İçeriğe Yönlendir

Yaris H4 çift devreli xenon far

Sıtkı Atasoy

Recommended Posts

Sıtkı Atasoy

hakılısın hocam odak noktası başa bela oldu bakalım orginal far gibi angel eyesli bi-xenon kitli bir far bulabilirsem komple onu alıcam artık yada başka bir çözümler düşünüyorum...

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Sıtkı Atasoy
(düzenlendi)

Arkadaslar sorunu çözdüm Yeni Toyota Yaris için Çift devrel,i veya normal tip xenon kitler olmuyor alayını denedim odaklanma noktası gerçekleşiyor...

Sorunu H4-3 xenon ampüllü motorlu sistem kullandım ve performans ve ışık lüksü mükemmel ve uzun ve kısada odaklanma noktası sorunuda kalktı... Herkese tavsiye ederim.... Önemli not 6000k öneririm ıslak hacimlerde 8000k ışığını yol emiyordu aydınlatmıyordu ama 6000k da ıslak yollarda görüş harika ...

tarihinde atasoy tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Sıtkı Atasoy

arkadaşlar Xenonlarımı uzun yoldada denedim... Sonuç Harika kısalar yanarken uzunları çaktığımda motorlu sistem olduğu için xenon ampül ileri geri oynama sonucu hem odak problemini ortadan kaldırıyor hemde zaten yanan xenon ampülünü geriye çekince sellektör yaptığımda helojen ampüldeki gibi anlık aydınlatma gerçekleşiyor.... Gündüzleri farlan yanmazken ise sellektör yaptığımızdaki sorunu ise çok kolay :) güzdüzleride hep farım açık gidiyorum :) bu problemide çözüyorum :)

Bu uyguladığım xenon görüntülerini yoldaki aydınlatmasını, duvara karşı aydınlatmasını en yakın zamanda paylaşacağım...

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Sıtkı Atasoy

Şşte motorlu H4 xenon kitimin resimleri baya zaman geçti ama ancak fırsatım oldu... Yorumlarınızı Beklerim... Farklı yerlerdeki resimlerinide ekleyeceğim...

Kısa

dsc01533ja9.jpg

Uzun

dsc01534so1.jpg

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
o ne demek ne işe yarar ki o istediğiniz resim

Far ayarları düzgün mü.. Ampuller doğru takılmışmı, ışık dağımı nasıl.. Odaklanma problemi var mı ?

Bu resimden, bu sorulara cevap bulmak mümkündür..

Yorum bağlantısı
Mustafa Avcı1679652575

11.jpg

mesela bu resimde projektörlü bir xenon sisteminin ışığı ne kadar homojen dağıtttığı ve oluşan çizgiden far ayarının ne kadr düzgün yapıldığını görüyoruz.resim bu yüzden istiyoruz

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
ve oluşan çizgiden far ayarının ne kadar düzgün yapıldığını görüyoruz.

Teşekkür ederim..

:)

Yorum bağlantısı
Mustafa Avcı1679652575
Teşekkür ederim..

:)

rica ederim abi yiğidi öldür hakkını yeme demişler

benim projede yardımlarınızıda bekliyorum :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
benim projede yardımlarınızıda bekliyorum:)

Elimizden gelen bişey olursa başımız üstüne..

Yorum bağlantısı
  • 9 ay sonra...
Yasin Öcal

arkadaslar resimleri dikkatlice inceledim ve bana göre h4-4 olan kitin uzunlarıda kısalarıda h4-3 tan daha iyi yalnız h4-4 olan model 8000k olduğundan ışığı kötü 6000k olsa daha da güzel olabilir,tabi resimler beni aldatmıyorsa, peki sizler ne düşünüyosunuz?

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş
arkadaslar resimleri dikkatlice inceledim ve bana göre h4-4 olan kitin uzunlarıda kısalarıda h4-3 tan daha iyi yalnız h4-4 olan model 8000k olduğundan ışığı kötü 6000k olsa daha da güzel olabilir,tabi resimler beni aldatmıyorsa, peki sizler ne düşünüyosunuz?

Ben bu başlıkta h4-4 kit resmi ya da ışık deseni göremedim ?

Yorum bağlantısı
Yasin Öcal
(düzenlendi)

arkadaslar sıtkı atasoy beyefendi hem h4-4 ün hemde h4-3 ün kısa ve uzun resimlerini daha öncr vermişti sizlerin h4-4 ve h4-3 uzunları ve kısaları hakkında yorum yapmanızı rica ediyorum yalnız h4-4 8000k h4-3 6000k ve de sanki h4-3 olan daha koyu renk bir asfaltta

h4-4 ün linki http://www.geceucusu.com/index.php?showt...art=0#entry6839

h4-3 ün linki http://www.geceucusu.com/index.php?showt...art=0#entry9025

tarihinde 23korg23 tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

Yol resminden net bir sonuç çıkarılması imkansızdır. Ancak duvar resminden yorum yapılabilir çünkü farın optiği de çok önemlidir.

H4-3 tabii ki H4-4'den daha iyidir çünkü odaklama sorunu biraz daha azdır.

Yorum bağlantısı
Yasin Öcal
(düzenlendi)

tesekkürler voltron, keske bi arkadasımız h4-3 ün 5 metreden duvar resimlerini koyabilse de karşılastırsak, atasoy h4-4 ün 5 metreden duvar resmini vermiş sağolsun

tarihinde 23korg23 tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sıtkı Atasoy
tesekkürler voltron, keske bi arkadasımız h4-3 ün 5 metreden duvar resimlerini koyabilse de karşılastırsak, atasoy h4-4 ün 5 metreden duvar resmini vermiş sağolsun

yarın akşam buraya h4-3 5 m duvar resimleri ekleyeceğim ozaman bir bakın bakalımmm

Yorum bağlantısı
Yasin Öcal

sıtkı bey ben ve benim gibi arkadaslara cok büyük iyilik yapmış olursunuz cünki ben bikac kişiye daha sordum h4-4 ün daha iyi oldugundan bahsettiler, eger 5mden h4-3 resimlerini koyarsanız kesin bir yargıya varmış olacağız tabiki en basta siz olmak üzere forumdaki arkadasların ve voltronun yardımlarıyla....

Yorum bağlantısı
Murat Şen
(düzenlendi)

resim telefondan çekildiği için böyle :) umarum işe yarar.. xenon tipi h4-3

4.jpg

tarihinde samsunlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Murat Şen

rica ederim :D

evet 6000 k ve kısaların resmini çektim. arzu ederseniz uzunların resmini çekip koymaya çalısırım :)

Yorum bağlantısı
Yasin Öcal

çok iyi olur ya samsunlu kardes, zaten sorun olan uzunlar aynı yerden resim cekebilirseniz sevinirim ,bi bakalım uzunlar nasıl...

Yorum bağlantısı
Murat Şen
evet 6000 k ve kısaların resmini çektim. arzu ederseniz uzunların resmini çekip koymaya çalısırım :)

çok iyi olur ya samsunlu kardes, zaten sorun olan uzunlar aynı yerden resim cekebilirseniz sevinirim ,bi bakalım uzunlar nasıl...

tamam çekip koyacağım ;)

Yorum bağlantısı
Sıtkı Atasoy

Sonunda Cyclone H4-3 6000k xenonlarımın duvar 5m duvar görüntüsü çekimler cep telefonundan biraz kötü ama değerli yorumlarınızı bekliyorum...umarım herkeste bir fikir oluşturmuştur...

Cyclone H4-3 6000k 5m duvara karşı kısalar

dsc02580mx3.jpg

Cyclone H4-3 6000k 5m duvara karşı uzunlar

dsc02581bx7.jpg

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...