İçeriğe Yönlendir

Park, stop, geri vites, sis ve sinyal lambalarının görünürlük açıları

Selçuk Keleş

Recommended Posts

Selçuk Keleş

ECE R48'de belirtilen, araç arka lambalarının görünürlük açıları aşağıdaki gibidir. Özellikle LED'li stop modifikasyonlarında bu değerlere sadık kalınması güvenlik açısından önemlidir.

Park (pozisyon) lambası

Yukarı : 15

post-5-1264005057_thumb.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Musa Can Koca

Ben bu açıları anlayamıyorum mesela bir led içe doğru 45 derece sonra dışa 80 derece nasıl ayarlanır? Yana hem aşağı 5 derce hem yukarı 5 derce nasıl ayarlanıyor.

Bu işin mantığı ne? Mesela ledi 5 derece yukarı kaldırdığımızda 5 derecede aşağıdan kalkıyor diyelim peki o zaman 15 derece yukarı olup 5 derece aşağı nasıl oluyor ledi yuvanın ortasına mı koymamak lazım ya da yuva dediğimiz yer tam kare ya da daire gibi değil merkezi bi köşeye 5 cm diğer köşeye 3 cm gibi mi kabul etmek gerekiyor ?

Bu açıları tutdurmak neredeyse imkansız değil mi?

Yorum bağlantısı
Yusuf Gür

o ledin kendi açısı sizin birşey yapmanıza gerek yok ;) ledi alırken bu açılarda alıp dizeceksiniz :)

Yorum bağlantısı
Musa Can Koca
(düzenlendi)
o ledin kendi açısı sizin birşey yapmanıza gerek yok ;) ledi alırken bu açılarda alıp dizeceksiniz :)

Şaka mı bu? o ledin kendi açısı ne demek ? Bir ledin bir açısı olur benim bildiğim.

Selçuk abi şunu bi anlatırsan daha açık, çok sevinirim.

tarihinde b55can tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

Şlk mesajımda örnek olarak sinyal lambasını bir resimde gösterdim.

120

post-5-1264005938_thumb.jpg

post-5-1264005953_thumb.jpg

post-5-1264005969_thumb.jpg

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Yusuf Gür
Şaka mı bu? o ledin kendi açısı ne demek ? Bir ledin bir açısı olur benim bildiğim.

Selçuk abi şunu bi anlatırsan daha açık, çok sevinirim.

evet şaka yapıyoruz. bilgi almak istiyorsanız sorarsınız söyleriz. daga geçmeye gelmiyoruz buraya. ledlerin çeşitli açıları bulunur. 5 dereceden 120 dereceye kadar vardır.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Musa Can Koca
evet şaka yapıyoruz. bilgi almak istiyorsanız sorarsınız söyleriz. daga geçmeye gelmiyoruz buraya. ledlerin çeşitli açıları bulunur. 5 dereceden 120 dereceye kadar vardır.

Üstad bildiğin bişey varsa yaz buraya ona bişey diyen yok ama ledlerin açıları olduğunu bende biliyorum.

o ledin kendi açısı sizin bişey yapmanıza gerek yok diye yanıt verirseniz bu ancak şakadır diye düşündüm bunun bir bilgi olduğunu anlayamdım kusura bakmayın

Selçuk abi bu arada açıklama için çok teşekkürler. Şimdi anladım sonunda

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...