İçeriğe Yönlendir

VW Golf 4 (1997–2004) Gündüz Farı Power Led Uygulaması

Fatih Özbaş1679652583

Recommended Posts

Musa Can Koca
Özür... Daha önceleri 20 watt led vardı elimde. Deneme yapmış ve ısınmadan kör edercesine ışık yaydığına şahit olmuştum. En sağlıklısı akım ayarlı güç kaynağı ile test yapmak.Lede gerilim tatbik edilirken gövdesinin elimize temasını sağlayıp ısıl kontrolünü yapmak.

Ha aklıma gelmişken şu ampül işini deniyeyim :)

Anladım abi yani ledi büyük tutup soğutucuz kullanmak mümkün olabilir diyorsun ama yinede akım ayarlı bir kaynakla oynayıp o esnada ısıl testini yapmak lazım diyorsun,saolasın

Yorum bağlantısı
Misafir
(düzenlendi)

Musa 16.00 dan bu yana 2.7 ohm 25 watt alüminyum direnç'e seri bağlı 55 watt h1 ampül, 14.6 volt ile besleniyor. toplam çekilen akım 3.17 amper.

Direnç üzerinde : 8.57 volt 27 watt tüketim, ampül üzerinde : 5.92 volt 18.7 watt tüketiliyor.

Direnç uygun şartlarda soğutucuya bağlı. Gövdesi 6x4 cm soğutucuda 155 dereceye, 10x10 cm soğutucu + termal macun ile 60 dereceye düşüyor. ( Ortam ısısı 25 derece )

Bu durumda Uzun farını kullanacaklar 2.7 ohm 50 watt alüminyum direnci farın yakınlarında şaseye termal macun desteği ile iki tarafından vidalı sabitler ise başarılı sonuç alırlar.

Edit :Berbat imla hataları vardı, düzelttim.

tarihinde Misafir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Musa Can Koca
Musa 16.00 dan bu yana 2.7 ohm 25 watt alüminyum direnç'e seri bağlı 55 watt h1 ampül, 14.6 volt ile besleniyor. toplam çekilen akım 3.17 amper.

Direnç üzerinde : 8.57 volt 27 watt tüketim, ampül üzerinde : 5.92 volt 18.7 watt tüketiliyor.

Direnç uygun şartlarda soğutucuya bağlı. Gövdesi 6x4 cm soğutucuda 155 dereceye, 10x10 cm soğutucu + termal macun ile 60 dereceye düşüyor. ( Ortam ısısı 25 derece )

Bu durumda Uzun farını kullacaklar 2.7 ohm 50 alüminyum direnci farın yakınlarında şaseye termel macun desteği ile iti tarafından vidalı sabitler ise başarılı sonuç alırlar.

Ellerine sağlık abi ne diyebilirim ki çok saol,benim ve diğer yararlanmak isteyenler için çok faydalı olucağı kesin.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...