İçeriğe Yönlendir

W201 Araç Telefonu Yardımı

Özgür YILMAZ

Recommended Posts

Özgür YILMAZ

Merhaba sevgili abilerim kardeşlerim.

1989 model orijinal 190E 2.0 aracım var.

Bugün sandıktan Nokia 3110 Mercedes için üretilmiş bir araç telefonu çıkarttım. Hattına faturasına kadar, kullanım kılavuzuna kadar herşeyi duruyor. Ancak elektiriğini aküden almam gerektiğini yazıyor ingilizce kılavuzda nasıl takacağım hakkında bir bilgim yok. Kırmızı, siyah, mavi, yeşil kablo var. Az çok anlıyorum bu işten ama yanlış birşeyde yapmak istemiyorum. Ankara'da ikamet ediyorum yardımcı olabilecek veya önerebilecek birileri varmıdır.

Teşekkürler Ederim şimdiden

Screenshot_2023-03-06-18-49-18-487_com.miui.gallery.jpg

Screenshot_2023-03-06-18-51-13-995_com.miui.gallery.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Kullanma kılavuzunda bağlantı şeması paylaşmışlardır diye düşünüyorum. Görseli varsa yardımcı olabiliriz belki.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Bir ara bedavaya face'de sattılar bunları. Büyük ihtimalle montajı için orjinal teyb lazım 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mustafa Tüfekçi yazdı:

Bir ara bedavaya face'de sattılar bunları. Büyük ihtimalle montajı için orjinal teyb lazım 

teybi bilmem bizim elektrikçi takıyordu harici mükrofn bir de mini hoparlörü vardı çok şirindi

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Ben çok söktüm orijinal kit.

Eskilerde göğüsle bir renk ayrı bölümü vs vardı

images?q=tbn:ANd9GcTh12h1HdaDFvoZlZ5XGpb

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

facebook grubunda birileri taktı ve anlattılar. O kişiyi bulun ve yardım alın. Biz de bir 201 topladık arkadaşla. Telefon yoktu tabi. 

Yorum bağlantısı
Özgür YILMAZ
Sani Gerşon yazdı:

Kullanma kılavuzunda bağlantı şeması paylaşmışlardır diye düşünüyorum. Görseli varsa yardımcı olabiliriz belki.

Abi baktım yok şeması 

Çağlar Bayur yazdı:

teybi bilmem bizim elektrikçi takıyordu harici mükrofn bir de mini hoparlörü vardı çok şirindi

Bi arkadaşım yeni taktırdı aynı kiti hatta hat takıp kullanıyor hala ama elektirikçi dükkanı taşıdığı için taktıramadım

Mustafa Tüfekçi yazdı:

Ben çok söktüm orijinal kit.

Eskilerde göğüsle bir renk ayrı bölümü vs vardı

images?q=tbn:ANd9GcTh12h1HdaDFvoZlZ5XGpb

Hala duruyor ise buna talibim

Mehmet Göktürk yazdı:

facebook grubunda birileri taktı ve anlattılar. O kişiyi bulun ve yardım alın. Biz de bir 201 topladık arkadaşla. Telefon yoktu tabi. 

Bi araştırayım abi teşekkür ederim 

Yorum bağlantısı
Özgür YILMAZ
Mehmet Göktürk yazdı:

Evet takmayı denedim ve başardım. Hepinize verdiğiniz bilgiler ve ilginiz için teşekkür ederim. İyiki varsınız 

IMG_20230309_220455.jpg

IMG_20230309_220149.jpg

IMG_20230309_220501.jpg

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı

Bu araç telefonlarını söküp, mevcut altyapıyı kullanarak uygun bluetooth kitleri ile değiştiriyorlardı sanki . Böylece araç akıllı telefona bağlanıyor.  

Yorum bağlantısı
Özgür YILMAZ
Çağlar Bayur yazdı:

extra batarya almıştım buna

Abi benimde almam gerekli çünkü batarya bitmiş ama nereden bulacağım konusunda hiçbir fikrim yok. İnternet üzerinde bulunmuyor zaten tüm sitelere baktım neredeyse

H.Cenk Bayrakçı yazdı:

Bu araç telefonlarını söküp, mevcut altyapıyı kullanarak uygun bluetooth kitleri ile değiştiriyorlardı sanki . Böylece araç akıllı telefona bağlanıyor.  

Cenk abi şuan tüm sistemi kurulu Bluetooth tercih meselesi tabi ama ben gerek görmedim çünkü mikrofon ve kendi mini hoparlörü var telefon çıkışında 🙏

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

buna artık hazır pil bulunmaz sanmam, içii açılıp yeniden sıfırlanabilir belki?

Yorum bağlantısı
Özgür YILMAZ
Çağlar Bayur yazdı:

buna artık hazır pil bulunmaz sanmam, içii açılıp yeniden sıfırlanabilir belki?

Çağlar abi biraz önce arsştırdım pl tamiri ve iç kısım değişimi oluyormuş sadece. Akşam açmayı düşünüyorum içine bi bakacağım. Duruma göre başka telefon pilleri lehimleyip adapte etmeye çalışacağım

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...