İçeriğe Yönlendir

4300K 6000K 8000K - Hangisi daha iyi ?

Selçuk Keleş

Recommended Posts

Hüseyin Matur

Bende kısa süre sonra 8000k ampülden 4300 k'ya geçeceğim. Farkı merak ediyorum.

Sizin farlarınızdaki ışığın toplanması ampülden dolayı olabilir.

Yorum bağlantısı
Güven Özer

Ampul değişiminden sonra oldu toplanma.Yağmurda daha iyi olcağını düşünüyorum.Bekliyorum yağmurda denemek için ama şu anda memnuniyetle memnuniyetsizlik arasındayım.6000 k daha uzun ve daha geniş alan aydınlatıyordu sanki.Bi süre daha kullanalım bakalım.Takarsanız bende sizin görüşlerinizi bekleyiyorum.

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

Sadece kelvin değişmiş olsaydı "eskiden daha maviydi şimdi daha sarı aydınlatıyor" diyecektin.

Bu sorunu sadece kelvin değeri ile orantılamak yanlış. Aldığın yeni ampulün lümen değeri yani gücü, odağının ne derece iyi oturduğu gibi bir sürü kalite faktörü var ve muhtemelen sorun bunlardan birinden kaynaklanıyor. Bunları anlamanın tek yolu ölçüm cihazları kullanmak.

Yorum bağlantısı
Güven Özer

Teşekkürler olmadı eski ampule döneceğim.Aslında daha öncede alış veriş yaptığım güvenilir bi yerden aldım.Üstelikte epey bekledim kalitli olması için.

Yorum bağlantısı
Hüseyin Matur
(düzenlendi)

Bu pazar yeni ampüllerimi taktım. 8000k ile 4300k arasındaki fark bariz ortada. 4300k'nın performansı oldukça yüksek. Gözleri hiç yormuyor. 8000k gözlerimi oldukça yoruyormuş şimdi anladım.

tarihinde H tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Oktay Toker
Bu pazar yeni ampüllerimi taktım. 8000k ile 4300k arasındaki fark bariz ortada. 4300k'nın performansı oldukça yüksek. Gözleri hiç yormuyor. 8000k gözlerimi oldukça yoruyormuş şimdi anladım.

dogru yolu buldum desene :D:p

Yorum bağlantısı
  • 2 yıl sonra...
Mustafa Tüfekçi

çinden aldığım 8000K d2s elime geçince bi gariplik hissettim :D elimde balastı bağlayacak bir araba olmadı için takıp da deneyemedim ve satıcıya mesaj attım.

I wanted 8000k but came to 4300K

diyince resim at demiş bende attım :D

as in the picture not have blue bar

http://img191.imageshack.us/img191/949/18012013985.jpg

gelen cevap şu

The D2S and D2R light's ceramic tube that we sale are brown. So your 8000k bulb's ceramic tube is brown and bulb's color temperature is white blue.

çubuğun rengi xenon rengini belirlemiyor mu normalde? o bizim 8000k lar böyle gibi bir şey demiş benim anladığım

Yorum bağlantısı
Alper Sınav

Sattığımız 8000k'ların tüpü kahverengidir diyor, yani elinizdeki 8000k diyor ;)

Çinden yüzlerce şey getirttiğim için artık çin ingilizcesi uzmanı oldum :D

Yorum bağlantısı
Mahmut Akbulut
(düzenlendi)

Sarı:

1500 k Candlelight

2700-2900 k Sarı boyalı sis halojen ampuller / Çubuk rengi : Siyah-Mor-Beyaz-Koyu K.rengi-Pempe-Açık Mavi

-------------------------------

Beyaz Sarımsı:

3200 k Sunrise / gün batımı

3200 k Premium H7 olmayan boyalı halojen ampul / Çubuk rengi : K.Rengi - Beyaz

-------------------------------

Beyaz:

4100 / 4300 k Philips / Osram OEM HID D2S / Çubuk rengi : Kahverengi

----------------

mavimsi beyaz

5500-5600 k Elektronik fotoğraf flaşı

6000 k Philips Ultinon HID D2S

6500-7500 k Bulutlu gökyüzü / Çubuk rengi : Açık Mavi - Koyu Mavi

-----------------

Mavi:

9000-12000 k Mavi gökyüzü

-----------------

Mor:

28000 Kuzey gökyüzü

12000-30000 k Ultra Violet ışığı (siyah ışık) Çubuk Rengi : Mor - Siyah

---------------------------------

hid_osram_d2s_lamp_634553639922902943_1.jpgnengun-269837-02-philips-hid_replacement_burner_genuine_d2s_5000k.jpg

tarihinde Mahmut Akbulut tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Mahmut abi yani ? :) çubukun rengi önemli değil mühim olan işlevi mi diyorsun :)

Yorum bağlantısı
Mahmut Akbulut

Mahmut abi yani ? :) çubukun rengi önemli değil mühim olan işlevi mi diyorsun :)

Seramik izolatör ün rengi OEM ürünler için zaten standart olan Kahverengi.İzolatör ün rengi ışığın rengini belirlemiyor,sadece ayırt edici özelliğe sahip seramik izolatör ün asıl görevi yüksek akımı dengelemek.Bu malı üretip satan çekik gözlüler için standartlar bazen önemli olmuyor o an elindeki malzemeyi kullandı demek ki :unknw: Ama bu şekildeki bir ürünü far üreticisi firmaya satamazlar,onlarda bizlere satıyorlar :good1:

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Seramik izolatör ün rengi OEM ürünler için zaten standart olan Kahverengi.İzolatör ün rengi ışığın rengini belirlemiyor,sadece ayırt edici özelliğe sahip seramik izolatör ün asıl görevi yüksek akımı dengelemek.Bu malı üretip satan çekik gözlüler için standartlar bazen önemli olmuyor o an elindeki malzemeyi kullandı demek ki :unknw: Ama bu şekildeki bir ürünü far üreticisi firmaya satamazlar,onlarda bizlere satıyorlar :good1:

:D abi şuan algım düşük galiba o yüzden yine cevabı anlamadım :) benim sorum şu çubuğu kahve rengi olup kendisi 8000K olması mümkün mü çünkü piyasa işi 8bin liklerin genelinde o çubuk mavi. bu arada bu benim dediğim ampulde çin malı bir ampul. OEM i karıştırmıyalım :D

Yorum bağlantısı
Mahmut Akbulut

:D abi şuan algım düşük galiba o yüzden yine cevabı anlamadım :) benim sorum şu çubuğu kahve rengi olup kendisi 8000K olması mümkün mü çünkü piyasa işi 8bin liklerin genelinde o çubuk mavi. bu arada bu benim dediğim ampulde çin malı bir ampul. OEM i karıştırmıyalım :D

36. iletide piyasada satılan ampullerin Kelvin değerlerine göre izolatör renklerini yazdım :good1:

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

36. iletide piyasada satılan ampullerin Kelvin değerlerine göre izolatör renklerini yazdım :good1:

:) şimdi anladım abi kusura bakma dedim ya algı sıfıra inmiş :D

Yorum bağlantısı
Muhammed Andı

Bendeki yedek 6k'ların seramiği beyaz. Ama rengi 6k. Test ettim, 4.3k sonrası önümü göremeyince 6k olduğunu anladım yani. Boşver dert etme. :)

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Mustafa Tüfekçi

Abi alakası yokmuş rengin o çubukla. bu gün çinlinin yolladığı ampulleri denedik Lokman abinin aracında. dediği gibiymiş rengi xenon gazı ile ayarlıyormuş bizim çinli.

bendeki ampullerin hepsinde çubuk kahve rengi ama ampulün rengi birinde 4300(oem rengi) birinde 8000 (uçuk mavi).

Yorum bağlantısı

Mustafa, elin çinlisi, elindeki çubukları karıştırmış, başka bişey yok. Normalde kanun gibi olmasada kural belli, ampül yanmadan renk ısısı belli olamayacağından çubuk rengi ile kelvin belirtilir.

Yorum bağlantısı
Mahmut Akbulut

Abi alakası yokmuş rengin o çubukla. bu gün çinlinin yolladığı ampulleri denedik Lokman abinin aracında. dediği gibiymiş rengi xenon gazı ile ayarlıyormuş bizim çinli.

bendeki ampullerin hepsinde çubuk kahve rengi ama ampulün rengi birinde 4300(oem rengi) birinde 8000 (uçuk mavi).

Mustafa kardeşim ben zaten izolatörün ışığın rengi ile alakası olduğunu söylemedim sadece ayırt edici unsur olduğunu söyledim...

" Seramik izolatör ün rengi OEM ürünler için zaten standart olan Kahverengi.İzolatör ün rengi ışığın rengini belirlemiyor,sadece ayırt edici özelliğe sahip seramik izolatör ün asıl görevi yüksek akımı dengelemek.Bu malı üretip satan çekik gözlüler için standartlar bazen önemli olmuyor o an elindeki malzemeyi kullandı demek ki :unknw: Ama bu şekildeki bir ürünü far üreticisi firmaya satamazlar,onlarda bizlere satıyorlar :good1:"

Mustafa, elin çinlisi, elindeki çubukları karıştırmış, başka bişey yok. Normalde kanun gibi olmasada kural belli, ampül yanmadan renk ısısı belli olamayacağından çubuk rengi ile kelvin belirtilir.

Ellerinden öperim :dance:

Yorum bağlantısı
  • 7 yıl sonra...
Tugay Kaya

5000K mı mantıklı 4300K arkadaşlar kararsız kaldım toyota avensis 2005 elegant paket aracım var aracımda fabrikasyon bi xenon var ampüllerini değiştirmek istiyorum ama karar veremedim 4300 alsam 5000 hangisi yağmurda,siste,karda,ıslak zeminde daha iyi gösterir d2s ampül kodum bu ürünü buldum sizce nasıl içerden sararma yaptırmaz dimi bide.

https://www.photononline.net/urun/photon-d2s-4300k-50-more-vision-ampul

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş
On 25.08.2020 at 03:10, Tugay Kaya yazdı:

5000K mı mantıklı 4300K arkadaşlar kararsız kaldım toyota avensis 2005 elegant paket aracım var aracımda fabrikasyon bi xenon var ampüllerini değiştirmek istiyorum ama karar veremedim 4300 alsam 5000 hangisi yağmurda,siste,karda,ıslak zeminde daha iyi gösterir d2s ampül kodum bu ürünü buldum sizce nasıl içerden sararma yaptırmaz dimi bide.

https://www.photononline.net/urun/photon-d2s-4300k-50-more-vision-ampul

Konu içinde bunlar defalarca belirtilmiş olduğundan arkadaşlar tekrar aynı şeyleri yazmak istemiyor olabilirler.
Diğer konuda öneride ve açıklamada bulunmuştum.
Yağmur ve siste en iyi görüşü 4300K veriyor. Bu rakamı artırdıkça göz hassasiyeti azalır. Bu konunun ilk mesajını okuyun. 
Markalı (philips/osram) ampullerde kararma islenme vs riski yok gibi. Ödenen paranın karşılığını alırsınız.
Ben olsam philips/osram 4300K (hangisi ucuzsa çünkü pek farketmiyor) tercih ederdim. Karton kutulu değil plastik blister ambalajlı olanları tercih edin.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...