İçeriğe Yönlendir

18 Mart 1915

Çağlar Bayur

Recommended Posts

Çağlar Bayur

Yaşamını bu topraklar için feda eden, Türkiye'nin tüm bölgelerinden akın akın gelen aralarında 15 yaşında çocukların da olduğu atalarımızın  borcu ödenmez, İzindeyiz...

• Beğen 25
  • Teşekkür 8
Yorum bağlantısı
Öner Kurukuz
(düzenlendi)

resized_07431-ef09a20fcanakkale.jpg

tarihinde Öner Kurukuz tarafından düzenlendi
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Aytac Sakal

Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere Tüm Şehit ve Gazilerimizden Allah Razi Olsun.

Emanetleri Emanetimizdir , Farkında olacağız.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Erdem Bozkurt

Nur içinde yatsınlar,insana nasip olmaz fedakarlık,kahramanlıklar gösterdiler..Allah razı olsun,kıymetini bilmek herdaim boynumuzun borcu olsun...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

15'lilerin bile savaşmak zorunda kaldığı bir dönem ve savaş.. 

Allah hepsinden razı olsun. Minnettarız. Emanetlerini korumaya çalışıyoruz. 

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Koray Demir

Gemilerde “jurnal” adı verilen bir seyir defteri bulunur. Gemi limandayken ya da seyir halindeyken yaşanan gelişmeler bu jurnal defterine kaydedilir. Geminin rotası, hızı, geldiği ve gideceği liman, vardiya değişimleri gibi bilgiler jurnale not edilir.

Gemi sığ sulardan ve önemli su yollarından geçerken de jurnal sürekli güncellenir.

Örneğin, Cebelitarık Boğazı geçilirken “03:00 Cebelitarık’a girildi” , “07:00 Cebelitarık geçildi” gibi saat belirtilerek yazılır.

Keza İstanbul Boğazı’ndan geçerken “08:00 İstanbul Boğazına girildi, 10:00 kavaklar geçildi, 11:00 hisar geçildi, 13:00 İstanbul Boğazı geçildi” gibi sürekli notlar jurnal edilir.

Lakin aynı gemiler Çanakkale Boğazı’na geldiklerinde jurnal defterine bunlar yazılmaz.

Çanakkale Boğazı seyri tamamlandığında jurnale “09:00 Çanakkale çıkıldı” yazılır;

ya da “15:00 Şehitler Abidesi 2 milden selamlandı” şeklinde not düşülür.

Çünkü herkes bilir ki bu dünyada her yer geçilir ama Çanakkale GEÇİLMEZ!

A1A3A555-B3C8-4003-824A-F36522A69DC2.jpeg

• Beğen 7
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

Allah hepsinden razı olsun... 

Şu an Eskişehir de yaşıyorum ama herkes bilir vasiyetim ya beni memleketim Elazığ / Maden e defnedin ya da ilerde yerleşmeyi düşündüğüm Çanakkale'de Gelibolu yarım adasında her hangi bir köye... Koyun koyuna yatabilsek onlarla..... 

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Koray Demir yazdı:

Gemilerde “jurnal” adı verilen bir seyir defteri bulunur. Gemi limandayken ya da seyir halindeyken yaşanan gelişmeler bu jurnal defterine kaydedilir. Geminin rotası, hızı, geldiği ve gideceği liman, vardiya değişimleri gibi bilgiler jurnale not edilir.

Gemi sığ sulardan ve önemli su yollarından geçerken de jurnal sürekli güncellenir.

Örneğin, Cebelitarık Boğazı geçilirken “03:00 Cebelitarık’a girildi” , “07:00 Cebelitarık geçildi” gibi saat belirtilerek yazılır.

Keza İstanbul Boğazı’ndan geçerken “08:00 İstanbul Boğazına girildi, 10:00 kavaklar geçildi, 11:00 hisar geçildi, 13:00 İstanbul Boğazı geçildi” gibi sürekli notlar jurnal edilir.

Lakin aynı gemiler Çanakkale Boğazı’na geldiklerinde jurnal defterine bunlar yazılmaz.

Çanakkale Boğazı seyri tamamlandığında jurnale “09:00 Çanakkale çıkıldı” yazılır;

ya da “15:00 Şehitler Abidesi 2 milden selamlandı” şeklinde not düşülür.

Çünkü herkes bilir ki bu dünyada her yer geçilir ama Çanakkale GEÇİLMEZ!

A1A3A555-B3C8-4003-824A-F36522A69DC2.jpeg

Yazmaya gelmiştim, elinize sağlık, yazmışsınız. 

• Beğen 3
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Hepsinden Allah razı olsun. Havada mermilerin çarpıştığı savaş...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Nihat Palolu

Dur yolcu, bilmeden gelip bastığın bu toprak bir devrin battığı yerdir.

Eğil de kulak ver, bu sessiz yığın bir vatan kalbinin attığı yerdir.

Destan yazan atalarımızın ruhları şad olsun.

• Beğen 2
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Allah hepsinden razı olsun, ne yapsak haklarını ödeyemeyiz, o yüzden emanetlerine sahip çıkmak lazım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Aytac Sakal

Destan Destan diyenler Atalarımıza Bakıp Kurtuluş Savaşını görsünler Çanakkaleyi Görsünler bize Onur miras bırakmışlar Hakları ödenmez unutmayacağız ve hep farkında olacağız.

Bu Topraklar Dünya Tarihini değiştirmiş iz bırakmış Doğu Batı Mücadelesinin Simgesi Topraklar Aklıma Fatih Sultan Mehmedin İstanbula girdiğinde Hektorun intikamını aldık demesi ve Agamemnon  geliyor.

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Bu gün Tusaş günün anlam ve önemine özel olarak, Anka-3 , Hürjet ve Tf-x/MMU prototiplerini halk ile paylaştı. 

FrcChD5XwA0Szt1.jpg

FrhNscSXoAEzSm1.jpg

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Hamit inan
Furkan Avcı yazdı:

Allah hepsinden razı olsun... 

Şu an Eskişehir de yaşıyorum ama herkes bilir vasiyetim ya beni memleketim Elazığ / Maden e defnedin ya da ilerde yerleşmeyi düşündüğüm Çanakkale'de Gelibolu yarım adasında her hangi bir köye... Koyun koyuna yatabilsek onlarla..... 

Çok uyanık adamsın Furkan. Sistemin açığını buldun, kişi sevdiği ile beraberdir deyip kaynayacaksin aradan :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...