İçeriğe Yönlendir

Bakım Sonrası

Murat Öngür

Recommended Posts

Murat Öngür

Merhaba araca yeni bakım yaptırdım ,

Bakım sonrası hissedilir rahatlama oldu resmen yakıt göstergede 1 lt kadar düştü , ses azaldı , çekiş de hissedilir şekilde daha iyi oldu.

Bakımları zamanında önce yapıyorum , aracımda hiç bir sıkıntı yaşamadım şükür.

Değişen malzemeler Motor yağı ( 5/30 motul efe ), yağ filtresi ( filtron ), mazot filtresi ( filtron ) , Polen filtresi ( bosch ) , Hava filresi KN filtre olduğundan değişmedi sadece hava tuttum :)  .

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Gök

yakıt 1 litre gerçekte düşmemiştir. senelerdir hiç düşmedi benim arabalarımda arabayı bakımda resetledilerse bakımdan çıktıktan sonrada trafiksiz bir yolda gitmişseniz size öyle gelmiştir.

Yorum bağlantısı
Murat Öngür
Ali Gök yazdı:

yakıt 1 litre gerçekte düşmemiştir. senelerdir hiç düşmedi benim arabalarımda arabayı bakımda resetledilerse bakımdan çıktıktan sonrada trafiksiz bir yolda gitmişseniz size öyle gelmiştir.

Resetlemeyi kendim yaptım 50 nin üzerinde km yaptım , her zaman gidip geldiğim yol

Yorum bağlantısı
Berke Kaya

Yağ-filtre bakımıyla yakıt 1 litre düşmez. Bunun olması için aracın çok bakımsız olması gerekir ki zamanından önce bakım yapıyorum demişsiniz

Yorum bağlantısı
Murat Öngür
Berke Kaya yazdı:

Yağ-filtre bakımıyla yakıt 1 litre düşmez. Bunun olması için aracın çok bakımsız olması gerekir ki zamanından önce bakım yapıyorum demişsiniz

Eski mazot filtresi çok kötü piyasa malı bir filtreydi onun da etkisi var

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erdem Bozkurt

Bakımlardan sonra en çok farkettiren klima üflmesi ve rot balans etkisi...yakıtın düştüğünü hiç görmedim,özellikle hava filtresinin son haline tuttuğu pisliği incelerim,yağ hep simsiyah ,yakıtı fulleyip test etmek sanırım en doğru rakam...

Yorum bağlantısı
Murat Öngür
Tamer Topaç yazdı:

Yakıt filtresi sigortadır. 

evet aynen o zaman acil oldu bulamadık , şimdi filtron taktık iyi oldu. 2017 den beri kullanıyorum aracımı ilk kez 8,5 a kadar çıkmıştı en yoğun bayram trafiği gibi trafikte bile 7,2 yi geçmeyen araç 

Yorum bağlantısı
Ali Gök
Murat Öngür yazdı:

Eski mazot filtresi çok kötü piyasa malı bir filtreydi

bu filtrenizde kalite olarak düşük bir filtre filtronu ben son tercih takarım

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Öngür
(düzenlendi)
Mehmet Ozyurek yazdı:

Önceki yağ sahte olabilir.. :)

lqui moly di abi ama orj olduğundan eminim , yalnız şunu fark ettim ne kadar kaliteli yağ da olsa benim araca pek uymuyor L.M şimdiye kadar en iyi performans aldığım yağ motul , artık bırakmadan devam edeceğim.

Ali Gök yazdı:

bu filtrenizde kalite olarak düşük bir filtre filtronu ben son tercih takarım

Filtron Mann üretimi  . Yani mann bakın bir fiyatlarına filtron çok iyi bir filtre çoğu yetkili servis orj ekip man olarak kullanmaya başladı bosch ile beraber

tarihinde Murat Öngür tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Murat Öngür
Çağlar Bayur yazdı:

benim bakımlardan sonra tüketimim hep artmıştır

Bende tam tersi oluyor , özellikle mazot filtresi değiştiğinde ( iki bakımda bir değişiyor ) 

Yorum bağlantısı
Ali Gök

murat abi seni bakım yaptığına pişman hale getirecez az yakmadı de kurtul :D 

• Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Tolgahan Doğru
Murat Öngür yazdı:

lqui moly di abi ama orj olduğundan eminim , yalnız şunu fark ettim ne kadar kaliteli yağ da olsa benim araca pek uymuyor L.M şimdiye kadar en iyi performans aldığım yağ motul , artık bırakmadan devam edeceğim.

Filtron Mann üretimi  . Yani mann bakın bir fiyatlarına filtron çok iyi bir filtre çoğu yetkili servis orj ekip man olarak kullanmaya başladı bosch ile beraber

Filtron güzel seçim. Tüm filtre çeşitlerini kullandım hepsi kaliteliydi. 

Yorum bağlantısı
Murat Öngür
Ali Gök yazdı:

murat abi seni bakım yaptığına pişman hale getirecez az yakmadı de kurtul :D 

tamam :) eskisi gibi yakıyor :) ama şaka bir yana gerçekten araç fark ettiriyor bakım yaptırınca.

Yorum bağlantısı
Celal Aydın
Çağlar Bayur yazdı:

benim bakımlardan sonra tüketimim hep artmıştır

Tam da onu diyecektim ki abi sen yazmışsın. :D 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Çanakçı

Her bakımdan sonra işleyiş gayet güzel olur. Sonra her şey normale döner. Tamamen duygusal.

Yorum bağlantısı
Murat Öngür
Serkan Toker yazdı:

Mazot fitresini hiç değiştirmem yakıt hep aynı. :D 

mazot filtresi hiç değişmeden olur mu , araca zarar verirsiniz

Yorum bağlantısı
Serkan Toker
Murat Öngür yazdı:

mazot filtresi hiç değişmeden olur mu , araca zarar verirsiniz

Ne gibi bir zarar ? :) 

Yorum bağlantısı
Murat Öngür
Serkan Toker yazdı:

Ne gibi bir zarar ? :) 

bizim ülkedeki yakıtlar malum , filtre tıkandıkça araç çekişten düşer + tıkalı filtre yakıtı iyi süzemez ve enjektörlere pis yakıt girişi olur bu da enjektörlere zarar verir tıkayabilir  e buda baya bir zarar ve masraf 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Mazot filtresinin yakıt tüketimine etkisi olacğaını sanmıyorum ben.. 

Ben de iki bakımda bir değiştiririm.. 

Almanlar hava filtresini de ik ibakımda bir değişiyormuş

Yorum bağlantısı
Erhan Doruk

Bakım aralıklarım kısa süreli olduğundan hep test ediyorum , çok fazla bir yakıt düşüşü hissetmedim ama araç bakım yapılıp yıkandıktan sonra ilk zamanlar yolda daha kolay gidiyor gibi bir his oluyor.

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Murat Öngür yazdı:

Hava filresi KN filtre olduğundan değişmedi sadece hava tuttum

Kutu içi filtreye hava tutulmaz. Yıkanarak temizlenir.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...