İçeriğe Yönlendir

Ford Connect Ledli gündüz farı

Vedat Şahin

Recommended Posts

Oktay Toker

anahtardan kastım bu far üstü ledleri eger adı gibi kullanılacaksa diger aydınlatma birimlerinden farklı oldugu için koymanı tavsiye ettim.başka amaç içinde kullanılacaksa karar sizin zaten.

Yorum bağlantısı
Mehmet Can 2

teşekkür ederim haklısınız gündüz farı diye tabir ediliyo ama vaktim yoktu ama ekleyceğim elektrik akımı ve ışık yeterli telefon ile çektim fotoları biraz kalitesiz olduteşekkür ederim ama böylede güzel değil mi olmaz ise bir anahtar koyarımgarip olması şöyle ledli şerit ebad olarak biraz kalın silikonlu, kaput kapatılınca biraz kapatıyo gece sıkıntı yok ama gündüz fazla belli olmuyo yeni fotoğraflarını ekleyeceğim ama farları açmak gibi bi niyetim yokburası ilçe olunca pek sıkıntı olmaz zaten başka bir arkadaş yapmış bu ne kardeşim demiş park lambası demiş onun bile hoşuna gitti diyo şehir dışında olabilir

Yorum bağlantısı
Oktay Toker
(düzenlendi)
teşekkür ederim haklısınız gündüz farı diye tabir ediliyo ama vaktim yoktu ama ekleyceğim elektrik akımı ve ışık yeterli telefon ile çektim fotoları biraz kalitesiz olduteşekkür ederim ama böylede güzel değil mi olmaz ise bir anahtar koyarımgarip olması şöyle ledli şerit ebad olarak biraz kalın silikonlu, kaput kapatılınca biraz kapatıyo gece sıkıntı yok ama gündüz fazla belli olmuyo yeni fotoğraflarını ekleyeceğim ama farları açmak gibi bi niyetim yokburası ilçe olunca pek sıkıntı olmaz zaten başka bir arkadaş yapmış bu ne kardeşim demiş park lambası demiş onun bile hoşuna gitti diyo şehir dışında olabilir

çok yukarda kaldıoysa evet kaput engellemiş olabilir.güzelligi bence ikinci planda olmalı.işlevselligini düşünerek hem güzelligi hem işlevselligi aynı anda çıkacaktır ortaya.

leddli ışıklandırma far üstlerinde altında hoş olabilir ama azda olsa gece kullanıldıgında far camı ışıgı kırıyor ve olumsuz etkiler oluşturuyyor buna çok rastladım.daha iyi bir tasarım için vakit ve nakit şart bu tarz uygulamalar hoş olsada amacını taşımıyor.sadece göze hitap ediyor.beyaz ampul fardada sistede güzel duruyor bunda tereddüt yok.en yüksek k degerlerindede normal havada çok ışık veriyor buda şüphe götürmez gerçek.ama çevredeki kullanıcılara zarar veriyor. ihtiyacın oldugu anda işe yaramadıktan sonra bu güzellik benim neyime yaracakki.fuarda sergilenmeyecek..yagmurda siste önümü aydınlatacak olması daha önemli.

yazdıklarım sadece düşüncedir size yönelik degildir.

tarihinde Oktay Toker tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Can 2

teşekkür ederim haklısınız gündüz farı diye tabir ediliyo ama vaktim yoktu ama ekleyceğim elektrik akımı ve ışık yeterli telefon ile çektim fotoları biraz kalitesizteşekkür ederim ama böylede güzel değil mi ama farlarımı açmaya hiç niyetim yok

Yorum bağlantısı
Oktay Toker
teşekkür ederim haklısınız gündüz farı diye tabir ediliyo ama vaktim yoktu ama ekleyceğim elektrik akımı ve ışık yeterli telefon ile çektim fotoları biraz kalitesizteşekkür ederim ama böylede güzel değil mi ama farlarımı açmaya hiç niyetim yok

farsız kullanımdada azda olsa yeterli olucaktır.başta degerlendirmemi yapmıştım hoş duruyor.

Yorum bağlantısı
Mehmet Can 2

teşekkürler oktay bey sırada arabanın altına yapacağımneyse ben güzel bişey yaptığıma inanıyorum hoş duruyor bu kişiden kişiye değişir tabiki

Yorum bağlantısı
Oktay Toker
teşekkürler oktay bey sırada arabanın altına yapacağımneyse ben güzel bişey yaptığıma inanıyorum hoş duruyor bu kişiden kişiye değişir tabiki

buna saygı duyuyorum.

diger çalışmalarınıda merakla bekliyorum.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Ben hala bu tip uygulamaları beğenmiyorum.. İlla yapılacaksa da sadece farın altında olmalıydı kanatindeyim...

Yorum bağlantısı
Mehmet Can 2

amacım hem far kaşı olsun hemde gündüz farı olsun istedim ben daha güzel yorumlar bekliyordum vedat şahin yapmış sadece üstüne çok da verimli olmamış ama yorumlar başarılı anlam veremedim

Yorum bağlantısı

Mehmet bey kardeşim.Vedat'ın yaptığındaki tarihe bi bakıver.Şlk çıktığında gözler aşina değildi ve yorumlarda bu nedenle pozitifti ancak şimdiki zamanda bırak araçları adamlar traktöre bile yapıyor ve gözler doydu.bu nedenle yorumlar fark gösteriyor.Ayrıca forum bünyesinde daha karizmatik çalışmalara imza atılınca bu tip uygulamalar sönük kalıyor.uzun zamandaır farlarla haşır neşirim ve bende seninki gibi uygulama yapmıştım benimde gözümde çok güzeldi ancak bir süre sonra garip garip şekiller verilmiş yollarda nice araçlar görünce sökmüştüm.Kişisel bir yaklaşım değil yaptığın işe yazılan yorumlar.

Eğer sen beğeniyorsan mesele yoktur.Yapılanlar kendimiz için,başkaları için değil..

Yorum bağlantısı
Mehmet Can 2

işte ben uzun zamandır haşır neşir değilim daha yeniyim farkımız bu o safhaya gelince elbet senin düşüncelerine ortak olurum :)

Yorum bağlantısı
Mustafa Bağseven

Plaka aydınlatman çok güzel.Aynı benimki gibi..

Gündüz farını ise bence sadece far altına yapmalıydın.

Geçenlerde ATM de para çekerken bi connect durdu.Adam farın altını üstünü komple ledle çevirmiş.Bi de 2 farın ortasındaki ızgarayı ledle donatmış.Aman Allahım! dedim görünce.

Afyon'un çay diye bi ilçesi var belki bilenler bilir.Orada kamyoncuların konakladıgı bi yer var.Gece gündüz sürekli kamyonlar park halinde bekler.

Umarım yolunuz düşerde orayı bi görürsünüz.Kamyoncular bu led işini öyle abartmışki adamlar neler neler yapmışlar.Mavi gündüz farı,kırmızı gündüz farı daha neler neler var.

Araçlara yapılan bu led işini netten sürekli takip ediyorum.Dünyada 2 ülke otomobillere yapılan bu led işinin bana göre cılkını çıkarmış durumda.

Biri TR,digeri ise Japonya.

Yorum bağlantısı
Enes Akgün
Plaka aydınlatman çok güzel.Aynı benimki gibi..

Gündüz farını ise bence sadece far altına yapmalıydın.

Geçenlerde ATM de para çekerken bi connect durdu.Adam farın altını üstünü komple ledle çevirmiş.Bi de 2 farın ortasındaki ızgarayı ledle donatmış.Aman Allahım! dedim görünce.

Afyon'un çay diye bi ilçesi var belki bilenler bilir.Orada kamyoncuların konakladıgı bi yer var.Gece gündüz sürekli kamyonlar park halinde bekler.

Umarım yolunuz düşerde orayı bi görürsünüz.Kamyoncular bu led işini öyle abartmışki adamlar neler neler yapmışlar.Mavi gündüz farı,kırmızı gündüz farı daha neler neler var.

Araçlara yapılan bu led işini netten sürekli takip ediyorum.Dünyada 2 ülke otomobillere yapılan bu led işinin bana göre cılkını çıkarmış durumda.

Biri TR,digeri ise Japonya.

+28

Şlk bizim arabaya yaptırdığımızda çık hoşuma gidiyordu. Ama artık şimdi herkes panjura, arabanın alt tarafına falan yapıyor. Işık homojen olarak dağılsa güzel olabilir ama ledler tane tane gözükünce hoş durmuyor..

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Uğur Kamil
(düzenlendi)

Bunlarda benden, park lambası olarak kullanıyorum...

s9n1.jpg

s9tn.jpg

s4v8.jpg

thb2.jpg

tarihinde Uğur Kamil tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Uğur Kamil
(düzenlendi)

Sanırım kısaltmışsın led boyutunu.Tekrar iyi günlerde kullan. :good1:

Öyle yaptım Toplam 6 led'ler ve mümkün oldugunca köşeye koydum ve en köşedeki 2 led'i hafif çamurluğa baktırdımki 4. Resimdeki gibi bi görüntü olsun(çamurluk ile kaput arasındanda az ışık yapsın) Hem farklı hemde hoş bi görüntü oldu.

tarihinde Uğur Kamil tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Doğukan D. Şenkal

bence çok hoş olmuş. bende bu şerit ledlerin farlara çekilmesini sevmeyenlerdneim ama siz fara doğru bağlamışsınız sanki bir ışık tüpü vamrış gibi duruyor gerçekten çok çok hoşuma gitti güle güle kullanın pratik ve görselliği yüksek bir çalışma bence :)

Yorum bağlantısı
Uğur Kamil

bence çok hoş olmuş. bende bu şerit ledlerin farlara çekilmesini sevmeyenlerdneim ama siz fara doğru bağlamışsınız sanki bir ışık tüpü vamrış gibi duruyor gerçekten çok çok hoşuma gitti güle güle kullanın pratik ve görselliği yüksek bir çalışma bence :)

Bende normalde böyle uygulanan şerit ledleri sevmiyorum ama mecbur kalınca en yakıştıgı şekli bulmaya çalıştım.

3 farklı şekilde denedim, ençok bu hoşuma gitti. Gece çok hoş görünüyor.

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Mahmut Akbulut

Blackline nım da eksik uygulamalardan bir tanesi olan gündüz farlarını da halletmiş bulunuyorum.Standart DRL çalışma prensibi ile çalışmakta araç çalıştığında devreye giriyor ve parkları açtığımda kısılıyor.Umarım beğenirsiniz..

20130401122356.jpg

20130401121853.jpg

20130401122333.jpg

20130401121904.jpg

20130401122147.jpg

20130401121939.jpg

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Oktay Toker
(düzenlendi)

Eline sağlık. :good1:

Tampona işlem yaptıgın için hizalama için çok uğraşmışsın belli.Mercek şapkası kullanmışsın hazır olan bişi değil ne kullandın gayet güzel olmuş.İzalasyon bakımından çok iyi seçenek.Ben sevdim.

Farlarda güzel olmuş.Sinyal ledlenmi.Ben kaçırdım mı bu konuları.

tarihinde Oktay Toker tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mahmut Akbulut

Teşekkür ederim abi beğendiğine sevindim :good1: Hizalama ve işaretleme için lazer nivo kullandım,lens etrafında görülen çerçeve geri vites sensörlerindekine çok benzer bir ürün...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...