İçeriğe Yönlendir

Yeni Touareg farı

Musa Can Koca

Recommended Posts

Musa Can Koca

Bugün yeni daha doğrusu makyajlı bir Touareg görüdüm farını inceledim tek mercek vardı. Yanındada sinyal reflektörünü,Çoğu lüks sınıf araçda bi-xenon mercek olmasına rağmen uzun far tasıda bulunuyor ben ilk defa oem tek mercekli bir far ile karşılaşdım,bilenler örnekleri artırabilir varsa.

Bir önceki kasada mercekli fara sahip olan Touareg de uzun için ayrı reflektör vardı,bunda neden yok anlamadım,netde aradığımda birkaç tane hem mercekli hemde uzun far tası olan makyajlı kasa farı gördüm,ancak Türkiyede varmıdır bilmiyorum yoksa bile böyle birşey opsiyonel olabilir mi?

Makyajlı Touareg de sanırım gündüz farıda yok

kullandıkları mercekler umarım Hella bi-xenon mercek değildir,sanırım artık soğdum Hella bi-xenondan içinin parlak olmayışı nedeniyle,neden parlak değil onuda bilmiyorum,bilen varsa söylerse sevinirim.

post-2483-1238595363_thumb.jpg

Yorum bağlantısı
Sercan Keklik

çok var bu tarz tek projektörlü araç..

audi-a4-led-daytime-09-02-08.jpg

en basiti audi a4 artık teknolojı buna dönüyor cünkü tek mercekle hem uzun hem kısa farlarımızı (Bixenon) kullandıgımız ıcın gerısı ıse yaramıyor.. Aslında uyarı amaçlı sarı yanması tabıkıde güzel bısı bence fakat teknolojının önüne gecıp kara cahıllık yapmadıklarna göre almanların bı bıldıgı var demektır dıye düşünüyorum :)

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

Touareg'in mercekleri D1S valeo. Makyajlısının farını katalogda bulamadım ama o da muhtemelen öyledir. Önceki kasada kısa ve uzunun ikisi de mercekliydi. Valeo güncel modellerde uzun için ayrı reflektör kullanmayıp bir mercekte hem kısa hem de uzun farı kullanıyor. Passat ta bu şekilde.

Peki sellektör nasıl oluyor diyeceksiniz. ECE normlarına göre uzun farın yeterli ışığı verebilmesi için 4 sn. kadar izni var, 5. jenerasyon balast ve D1S ampul de bu süre içinde yeterli ışığı sağlayabiliyor. Unutmayalım ki, halojen ampullerin de belli bir ısınma süresi vardır anında yanıp ışık vermezler.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Musa Can Koca

Valeo'nun bi-xenon merceğinin olduğunu bilmiyordum,hatta hiç görmedim demek henüz piyasaya düşmedi,Hella ve Bosch markada bliyordum,Hella'nınkinin için parlak değil,Boschunda motor kısmı biraz karışık.Merak etdim Valeo Bi-xenonlar nasıl.

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş
Valeo'nun bi-xenon merceğinin olduğunu bilmiyordum,hatta hiç görmedim demek henüz piyasaya düşmedi,Hella ve Bosch markada bliyordum,Hella'nınkinin için parlak değil,Boschunda motor kısmı biraz karışık.Merak etdim Valeo Bi-xenonlar nasıl.

http://www.geceucusu.com/index.php?s=&am...ost&p=17951

http://www.geceucusu.com/index.php?showtopic=970

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...