bindim bunlara okula gidip gelirken. Yüklüyken konforlu oluyordu diye hatırlıyorum.

Teşekkürler abi, çocukluğum bununla geçti ne kadar yüklersen o kadar konforlu oluyor :) 

İsa Acar yazdı:

Hayırlı olsun, güzel günlerde kullanın :) 

Kimse istemez ama kaza bela anında, araçta fazla koltuk çıkması durumunda, yasal yönden sıkıntıya uğrayabilirsiniz diye düşünüyorum.

Koltuk işi kafamda, daha sağlıklı olması açısından araç içinde bi değişiklik yapacağım bu hafta.

Köksal Yılmaz yazdı:

Hayırlı olsun Ebrar, yaptığı işe bakılırsa 1 milyon km ye kadar sizde gibi.

Abi bana belli olmuyor bi anda satıyorum ama şuanlık uzun yıllar bizde gibi, güzel bi hale getirdikten sonra evlat olur heralde.

Ersen Tapan yazdı:

Hayırlı olsun Ebrar, güle güle kullan.

Teşekkür ederim abi.

Fatih Evcin yazdı:

hayırlı uğurlu olsun.

400.000 km bu araba için çok değildir diye düşünüyorum. Zaten malum şartlardan dolayı km takıntısı eskisi gibi değil :) kim ne bulursa alıyor.

Teşekkür ederim abi Samsunda dolmuş olarak kullanılıyor ortalama 700 800 bin de çoğu 1 milyonu geçmiş, hepsi sağlam sorunsuz yürüyor :) 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ebrar Tüfek yazdı:

çoğu 1 milyonu geçmiş, hepsi sağlam sorunsuz yürüyor

bunlardaki 1.6 motorlar psa mı hiç dikkat ettin mi?

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Çağlar Bayur yazdı:

bunlardaki 1.6 motorlar psa mı hiç dikkat ettin mi?

psa abi 9HU motor 1.6 hdi 90 lık.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...