İçeriğe Yönlendir

Led tipleri, teknik özellikleri ve bağlantı şekilleri

Mehmet Ozyurek

Recommended Posts

Kenan Özkan

Hocam saygılar, j kasa için DLR led aldım uyguladım ama hem dlr hatası hem de kısa hüzme hatası veriyor, 50w 10r paralel direnç atayım dedim, baktım 3 kablo girişi var 2 tanesi bir tarafta diğeri karşı tarafta kafam karıştı bağlantı şeması paylaşabilirmisiniz yada tarif ederseniz müteşekkir olurum..

Yorum bağlantısı
Oktay Toker

Şeması zor.

Şase,kontak açık drl ve park girişi olarak mevcuttur.Öncelikle şaseyi tespit ederek işleme başlamınız şart ve bu işlem sizin elinizdeki imkana baglı.

Yorum bağlantısı
Oktay Toker
(düzenlendi)

Korkacak bişi yok.

aklıma gelen Ampul zaten sökük olacak içinde 3 pin girişi var ikili yanyana olan park ve kontak açık drl tek olan genelde şasedir.Buna göre direnci deneyip arıza ışığı hangisinde sönerse işlemi düzgün bir baglantı ile sonlandırırsınız.

duyusu farkllı ise ona göre müdehale gerekir.

Dikkat edeceğiniz nokta şase yaptırmamanız.Kendiniz yapamam diyorsanız güvendiğiniz elektirkçi esas tavsiyemizdir.:good1: 

tarihinde Oktay Toker tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Kenan Özkan

burada sorun açıklanmış hocam dediğiniz gibi 2 nolu soket. (-) uç diğerleri de ışık şiddetine göre ayarlı pozisyonlar mış en kısa zamanda tekrardan deneyip sonucu paylaşıcam 

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Seçkin Öztürk

Çinden led getirttik yanlız balast yok. Daha önce aldığım ledler de balast vardı. Balast kullanmanın amacı nedir.? Kullanmadan montaj yapsam ne olur.?

Yorum bağlantısı
Mahmut Akbulut
6 saat önce, Seçkin Öztürk yazdı:

Çinden led getirttik yanlız balast yok. Daha önce aldığım ledler de balast vardı. Balast kullanmanın amacı nedir.? Kullanmadan montaj yapsam ne olur.?

Sabit akım için balast şart , balast olmadan ampulü çalıştırmayın yakarsınız ...

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
  • 2 yıl sonra...
Alaaddin Akkaya
On 23.01.2010 at 09:09, Selçuk Keleş yazdı:

Linklere ekledim, teşekkür ederim.

Merhaba 

Led hesaplama ile ilgili bir web site olduğunu görmedim.

Bu ürünler farklı voltaj ve miliamper aralığında çalışma frekanslarına sahiptir.

Üç Çeşit led vardır.

1 Power Led

2 Smd Led 

3 Cob Led

1 Adet  Power led 1 watt ışık vermektedir. 3.6 volt ile çalışır

SMD led ise PCB üzerine dizilidir. ekstra olarak üzerinde ekleme yapılamaz.

cob led ise en güçlü ışık gücüne ve lümen gücüne sahip led türüdür. 1 adet cob led 100w ışık vermektedir.

Led Çeşitlerine linkten göz atabilirsiniz.

https://ledtr.com/led-cesitleri/smd-cob-power

https://www.facebook.com/lledtrcom

1w power led.jpg

smd led.jpg

Cob Led.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 5 ay sonra...
Emre Kural
(düzenlendi)

Yanlışlıkla 35 watt led H8 yerine 55w h11 led sipariş ettim. Ne gibi sakıncaları olur

tarihinde Emre Kural tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş
18 saat önce, Emre Kural yazdı:

Yanlışlıkla 35 watt led H8 yerine 55w h11 led sipariş ettim. Ne gibi sakıncaları olur

35/55 W harcadıktan sonra led takmanın ne anlamı kaldı ? Fazla W fazla ısı demektir küçük reflektöre çok zarar verir. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...