İçeriğe Yönlendir

Yeni nesil bi-xenon farlar

Cüneyt Akyüz

Recommended Posts

Mehmet Özkan1679652583

Madem konu hortladı, bir soru da benden o zaman :)

Gen 5 balast ve D1S ampul hala pek kullanılmıyor??

Acaba butcher ın 2008 yılında yazdıkları hala geçerli mi?

Yorum bağlantısı
Muhammed Andı
Madem konu hortladı, bir soru da benden o zaman :D

Gen 5 balast ve D1S ampul hala pek kullanılmıyor??

Acaba butcher ın 2008 yılında yazdıkları hala geçerli mi?

su an rahatlikla gen5 d1s sistem bulabilirsin. ancak fiyat pahaliligindan dolayi cok tercih edilmiyor halen, o yuzden de varligini sorgulamadiginiz surece herkes satis listesine koymuyor internette. fiyati ucuzlasa; ilk ben alacagim! :) ama simdilik gen4'le devam...

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

D1S ve balastı nerdeyse 2005'den sonra üretimine başlanan her araçta var. D2S uzun süre önce bitti.

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Berk Güler

Siteye yeni üye oldum öncelikle herkeze merhaba..

Benim sormak istediğim konu, arkadaşımda skoda superb var. Bi-xenonların yanışı ve selektör yapışında diğer bi-xenonlu araçlara göre fark var gibi. selektör yaptığında flaş patlamış etkisi veriyor sanki. aynı durum bmw 520 lerde de söz konusu benim gördüğüm. bu 2 araçlarda kullanılan ampul değerlerini bilen var mıdır acaba bunu sorucaktım. şimdiden teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Muhammed Andı

o olay ampülle alakalı değil, mercekle alakalı. merceğin perde hızı buna neden oluyor. hemen hemen bütün bi-xenon merceklerde bu durum olur ancak kimisinde mercek perdesi daha hızlı, kimisinde daha yavaş çalıştığı için biraz aralarında fark olması normal. ve bu konudaki en hızlılarda biri(belki de en hızlısı) hella bi-xenon merceklerdir. yok eğer, farlar yanmazken sellektörden bahsediyorsan, o da d1s modülünden kaynaklı.

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

o olay ampülle alakalı değil, mercekle alakalı. merceğin perde hızı buna neden oluyor. hemen hemen bütün bi-xenon merceklerde bu durum olur ancak kimisinde mercek perdesi daha hızlı, kimisinde daha yavaş çalıştığı için biraz aralarında fark olması normal. ve bu konudaki en hızlılarda biri(belki de en hızlısı) hella bi-xenon merceklerdir. yok eğer, farlar yanmazken sellektörden bahsediyorsan, o da d1s modülünden kaynaklı.

+1

Katalogdan gördüğüm kadarıyla Hella.

Yorum bağlantısı
Berk Güler

Anladım ama ışığında şiddetli olması lazım selektörde o etkiyi verebilmesi için. sizin önerebileceğiniz bi ampul var mı, bmw mercedes gibi araçlarda kullanılanlardan.. Benim meganımda da var bi-xenon ama onlar kadar sağlıklı ışık verdiğini düşünmüyorum. acaba onların ampulleri benimkine uyum sağlar mı ?

Yorum bağlantısı
Muhammed Andı

oem xenon ampuller genelde aynı şiddettedir, 3200 lumen. o araçlarda da sizin araçlarda da kullanılan ampuller, oemse eğer, 3200 lumen gücündedir. sizdeki ampuller nedir bilemem ama söylediğiniz araçlardaki ampüller osram yahut philips markadır genelde. birkaç oem marka daha var ancak kullanılan genel markalar bu ikisi.

uyum konusu da modelle alakalı. markası ne olursa olsun modeli ayni olan ampuller birbirlerine uyumludurlar. modelden kastım, d1s, d2s gibi.

Yorum bağlantısı
Turgut Oturmaz

+1

Katalogdan gördüğüm kadarıyla Hella.

Ben boşuna "Hella, Hella" demiyorum. :)

Yorum bağlantısı
  • 4 ay sonra...
Murat Hocaoğlu

bende bir soru sorayım konu bulmuşken hella yeni nesil mercek için d1s gen 5balast alıcam fakat bosh mu hella mı kararsızım?

Yorum bağlantısı
Mahmut Akbulut

bende bir soru sorayım konu bulmuşken hella yeni nesil mercek için d1s gen 5balast alıcam fakat bosh mu hella mı kararsızım?

Her ikiside üstün Alman teknolojisi ile üretilmiş ürünler,biri diğerinden çok farklı değil,en bariz fark hella nın boyutları bosch a göre daha küçük o kadar :good1:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

Sorunu aracınla ilgili konuda sorar mısın lütfen, bazen boyut vb. şeyler araca göre farkedebiliyor.

Yorum bağlantısı
Murat Hocaoğlu

Sorunu aracınla ilgili konuda sorar mısın lütfen, bazen boyut vb. şeyler araca göre farkedebiliyor.

tabiki ben balast konusu diye buraya yazmıştım

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...