İçeriğe Yönlendir

Motor Arıza Işığı

Emre KOCABIYIK

Recommended Posts

Emre KOCABIYIK

Herkese hayırlı günler, aracım  1.6 ecoboost motorlu focus 3. Aracımda motor arıza ışığı yanıyor, hata kodlarının görüntüsünü paylaştım. Yaklaşık 20.000 km önce sandık motor değişimi yaptım, turbo revize edildi, soğutma sistemi ve sensörler yenilendi, egzos üzerinde ki sensörler yeni değiştirildi fakat motor değişiminden önce de aynı hata kodları veriyordu, tüm donanımlar aktif olarak çalışıyor ama sistemde hata olduğunu yazıyor, daha önce bu şekilde arıza karşılaşanlar oldu mu, nasıl bir yol izlemem lazım 

DSC_2524.JPG

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
(düzenlendi)

ekranın sağındaki kod gaz kelebeği konum sensör arızası , ya da ilgili parçaya giden tesisat arızası

soldakilerin hepsi hata kodu mu veriyor?

tarihinde Çağlar Bayur tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Emre KOCABIYIK

Evet Çağlar Bey, sol ekranda ki arıza kayıtlarının hepsini veriyor

Yorum bağlantısı
Ü.Emre Kartal

Bütün modülleri resetleyin, motorla beraber değişen beyin vs varsa mutlaka yeniden kodlatın

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

böyle sayfa dolusu parçada arıza olmaz, ya tesisatta ya da beyinde sorun vardır, motor bu yüzden mi değişmişti? arıza kodları var diye?

Yorum bağlantısı
Emre KOCABIYIK
Ü.Emre Kartal yazdı:

Bütün modülleri resetleyin, motorla beraber değişen beyin vs varsa mutlaka yeniden kodlatın

Beyin orjinal, daha önce değişmemiş ancak motor değişimi yaparken beyinin bulunduğu konum gereği üzerinden su akıntı izleri vardı kontrol ettirmiştik içerisinde su girişi var mı diye 

Çağlar Bayur yazdı:

böyle sayfa dolusu parçada arıza olmaz, ya tesisatta ya da beyinde sorun vardır, motor bu yüzden mi değişmişti? arıza kodları var diye?

Malesef üst kapak açılıp revize edilmiş, sürekli hararet yükseliyordu, bende sıfır motor ile değişimi yaptım. Ancak motor değişiminden önce de bu arıza kodları vardı 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ömer Sarıgül

Akünüz ne durumda bu kadar yığınla arıza düşük voltaj kaynaklı da olabilir

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Çağlar Bayur yazdı:

zayıf akü diyorum.

Yorum bağlantısı
Emre KOCABIYIK
Ömer Sarıgül yazdı:

Akünüz ne durumda bu kadar yığınla arıza düşük voltaj kaynaklı da olabilir

Aküyü motor değişimi ile yeni almıştık, voktajını ölçmedim son zamanlarda 

Doğan Arşiray yazdı:

zayıf akü diyorum.

Doğan bey Aküyü yeni taktığımızda da bir süre sonra arıza kodları çıkmıştı 

Yorum bağlantısı
Ü.Emre Kartal
Emre KOCABIYIK yazdı:

bir süre sonra arıza kodları çıkmıştı 

Bir süre sonra ise aracın şarj sistemini kontrol etmek lazım

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...