İçeriğe Yönlendir

Fusion Devir Saati Çalışmayı Durdurdu

Arda Dulgar

Recommended Posts

Arda Dulgar

Merhaba.

2004 model benzinli fusion aracımda bugün devir saati çalışmayı kesti. Araç yürür halde. Bu bir sorun teşkil eder mi? Son kullanıcının düzeltebileceği bir sıkıntı mıdır acaba?

Araştırdım ama çok farklı şeyler söylenmiş ancak sanıyorum genel olarak büyük bir sorun teşkil etmiyor doğru mudur acaba?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

obd den bağlanıp devir bilgisi okunabiliyor ise bu şekilde kullanımdan zarar gelmez, gösterge arızasıdır

• Beğen 2
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Umut Taşlı

o değil de ''devir_saati.exe çalışmayı durdurdu'' gibi olmuş başlık

• Teşekkür 1
  • Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Arda Dulgar

4-5 gun kullanmakta sorun çıkarmaz ise tamire götüreceğim ancak insan tedirgin oluyor kullanırken.

Çağlar Bayur yazdı:

obd den bağlanıp devir bilgisi okunabiliyor ise bu şekilde kullanımdan zarar gelmez, gösterge arızasıdır

Kontrol etme şansım yok üstadım. Okunmuyor ise ne gibi zararı olur araca? 4-5 gün için neyi göze almış olurum

Yorum bağlantısı
Mustafa Şahin2
Umut Taşlı yazdı:

Uygulamayı kapat - bekle :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cem Işık
Arda Dulgar yazdı:

4-5 gun kullanmakta sorun çıkarmaz ise tamire götüreceğim ancak insan tedirgin oluyor kullanırken.

Kontrol etme şansım yok üstadım. Okunmuyor ise ne gibi zararı olur araca? 4-5 gün için neyi göze almış olurum

4-5 günde hiç bir sorun doğacağını sanmam. Gösterge arızasıdır büyük ihtimalle. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Toker

km sıfırlama tuşuna basılı tutarak arabayı çalıştırın, motor çalışınca ekrana bir takım bilgiler gelecek. Aynı tuşa her bastığınızda bilgi ekranı değişir. 850-900 civarı yanında rpm yazan rakam motor devir göstergesi. Oradan takip edebilirsiniz, herhangi bir sorun olmaz.

• Beğen 3
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Serkan Toker yazdı:

km sıfırlama tuşuna basılı tutarak arabayı çalıştırın, motor çalışınca ekrana bir takım bilgiler gelecek. Aynı tuşa her bastığınızda bilgi ekranı değişir. 850-900 civarı yanında rpm yazan rakam motor devir göstergesi. Oradan takip edebilirsiniz, herhangi bir sorun olmaz.

Bunu yapınca ibre testi de yapıyordu galiba.. 

Bu sayede gösterge sağlam mı bunu da görmüş olur. 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

devir bilgisi yok ise 4-5 ay sonra kurum birkiminde artış olur

Yorum bağlantısı
Serkan Toker
Mehmet Ozyurek yazdı:

Bunu yapınca ibre testi de yapıyordu galiba.. 

Bu sayede gösterge sağlam mı bunu da görmüş olur. 

Evet ibreler sona kadar gidip geri gelirler..

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Umut Taşlı yazdı:

bilgisayar kapatılacak çalışılan dosya kaybedilecek. kabul etmek için ok devam etmek için evete basın :D

• Beğen 1
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
  • 4 ay sonra...
Arda Dulgar

Ancak gidip tamir ettirebildim. Devir saatinin arkasında bobin varmış o arızalanmış. Değiştirdiler sorun çözüldü. Herkese teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...