İçeriğe Yönlendir

VW Golf 6 (2009-2012) için xenon

Sina Güran

Recommended Posts

Samet Daş

hoşgeldiniz. Resmi yazınızı yazarken tam editöre geç moduna alınca en altta açılan dosya yükleme kısmından yükleyebilirsiniz. yada başka bir yere yüklediğiniz resmin (web sitesi) linkini direkt yapıştır yaparsanız cevap kısmına sorununuzun çaresini bulmuş olacaksınız.

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş
selam üstadlar ben forumu uzun zamandan beridir takip etmek idim ama üyelik bugüne nasipmiş bende golf6 araç var halofen olan farlarımı kompe bixenon mercekli farla değiştirdim ama bir sorunum var d2s ampül kullandım arkasında ampulu sabitleyecek teller var onunla sabitliyorum ama sanki ampul tam oturmuyor geldi bana odak sorunu yaşıyorum resim yüklemek istedim oda olmadı bana nasıl yardımı olabilirsiniz aaba şimdiden tşk

Açtığınız konu ilgili konuyla birleştirildi.

Sorunun nedeni belli her ne kadar D2S ile D1S odakları aynı olsa da düzgün tutturulmayınca sorun oluşur, aslında D1S kullanılması gerekirdi , neden D1S kullanılmadı ?

Yorum bağlantısı
Murat Bali

üstad dediğim gibi farlar çin malı büyük olasılıkla d1s denemeye çalıştım ama o yuvaya hiç olmadı arkasındaki küçük parçdan dolayı bende kendi kanaatimce d2s dedim yoksa tabiki siz nasıl yönlendirecekseniz ona göre hareket ederim. Nihayetinde işi siz biliyorsunuz

Yorum bağlantısı
Mahmut Akbulut

üstad dediğim gibi farlar çin malı büyük olasılıkla d1s denemeye çalıştım ama o yuvaya hiç olmadı arkasındaki küçük parçdan dolayı bende kendi kanaatimce d2s dedim yoksa tabiki siz nasıl yönlendirecekseniz ona göre hareket ederim. Nihayetinde işi siz biliyorsunuz

Resim eklerseniz daha fazla faydamız olur size :good1:

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

Çin malı bi-xenon far değil sanırım angel türü bir far bu. Mahmut'un dediği gibi farın fotoğrafı olması lazım. Tahminim doğruysa zaten d1s ya da d2s tipi ampul o fara uyumlu değil, halojen far çünkü.

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Yunus Özdemir1679652594
(düzenlendi)

Merhabalar;

2009 model Golf VI aldim fakat ön sag farda sikinti var degistirmem gerek.Dedistirmisken orjinal mercekli xenon takmak istiyorum.

BCM Modülü 1K0 937 084 B Tarih : 23.05.2009

Bu module uygulayabilir miyim? Ön ve daha sonra arka stoplari led yapicam,ayak aydinlatma,ayna alti aydınlatma filan.Fakat gerekli bilgiyi bulamadim?

tarihinde Yunus Özdemir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Yunus Özdemir1679652594

Bir de BCM Modülü 1K0 937 084 B'yi değiştirmeden sonu 87 ile biten modüle uyarlanabilir mi?

Uyarlanamiyorsa satın alabilecegim yerler neresi ve cikmacilarda bulunur mu?

Yorum bağlantısı
Musa Can Koca

Ne kadar ekmek o kadar köfte:) Ben kaliteli ve uzun ömürlü olacağını hiç tahmin etmiyorum, Sonar, FK, Jun-yan vb. bu tip farlar hiçbir zaman kullanıcıyı tatmin etmedi, görsellikden bir adım öteye geçmediler, ya ledleri patladı , göz kırpdı ya da yolu göstermiyordu ya da hepsi.

Kobay kullanıcılar bu yeni tipleri kullandıkça 3-5 seneye anlarız bunlarıda :unknw: Yinede pek ihtimal vermiyorum kaliteli olacağına...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

Kısa mercek tipi H7 imiş. Balast vs. dahil değil. Şu durumda arıza ışığı yakmaması burda yapılacak elektrik bağlantısı ile mümkün olabilir ?

Yorum bağlantısı
Sina Güran
(düzenlendi)

Uzun süre önce açtığım konunun halen güncel olmasından dolayı memnun oldum. :)

Bu konuyu açtığım zamanlar araç yeni olduğu için xenon a terfi etmek bir macera idi ancak artık değil gibi gözüküyor ve bende de kaşıntılar oluştu. :)

Konu hakkında aramızdaki bazı arkadaşlar çok güzel çalışmalar yapmışlar. Araçta sıkıntı çıkarmayan, orjinal xenon farlar, hella balast gibi (fiyatı uygun olmasından çok sorunsuz ürün) olarak neler alınabilir?

tarihinde Sina Güran tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Yunus Özdemir1679652594
Musa Can Koca

1 çift d1s ampül , 1 çift Hella GEN5 ballast golf için olanı(mercedes için olanı olmayabilir), 1 çift ampül tutucu(ampülü merceğin arkasına sabitlemek için) 1 çift Hella afs modülü.

Sonrasında bağlantı için dönüştürücüler , araca tanıtılması vs vs... Modül araca tanıtılması takılması vs konusunda Ender elektonik de bu tip parçalar oluyor onlarla irtibata geçebilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Yunus Özdemir1679652594

Tesekkuler ampul tutuculari buldum,balastlari cikma alabilecegim arkadas veya tel numarasi var midir?

Yorum bağlantısı
Mahmut Akbulut
Tesekkuler ampul tutuculari buldum,balastlari cikma alabilecegim arkadas veya tel numarasi var midir?

Sahibinden.com da oem balast satışı yapılıyor...

Yorum bağlantısı
Sina Güran

Parçaları teker teker toparlamak bana riskli geliyor.

Birde Xenonlar için artık yükseklik ayarı zorunlu hale gelmiş...

Yorum bağlantısı
Sina Güran
yalanmı söylüyoruz biz ? http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-yedek-parca-otomobil-arazi-araci-golf-6-bi-xenon-led-far-seti-r20-gti-serisi-yenii-urun-118561691/detay evet doğru muayenede orjinal farlar takılacak uğraşmadan gönderdiğim linkdeki ürünü alırsınız tak çalıştır yaparsınız h7 değil bi-xenon hemde ballastı vs dahil arıza yakmaz yada ; http://www.aliexpress.com/item/VW-Golf-6-MK6-Tiguan-Octavia-BCM-1K0-937-087-Q/512357163.html gen 5 http://www.aliexpress.com/item/brand-new-OEM-HELLA-D1-ballast-5DV-009/697853107.html tutucu http://www.aliexpress.com/item/ORIGINAL-HELLA-BULB-HOLDER-D1S-D2S-D3S-D4S/602122890.html afs satılık bulamadım burda detaylıca inceleyebilirsiniz nasıl yapıldığını sayfayı yaklaştırmak gerekli

Yurt dışından ürün getirmek ucuza mal oluyor ancak gümrükte sıkıntı duymaktan şahsım adına sıkıldım açıkçası. Hevesi olan kişiler tabi ki deneyebilir, tecrübe de olur...

Sahibinden ilanı olan kişi farları vermiyor dimi resimdeki gibi? Yani içindekiler demiş ve parçaları sıralamış, xenon için gerekenler vs, sıralanan parçaların içinde farlar yok???

Yorum bağlantısı
Yunus Özdemir1679652594
(düzenlendi)

Hella Gen5 balastlarda sari ve beyaz etiket olarak iki tür mü mevcut? Farkı nedir?

Yorum bağlantısı
Yunus Özdemir1679652594
(düzenlendi)

Golf için Far Tesviye Sensörünün kodunu bilen var mı?

Yorum bağlantısı
  • 4 ay sonra...
Metin Akbal1679652606

28062012305.jpg28062012306.jpg29062012314.jpg29062012315.jpg29062012316.jpg29062012318.jpg

bu angel'ları yapıştırmak için ne gerekiyor yardımlarınızı bekliyorum ?

Merhaba birşey sormak istiyorum. Acaba farları nasıl açtınız ısıtarak keserek? Kolay açılıyor mu?

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Fatih Tulum
(düzenlendi)

Bugün ilk kez 2009 model golf 6 aracıma orjinal çıkma hella bi xenon farlar ile yine orjinal hella marka balastlar ve osram anpüller taktım. Farları çalıştırdığım zaman normal olarak problemsiz çalışıyor.Ancak kontağı çevirip motoru çalıştırdığım zaman her iki far da kırpışmaya başlıyor. Biraz araştırdım balastların veya ampüllerin ömrünün bitmiş olabileceği söylenmiş fakat ortada herhangi bir bozukluk olsa motor çalışmadığı zaman da aynı sorunu tekrarlaması gerekmez mi ? Bu konuda bilgili arkadaşlar yardımcı olurlarsa çok sevinirim.

tarihinde Fatih Tulum tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ahmet Ayvaz

Her iki ampül veya balastın aynı anda bozulma ihtimali yok gibi bir şey. Voltajı ölçtürdünüz mü, dalgalanma var mı?

Şase bağlantısı gevşediyse Araba çalışırken titreşimden kablo bir deyip bir deymiyorsa kırpışmada yapabilir.şase bağlantısı oksitlenmiş olabilir.

Yorum bağlantısı
Fatih Tulum

Voltaj derken akü voltajını kastediyorsunuz sanırım. Bugün ölçtürdüm hiçbir eksiklik çıkmadı. Isparta sanayisinde dolaştım bugün aracın tesisatından anlayan bir tane elektrikçi çıkmadı. Sanırım yetkili servise gitmek zorunda kalacağım bir çözüm bulamazsam. :(

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...