İçeriğe Yönlendir

Yaa Sabır

Adem Kazıl

Recommended Posts

Adem Kazıl

Son bir haftada trafikde ilginç olaylar yaşadım çıldırmamak elde değil 1 hafta önce sabah işe gitmek için aracımla yola çıktım ışıklarda önümde Hatay plakalı bi araba vardı (depremzede) ışık yeşile dönünce tam hareket edecekken önümdeki araba stop ettirir gibi oldu bozuldu herhalde dedim sola sinyal verdim oda aracından indi bana bakıyordu önemsemedim devam ettim neyse 1 km gittim gitmedim arkandan biri sellektör yapıyor kadının biri camdan kolunu çıkarmış dur diyor neyse sağa çektim durdum hayırdır ne oldu dedim  bana çarptın kaçtın dedi şok oldum sabah sabah belayı bulduk dedim, neyse ben size çarpmadım aracınız bozulduğunu düşündüm soldan çıktım gittim dedim kadın hayır çarptın diyor emniyete gidelim dedim sonra başladılar özür bile dilemiyorsun demeye başladılar çarpmadım ne özrü dedim geçmiş olsun size dedim gittim, kötü niyet sezdim bu olaydan,

bugünde yine sabah işe giderken connect arkadan vurdu ben tek onlar 5 kişi bişey yok helalleşelim dediler hayır tutanak tutucaz dedim fotoları çektik güvenli yere geçtik hayır tutanak tutmicam diyor senin aracında bişey yok olan bana oldu dedi bunun kararını sen veremezsin tutanak tutalım dedikçe oralı olmuyorlar bi connect daha geldi 5 kişide ondan indi ben tek onlar 10 kişi oldu hepsi bi yerden bastırıyor bunaldım aradım emniyeti trafik gelince polis memuru tutanağı tutacaksınız diyince mecbur kaldılar bişey yok dedikleri tampon durumu fotolarda tam belli olmuyor boya zımpara yapmış gibi matlaştı heryeri çatlak çatlak oldu alt ek çeşitli yerlerinden ezildi tampon arkasında ne olduğu belli değil henüz, sensörler çalışıyor ama otomatik parkı deneyemedim.

70C1CFCB-99EE-4627-850B-572D9A3F8203.jpeg

F53BDD88-C7B4-4F0E-BFBE-BF2DE72B3425.jpeg

25BC393B-A221-4181-AD1A-2FCE8FEABDFE.jpeg

3603C296-A5D0-497A-AC02-46EBEA0DDD9A.jpeg

F2EC0314-74B6-45B9-AD35-2EBF62882345.jpeg

AAE74557-A671-4C9F-A2C6-E732E5933D0E.jpeg

9807136A-E6DD-485D-A0F2-33F8515C4E8C.jpeg

A801CAB3-1F53-4552-95D2-027257B851B2.jpeg

B3FA0A95-97EA-4F90-A065-AED9694A2F83.jpeg

B8CC8199-3EED-46A7-9AF8-CB017251A906.jpeg

80014CBC-9B50-48CD-B0C2-6C294EBB6172.jpeg

• Beğen 1
  • Üzgün 2
Yorum bağlantısı
Koray Demir

Geçmiş olsun. Trafikte katil potansiyeli olan kişi sayısı bir hayli fazla temkinli ve soğukkanlı olmak lazım. 

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Erkut Uysal

Taraflar anlaşamadığı takdirde polis gelip rapor tutmuyormuydu ? Polis neden burada işi size bırakmış anlamadım...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Erkut Uysal yazdı:

Taraflar anlaşamadığı takdirde polis gelip rapor tutmuyormuydu ? Polis neden burada işi size bırakmış anlamadım...

Polis sadece yaralamalı, etki altında ya da ehliyetsiz kazalarda resmi rapor tutuyor.

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Erkut Uysal yazdı:

yaralanma ve devlet malına zarar verme yoksa polis gelmek zorunda değil diye biliyorum. 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Koray Demir
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

yaralanma ve devlet malına zarar verme yoksa polis gelmek zorunda değil diye biliyorum. 

Gelir. Alkollü veya akıl hastası sürücü hangi irade ile nasıl tutanak tutacak. Trafik sigortası yoksa da resmî ekip işlem yapar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Ek olarak taraflardan birisi resmi araç ise de polis tutanak tutuyor.

Geçmiş olsun trafik maalesef son zamanlarda bildiğim en kötü zamanında. Uzak durmak lazım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Erkut Uysal yazdı:

Taraflar anlaşmak zorunda değil. Ama tutanak tutmak zorunda. 

@Adem Kazılçok geçmiş olsun. 

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Koray Demir yazdı:

Gelir. Alkollü veya akıl hastası sürücü hangi irade ile nasıl tutanak tutacak. Trafik sigortası yoksa da resmî ekip işlem yapar.

tamam onlar da var :) yani demek istenen, normal şartlarda artniyetli anlaşmazsızlıklarda polis gelmiyor. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Sahın

Derin nefes alın, 20'ye kadar sayın, tekrar derin nefes alın. Burnunuzdan alıp ağzınızdan verin. Sakinleşmek için işe yarıyor. Diğer türlü ya başınız belaya girer, katil olursunuz ya da maktul. 

• Beğen 2
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Alptuğ Özcan

Geçmiş olsun.

Allah beterinden korusun.

Trafik kasap dolu. Ankara'da nelerle karşılaşıyorum günlük 25 km'lik mesafede bile.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Fatih Evcin
Sani Gerşon yazdı:

Polis sadece yaralamalı, etki altında ya da ehliyetsiz kazalarda resmi rapor tutuyor.

iki taraf anlaşamadığı zamanda polis gelip tutanak tutuyor.

En azından Bursa'da böyle 

Çok geçmiş olsun @Adem Kazıl

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Harun Özden

Geçmiş olsun. Trafikte vakit geçiren tüm arkadaşlara bol sabırlar dilerim. (özellikle iftara yakın saatlerde)

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Çalışkan
Adem Kazıl yazdı:

önümde Hatay plakalı bi araba vardı (depremzede) ışık yeşile dönünce tam hareket edecekken önümdeki araba stop ettirir gibi oldu bozuldu herhalde dedim sola sinyal verdim oda aracından indi bana bakıyordu önemsemedim devam ettim neyse 1 km gittim gitmedim arkandan biri sellektör yapıyor kadının biri camdan kolunu çıkarmış dur diyor neyse sağa çektim durdum hayırdır ne oldu dedim  bana çarptın kaçtın dedi şok oldum sabah sabah belayı bulduk dedim, neyse ben size çarpmadım aracınız bozulduğunu düşündüm soldan çıktım gittim dedim kadın hayır çarptın diyor emniyete gidelim dedim sonra başladılar özür bile dilemiyorsun demeye başladılar çarpmadım ne özrü dedim geçmiş olsun size dedim gittim, kötü niyet sezdim bu olaydan,

Ben de depremzedeliği ne zaman istismar ederler, suistimal ederler diye merak ediyordum. Başlamışlar bile.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Geçmiş olsun. Ya sabır deyin, başınıza bela almayın. 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Onur Doğan

Araç kamerası şart. Aldım taktım kafam rahat en azından bu tür olaylarda ispat edebilecek durumda oluyorsun. 

• Beğen 2
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Alptuğ Özcan
Onur Doğan yazdı:

Araç kamerası şart

4 seneye yakındır kullanıyorum araç kamerası. Geçen hafta değiştirdim. Eskisi sadece önü çekiyordu. Yeni kamera ön-arka.

Büyük şehirde şart oldu artık

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

tamam onlar da var :) yani demek istenen, normal şartlarda artniyetli anlaşmazsızlıklarda polis gelmiyor. 

Ben her türlü trafik kazasında ekip çağırıyorum. En fazla ceza yazarlar ki onu da şimdiye kadar hiç yazmadılar. Gelip raporu tutuyorlar. Diğer türlü olmuyor. Dün arkadaşa gidiyorum, koca  3 şeritli bulvarda adam traktör ile ota şeritten, üstelik arkaya bakan 4 tane açık projektör ile, daha da üstelik zikzak çizerek gidiyordu. Sollama yapacağım, adam sol şeridin yarısına kadar geliyor, hızı 30 falan, projektörler kör ediyor, umrunda bile değil. Aradım 112'yi, ihbar ettim. Buna bir şekilde çarpsan uğraşamazsın. 

Alptuğ Özcan yazdı:

Geçmiş olsun.

Allah beterinden korusun.

Trafik kasap dolu. Ankara'da nelerle karşılaşıyorum günlük 25 km'lik mesafede bile.

Günlük 120 km kadar çeviriyorum. Birde beni düşünelim. :D 

Alptuğ Özcan yazdı:

4 seneye yakındır kullanıyorum araç kamerası. Geçen hafta değiştirdim. Eskisi sadece önü çekiyordu. Yeni kamera ön-arka.

Büyük şehirde şart oldu artık

Kaza durumunda delilden sayıyorlar mı?

Yorum bağlantısı
Aydın Sert

Dün akşam bir acayipti trafikteki insanlar.

Sanki orucun ilk günü dün gibiydi.

Şuursuzca sürüyorlardı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Evcin

Ramazanda şuursuzca araç kullanmayı anlamıyorum. Dayanamıyorsak tutmamak gerekir, faydadan çok zararı olur.  

• Beğen 7
Yorum bağlantısı
Erkut Uysal
Sani Gerşon yazdı:

Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Mehmet Ozyurek yazdı:

Taraflar anlaşmak zorunda değil. Ama tutanak tutmak zorunda. 

@Adem Kazılçok geçmiş olsun. 

Başımdan geçen olayda 3 araçlı bir trafik kazasına karışmıştım...

2 arkamdaki araç duramadı, arkamdakine çarptı, arkamdaki araçta bana çarptı... 

Kaza yerinden geçen asayiş ekibine, trafik ekibi çağırın 3 araçlı kaza raporunu nasıl tutacağımı bilmiyorum dedim, trafik ekibi geldi...

Polis aranızda anlaşabilecekmisiniz yoksa ben mi tutanağı tutayım dedi... En mağdur ve haklı olduğum için '' ben kimse ile anlaşmıyorum tutanağı siz tutun '' dedim... 

Gayet güzel polis memuru tutanağı tuttu, hepimize alkol testi yaptı gitti...

Olayda 2019 yılında yaşandı... O zamandan bu zamana bir şeyler değişti ise bilemiyorum tabi... 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Erkut Uysal yazdı:

ben kimse ile anlaşmıyorum tutanağı siz tutun

anlaşamama durmu varsa trafik tutanak tutar, lakin genelde anlaşın yoksa hepnizie ceza yazarım kozunu kullanırlar

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...