İçeriğe Yönlendir

Mavi kesilme çizgisi için bi-xenon mercek perdesine modifiye

Mahmut Akbulut

Recommended Posts

Mahmut Akbulut

honda s2000 den çıkan color modlu koito gibi bi-xenon perdesi yaparsan bir çift yeni hella hediyem

Bektaş kesilme çizgisini bütünüyle color mod yapabilmem için clear lens bulmam lazım malesef oda TR de yok,ama hella ları senden almak için elimden geleni yapacam :lol:

Yorum bağlantısı
Mahmut Akbulut

Bu Bosch merceğin yeni kesilme çizgisi koito ya biraz yaklaştım sanırım :unknw: Bektaş adresi vereyim mi kardeş :clapping: mercekleri yollarsın yada sen zahmet etme ben gelir alırım senden :p:D

post-4834-0-17060400-1334874503.jpg

post-4834-0-82082000-1334874545.jpg

post-4834-0-32900500-1334874576.jpg

post-4834-0-51274100-1334874592.jpg

post-4834-0-66514800-1334874611.jpg

post-4834-0-97096100-1334874634.jpg

post-4834-0-89009300-1334874653.jpg

post-4834-0-96674700-1334874671.jpg

post-4834-0-21032900-1334874695.jpg

post-4834-0-41180900-1334874712.jpg

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
(düzenlendi)

İsmi kaça yazıyorsunuz beyfendi veya hyundai logosu mu yapsak :dribble:

tarihinde Köksal Yılmaz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mahmut Akbulut

İyi uğraş vermişsin :bravo: :bravo: sabahın ışıklarımı,akşamın vakitleri mi?

Teşekkür ederim abi :) akşam vakitleri ama test alanım kısıtlı uzak mesafe resimlerini ilk fırsatta çekip ekleyecem...

İsmi kaça yazıyorsunuz beyfendi veya hyundai logosu mu yapsak :dribble:

İtina ile mercek perdesine modifiye yapılır :biggrin: isim ve logo yazılır :biggrin: Adres : Şile yolu Ümraniye mevkii,giderken sağda,dönerken solda :muhaha:

Yorum bağlantısı
Mahmut Akbulut

Mahmut abi valla hayran kaldım bosch mercek bu hale gelsin valla bravo :bravo::dance2:

Eyvallah kardeşim daha bitmedi çalışmalarım devam ediyor... :hwrk:

Bosch'un deseni mükemmel olmuş. Bu arada araç kısmında C5 yazıyor. Getz'i değiştirdiniz mi? :)

Turgut zor beğenir :nea: diye içimden geçirmiştim ama beğendiğine sevindim :) doğrusu.Evet Getz imi sattım :sorry: bir süre C5 kullanıcam....

Yorum bağlantısı
Turgut Oturmaz

Turgut zor beğenir :nea: diye içimden geçirmiştim ama beğendiğine sevindim :) doğrusu.Evet Getz imi sattım :sorry: bir süre C5 kullanıcam....

Yok yok beğendim. :D Yeni aracınız hayırlı olsun. :)

C5 için bi-xenon çalışmalarınız başladı mı diye sormam bile garip olur galiba :)

Yorum bağlantısı
Oktay Toker

C5 hayırlı olsun. :good1: Mercekli far hazır alıpta mercek takma zevkinden mahrum kalacagını sanmıyorum ama bunu düşünmemişte olabilir.

Yorum bağlantısı
Onur Araz

ben begenmedim _l şeklinde değilde __/ şeklinde olsa daha ii olurdu bence..

Bosch merceğin orjinal çizgisi zaten _/ şeklinde Mahmut abi _I şekli ile kesilme çizgisini koitodaki gibi daha keskin bir hale getirmeye çalışmış.

Yorum bağlantısı
Mahmut Akbulut

Bosch merceğin orjinal çizgisi zaten _/ şeklinde Mahmut abi _I şekli ile kesilme çizgisini koitodaki gibi daha keskin bir hale getirmeye çalışmış.

+1 :thank_you2:

ben begenmedim _l şeklinde değilde __/ şeklinde olsa daha ii olurdu bence..

Değerli yorumlarınız için teşekkür ederim zaten konu başındada söylemiştim,yaptığım uygulamalar sizlerin yorumlarına göre şekillenecek diye,çalışmalarım devam ediyor...

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

Orta noktanın altında kocaman bir karanlık alan var önceden de böyle miydi, sen değiştirdikten sonra mı oldu ?

Yorum bağlantısı
Mahmut Akbulut

Orta noktanın altında kocaman bir karanlık alan var önceden de böyle miydi, sen değiştirdikten sonra mı oldu ?

Modifiye yaptığım merceklerin reflektörleri biraz problemli o yüzden bu kadar rahat kesip biçiyorum,temiz olsalar kıyamam ben onlara :wub:

Yorum bağlantısı
Oktay Toker

Bu yorum ile şimdi farkettim karanlık alan gibi görünüyor. :good1:

Yorum bağlantısı
  • 2 yıl sonra...
Gökhan Tongay

Başka çalışmaların oldu mu ? ben de perde boyamayı düşünüyorum.Bir de elimdeki merceklerle daha keskin yapabilirmiyim ona uğraşıcam.

Yorum bağlantısı
  • 6 yıl sonra...
Bayram Almacı

Merhaba arkadaşlar, bende bmw e90 faz2 araba aldım. Araç japonya dan geldi. Dolayısıyla farlar da Japonya ya göre ayarlı ( farlar sola kayık) farlar bi zenon direksiyonel. Bunu nasıl olur da sağa doğru ayarlayabilirim. Avrupa standardına çevirebilir miyim???

Yorum bağlantısı
Mahmut Akbulut

Merhaba Bayram bey , aramıza hoş geldiniz :flowers:

Öncelikle farınızın hangi marka olduğunu öğrenmemiz gerekiyor , ZKW , Hella , AL Bosch  , hangisi ? Farın üstündeki etiketini ve far toz kapağını açarak merceğin arka kısmının fotosunu çekip eklerseniz daha sağlıklı yorum yapabiliriz . 

Umarım ZKW değildir , oldukça sorunlu bir mercek markasıdır kendisi . 

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Demircan Yenice
(düzenlendi)

Özellikle megane 4 icon araçlarda rast geldiğim ön led kısa farların üst odaklama çizgisinde oluşan mavi mor arası bir renk var bunu kendi aracımıza yapmak için hangi malzemeleri kullanmam gerekiyor.bi arada farlarım beyaz yansın istiyorum zaten o çizgi ile karışınca çok hafif mavimsi oluyor.aracım clio 4 joy farı açıp merceğe çevireceğim açmışken hepsini bir bitireyim diyorum.aranızda yeniyim konuya vakıf abiler yardımcı olursa sevinirim.şimdiden teşekkürler

tarihinde Demircan yenice tarafından düzenlendi
Eksik yazmışım
Yorum bağlantısı
Hazar Erulusoy
2 saat önce, Demircan yenice yazdı:

Özellikle megane 4 icon araçlarda rast geldiğim ön led kısa farların üst odaklama çizgisinde oluşan mavi mor arası bir renk var bunu kendi aracımıza yapmak için hangi malzemeleri kullanmam gerekiyor.bi arada farlarım beyaz yansın istiyorum zaten o çizgi ile karışınca çok hafif mavimsi oluyor.aracım clio 4 joy farı açıp merceğe çevireceğim açmışken hepsini bir bitireyim diyorum.aranızda yeniyim konuya vakıf abiler yardımcı olursa sevinirim.şimdiden teşekkürler

Mavi mor etkisi merceğin içinde bulunan diyaframın özelliğinden forumda mercek tipleri incelemesinden detay bilgisi alabilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş
2 saat önce, Demircan yenice yazdı:

Bu konudan bilgi alabilirsiniz. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...