İçeriğe Yönlendir

Sis farına mercek takılması

Akın Işık

Recommended Posts

Akın Işık

Daha önce kısalarıma xenon takmıştım ama kısa süre sonra söktüm.Mercek olmadan xenonun hem kendime hemde trafikteki sürücülere eziyet olduğunu anlamam güç olmadı.Aracın orjinal mercekli far ve bixenon kitini alıp mükemmel bi görüşe ulaştım. ancak şuan şöyle bir sorunum var.

Sisleri kullanmam gerektiğinde bi faydasını görmüyorum..

Sislerimin ampüllerine sis farlarının camı söküp kolayca ulaşabiliyorum, sis ampüllerimin üzerine mercek takmak daha doğrusu giydirmek mümkün müdür?

Yorum bağlantısı
Muhammed Andı

anladigim kadariyla sis camini mercek camla degistirmek istiyorsunuz. ancak merceklerin belirli bir optigi vardir. yani kendi reflektorleri ve ampulun durusuna gore capi, katman miktari, ovalligi hesaplanarak milimetrik bir sekilde mesafelendirilip yerlestirilir. sizin bunu hazir mercek camiyla kendi basiniza yapmaniz cok zor. bunun yerine hali hazirda satilan mercekli sis farlari mevcut piyasada, bunlardan alip sis farlarinizin yerine uygulayabilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

Yükseklik ayarı düzgün mü ? Yaptırman gerekebilir.

Sis farı, sis dışındaki normal koşullarda pek bir aydınlatma sağlamaz zaten. Kısa far ile kıyaslamak yanlış olur. -> http://www.geceucusu.com/index.php?showtopic=2413

Mehmet'in aşağıdaki karşılaştırmasında solda kar tanelerini görebiliyorken sağda görmüyorsun, bunun nedeni sis farının optik yapısı ve ampulun renk ısısıdır.

post-5-1273136664_thumb.jpg

Yorum bağlantısı
Akın Işık

cevaplar için teşekkür ederim.. Aslında benim amacım kopmle camı değiştirmek değil. Ampülün üzerine mercek monte edip farın camını kapamak. Bi nevi kısalara yapılan mercek modifiye gibi sislere de mercek istiyorum :s

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
cevaplar için teşekkür ederim.. Aslında benim amacım kopmle camı değiştirmek değil. Ampülün üzerine mercek monte edip farın camını kapamak. Bi nevi kısalara yapılan mercek modifiye gibi sislere de mercek istiyorum :s

C5'de mercekli sis yok mu hiç.. tek tip mi sis faları...

Amacınız sislere mercek taktıktan sonra xenon takmak mı... ?

Yorum bağlantısı
  • 4 yıl sonra...
Fatih Demirtaş1679652601

Konu kirliliği yapmamak için buraya yazıyorum.Arabamdaki sis farlarının yuvasına mantar led koysam erime gibi bi problem olurmu ?.Mesala cama yakınyerden alttan delik delsem.1 adet mantar led koysam içeri baksa.Ve gece gündüz yansa bi sıkıntı olurmu ?

Yorum bağlantısı
Fatih Demirtaş1679652601

Amacım park halinde ve gece giderken açık kalması.Gündüz belli olması benim için önemli değil...Erime gibi problem olmayacaksa güzel olur.Aküde problem yaparmı hiç kontak yapmadan 1 ay dursa araba onlarda yansa bişe olurmu acaba ?

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

Amacım park halinde ve gece giderken açık kalması.Gündüz belli olması benim için önemli değil...Erime gibi problem olmayacaksa güzel olur.Aküde problem yaparmı hiç kontak yapmadan 1 ay dursa araba onlarda yansa bişe olurmu acaba ?

Amaçsız bir proje, sis farını ziyan etme böyle bir şey için. :)

Yorum bağlantısı
Fatih Demirtaş1679652601

Zaten arabada sis farı yok hocam.malzemeleri topluyorum.opelin malzemeleri çok pahalı :).bizdekide gençlik işte :D

Yorum bağlantısı
  • 2 yıl sonra...
Aydın Akın

?

Belki bu yazdığımı hiç okumayacaksın ama yine de bir okuyan olur diye yazayım.

Sisler için yapacağına bi-Xenon içine güzel bir renk seçip merceğinin gündüz renkli olmasını sağlayabilirsin. Maksat dışarıdan bakana görsellik olduğundan daha güzel ve göz önünde olur en azından.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...