İçeriğe Yönlendir

Kia Sephia 1994 Isınınca Çalışmıyor, Distribütör Soketi Söküp Takınca Düzeliyor

Kerem SALEPCİ

Recommended Posts

Kerem SALEPCİ

Merhaba, Kia Sephia 1994 1.5 gtx aracım soğukken çalışmasında hiç problem yok fakat ısınınca çalışmıyor. Mesela yolda giderken markette stop edince geri çalıştıramıyoruz. Yeni bir şey farkettik marşa basarken distribütör soketini çıkartıp takınca çalışıyor fakat bunu marşa basıyorken yapmak lazım. kesinlikle çalışmıyorken soketi söküp takınca hemen marş alıyor. Usta distribütör ısındığı için yapıyor dedi distribütör değiştirdik fakat hala aynı durumda. Sokette temassızlık olabilir diye soketi de değiştirdik fakat sorunu bir türlü çözemedik. Fikrinizi belirtirseniz sevinirim.

Soketin resmini ekliyorum;

434174056_WhatsAppGrsel2023-03-19saat17_21_37.jpg.9fa4d1a65324242e282ae8c66345dc57.jpg

• Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

distribütör ısınmaz, bobin ısınır, mantık yürütürek bulunması lazım garip bir arıza, bu soketteki tesisat  ile ortak şase kullanan bir yerede sorun olabilir? bu neyin soketi bu arada? bobin nerede bu motorda

Yorum bağlantısı
Kerem SALEPCİ
Çağlar Bayur yazdı:

distribütör ısınmaz, bobin ısınır, mantık yürütürek bulunması lazım garip bir arıza, bu soketteki tesisat  ile ortak şase kullanan bir yerede sorun olabilir? bu neyin soketi bu arada? bobin nerede bu motorda

Soketin ne işe yaradığını bilmiyorum fakat distirbütör üzerinde bulunuyor. belki bilgi aktarımı yapıyordur diye düşünüyorum. bobin ise kaputun sağ tarafında kalıyor motordan uzakta. arabanın yanında olmadığımdan çekemedim fotoğrafını. ustalar çok fazla şey değiştirerek denediler. Ankara üzerinde çoğu ustaya gösterdik fakat henüz sonuca varamadık. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu

Ben daha önce ilk xsaradamda bu dediğiniz soruna benzer bir sorun yaşadım ancak benim araç dizeldi baştan belirteyim dediğiniz gibi ilk marşta hiç sorun yoktu araçla bir yere gidiyorsun stop et markete gir çık araç çalışımıyordu. Yarım saat sonra gel çalışıyordu.

Pompa, krank sensörü, geri dönüş hortumları vak vak pompa hepsi çalışan arabadan sökülüp denendi fakat sonuç alamamıştık en son beyin değişimi ile çözüm bulunmuştu.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...